0
-
1
18:51

Τελικό αποτέλεσμα στην Καισαριανή. Η Παναχαϊκή επικράτησε 0-1 του Αλίμου με το τέρμα του Μαρουκάκη.

18:50

90'+3: Κλείνει τις αλλαγές της και η Παναχαϊκή. Στην θέση του Στεργίδη ο Τσώνης.

18:47

90': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

18:46

90': Διαγώνιο, δυνατό σουτ του Ασίγμπα, ο Βλάχος απομακρύνει.

18:45

Τελευταίες στιγμές στην Καισαριανή, πάντα στο 0-1 οι Πατρινοί με το τέρμα του Μαρουκάκη.

18:41

85': Αλλαγή κάνει και η Παναχαϊκή. Στην θέση του Πατινιώτη ο Χύσα.

18:39

83': Αλλαγή για τον Άλιμο. Εκτός ο Παντελής μέσα ο Δωροβίνης.

18:39

82': Κάρτα στον Καλαϊτζίδη προφανώς για διαμαρτυρία.

18:38

Έχει δώσει φάουλ υπέρ του γκολκίπερ της Παναχαϊκής ο Νεοφυτιάδης.

18:38

Σύγκρουση Σταύρου - Μπαλασάκη στον αέρα...

18:36

Άλλα δέκα λεπτά στην Καισαριανή, οι Πατρινοί κρατούν σχετικά εύκολα το 0-1.

18:31

75': Κάρτα στον Πατινιώτη που πήγε με τον αγκώνα στον αντίπαλο του.

18:31

Άσχημο χτύπημα του Πατινιώτη στον Νικολόπουλο.

18:29

73': Ευκαιρία για την Παναχαϊκή η οποία κυκλοφόρησε ωραία την μπάλα, ο Σκερλετίδης πλάσαρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά αστόχησε.

18:25

Στο 68' έχουμε φτάσει, ο Άλιμος έχει ανεβάσει τις γραμμές του μετά το 0-1 αλλά δεν απειλεί την Παναχαϊκή η οποία ελέγχει απόλυτα την κατάσταση,

18:22

66': Κάρτα βλέπει ο Βιγιαφάνε για διαμαρτυρία.

18:19

63': Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Ο Σκερλετίδης αντί του Πλέγα.

18:18

62': Δυνατό σουτ Στεργίδη από θέση μέσα δεξιά και πλάγια, άουτ.

18:16

60': Διπλή αλλαγή για τον Άλιμο. Οι Γούλας Σταύρου μπαίνουν στη θέση των Κάρδαρης, και Κουμπαρούλη.

18:13

Ο Στεργίδης από τα δεξια γυρίζει στην περιοχή και ο Μαρουκάκης με συρτό σουτ από το ύψος του πέναλτι στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, 0-1 η Παναχαϊκή.

18:13

56': ΓΚΟΛ για την ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ!

18:12

55': Κόρνερ για την Παναχαϊκή, διώχνουν οι αμυντικοί του Αλίμου εύκολα.

18:08

Ξεκίνησε με αρκετή ζωντάνια το δεύτερο 45λεπτο, για να δούμε...

18:07

51': Νέο κόρνερ για την Παναχαϊκή, περνά ανεκμετάλλευτο...

18:06

50': Σέντρα Στεργίδη από τα δεξιά, καρφωτή κεφαλιά Μαρουκάκη από το πρώτο δοκάρι, πέφτει στην αριστερή γωνιά του και διώχνει σωτήρια σε κόρνερ ο Βλάχος. Στην εξέλιξη της φάσης οι γηπεδούχοι απομακρύνουν.

18:04

48': Καλή στιγμή για τον Άλιμο. Ατομική προσπάθεια του Σαγανά, ο οποίος μπαίνει απο τα αριστερά στην περιοχή, "αδειάζει" τον Άλα, αλλά το σουτ του φεύγει ένα μέτρο έξω από το δεξί δοκάρι του Μπαλασάκη.

18:04

47': Αδύναμο σουτ Πλέγα έξω από την περιοχή, κανένα πρόβλημα για τον Βλάχο.

18:02

17:48

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στην Καισαριανή... Μέτριο θέαμα και στο 0-0 Άλιμος - Παναχαϊκή.

17:46

45': Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις για το πρώτο μέρος.

17:45

45': Συρτό και αδύναμο το σουτ του Σαγανά, μπλοκάρει ο Μπαλασάκης.

17:42

41': Σέντρα Πατινιώτη από αριστερά, ο Βλάχος κάνει άστοχη έξοδο, ωστόσο δεν υπάρχει κάποιος ποδοσφαιρστής των Πατρινών να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

17:40

39': Κάρτα στον Κουμπαρούλη, σωστή, για σκληρό μαρκάρισμα στον Στεργίδη.

17:39

38': Ο Πλέγας δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά χωρίς αποτέλεσμα... Η μπάλα αρκετά μέτρα άουτ.