17:53

17:51

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι, νίκη για τον Ηρακλή με 2-0.

17:49

Ο Περόνε κάνει το γύρισμα από δεξιά, τραγικό λάθος από τον Καλλιβωκά και ο Λουκίνας το εκμεταλλεύεται βάζοντας το πόδι του και σκοράροντας.

17:49

90'+1: ΓΚΟΛ για τον ΗΡΑΚΛΗ!

17:47

89': Κλείνει τις αλλαγές του ο Ηρακλής, στη θέση του Ρομάνο ο Κυριακίδης.

17:46

88': Ο Κρολ αντί του Νόνη για τη Ζάκυνθο.

17:46

88': Κίτρινη στον Τσόπελα.

17:45

Μεγάλη ένταση στον αγωνιστικό χώρο με τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων να ανταλλάσσουν διάφορα... γαλλικά.

17:44

86': Ο Κουτσούκης κάνει από δεξιά προσωπική ενέργεια, βγάζει και τη σέντρα και σώζει με τη προβολή του ο Στάμου την τελευταία στιγμή.

17:41

Οι παίκτες του Ηρακλή προσπαθούν να ροκανίσουν τον χρόνο. Είναι χαρακτηριστικό ότι η μπάλα πηγαίνει συνεχώς στα πλάγια και δεν μένει παίκτης στην περιοχή.

17:37

79': Κουτσούκης αντί Πιτταρά για τη Ζάκυνθο.

17:35

Πιο εύκολο φαίνεται να βάλει δεύτερο γκολ ο Ηρακλής παρά να ισοφαρίσει η Ζάκυνθος, η οποία δεν δείχνει να μπορεί να αντιδράσει.

17:31

Ο Πουρτουλίδης εκτελεί το κόρνερ, ο Μπαρτολίνι παίρνει την καρφωτή κεφαλιά από τη γραμμή της μικρής περιοχής και στέλνει την μπάλα στον ουρανό των διχτυών του Ξενοδόχοφ.

17:30

72': ΓΚΟΛ για τον ΗΡΑΚΛΗ!

17:29

71': Ο Περόνε εκτελεί φάουλ, ο Μπαρτολίνι για εκατοστά δεν βρίσκει την μπάλα, αλλά ο Ξενοδόχοφ δεν αιφνιδιάζεται και αποκρούει την τελευταία στιγμή.

17:28

70': Λουκίνας αντί Τσιλιανίδη για τον Ηρακλή.

17:25

67': Κίτρινη στον Ευθυμιάδη.

17:25

66': Κίτρινη στον Μπουκουβάλα.

17:21

Πολλά τα λάθη και για τις δύο ομάδες.

17:18

60': Αλλαγή για τη Ζάκυνθο, στη θέση του Αποστόλου ο Πέττας.

17:16

Στο μισό γήπεδο παίζεται το ματς στο δεύτερο ημίχρονο με τον Ηρακλή να πιέζει πολύ.

17:13

Ανεκμετάλλευτο πέρασε, αφού η μπάλα κόντραρε στο τείχος και μπλόκαρε εύκολα ο Ξενοδόχοφ.

17:12

54': Ο Σιατραβάνης στη θέση του Κάσσου για τον Ηρακλή.

17:11

53': Φάουλ σε πολύ καλό σημείο κερδίζει ο Ηρακλής.

17:08

50': Δεν διώχνει η άμυνα της Ζακύνθου, ο Κάσσος πιάνει το σουτ, αλλά δεν σημαδεύει κάποια γωνία με αποτέλεσμα να μπλοκάρει εύκολα ο Ξενοδόχοφ.

17:04

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

17:02

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

16:45

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

16:45

16:44

45': Σέντρα από αριστερά, ο Περόνε δεν μπορεί να βρει την μπάλα αλλά ο Ρομάνο που είναι πίσω του με κεφαλιά-ψαράκι στέλνει την μπάλα ελάχιστα έξω.

16:42

Μετά τη διακοπή έχει ανεβεί ξανά ο Ηρακλής.

16:39

Προσωρινή διακοπή λόγω σύγκρουσης, Στάμου και Παπαδημητρίου βγαίνουν προληπτικά εκτός.

16:36

37': Από αριστερά ο Πιτταράς συγκλίνει προς τα μέσα, στρώνει στον Παπαδημητρίου, αλλά το τελείωμά του είναι απογοητευτικό.

16:33

34': ΔΟΚΑΡΙ για τη Ζάκυνθο. Ο Κρισμάρεβιτς παίρνει την πρώτη κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ και από τη μικρή περιοχή ο Παπαδημητρίου με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

16:32

33': Ο Σαραμαντάς από αριστερά βγάζει μία σέντρα, η άμυνα της Ζακύνθου απομακρύνει και ο Πουρτουλίδης στη συνέχεια πιάνει σουτ στην κίνηση το οποίο φεύγει μακριά από την εστία.

16:29

31': Ωραία ενέργεια από τον Πουρτουλίδη, ο οποίος κάνει μέτρα με την μπάλα και δίνει την κατάλληλη στιγμή στον Περόνε, κάκιστο το σουτ του τελευταίου.

16:27

29': Κίτρινη στον Κρισμάρεβιτς.

16:24

25': Ο Αποστόλου κάνει ένα σουτ από πολύ μακριά, το οποίο είναι εντελώς άστοχο.

16:23

Δεν κρατά την μπάλα η Ζάκυνθος και δίνει το δικαίωμα στον Ηρακλή να βρίσκεται συνεχώς στην επίθεση.

16:20

21': Ο Καλλιβωκάς παραχωρεί κόρνερ μετά από σέντρα του Ρομάνο. Με πάσα εκτελείται, σέντρα προς το δεύτερο δοκάρι από τον Ρομάνο, εύκολα ο Ξενοδόχοφ.

16:19

Προσπαθεί να παίζει συνέχεια με κάθετες πάσες ο Ηρακλής.

16:16

Έχει πάρει τα ηνία της αναμέτρησης ο Ηρακλής, ο οποίος ψάχνει τρόπο για να διασπάσει την άμυνα της Ζακύνθου.

16:13

14': Ο Ρομάνο εντός περιοχής κάνει ένα σουτ, η μπάλα κοντράρει και ο Ξενοδόχοφ μπλοκάρει εύκολα.

16:12

Το παρών στο γήπεδο έχει δώσει και ο Σπύρος Παπαθανασάκης, ο ισχυρός άνδρας του Ηρακλή.

16:09

Καλός ο ρυθμός που έχουν δώσει οι δύο ομάδες.

16:06

7': Ο Αποστόλου φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Ηρακλή, πιάνει μια ψιλοκρεμαστή κεφαλιά και ο Χουάντερσον με υπερένταση διώχνει σε κόρνερ.

16:03

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά για τις δύο ομάδες.

15:59

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι.

15:56

Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:47

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει το παιχνίδι του Ηρακλή με τη Ζάκυνθο.