3
-
1
16:50

Καταγιστική η Κέρκυρα στο πρώτο εικοσάλεπτο της επανάληψης, έφτασε δίκαια στην ανατροπή και στο τελικό 3-1.

16:50

90'+3: Λήξη της αναμέτρησης.

16:48

90'+1: Τρία τα λεπτά του έξτρα χρόνου.

16:46

89': Ο Χαντί θα πάρει πρόωρα την άγουσα για τα αποδυτήρια, καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, με δέκα συνεχίζει ο Εργοτέλης.

16:43

86': Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά του αγώνα, μετά το τρίτο γκολ η Κέρκυρα... κατέβασε ταχύτητα.

16:36

79': Ο Σέτκους νίκησε τον Χαντί σε δυνατό κοντινό σουτ του τελευταίου, αποκρούοντας σε κόρνερ.

16:34

77': Μπουρσέλης αντί Γιουσούφ, ολοκληρώθηκαν και οι αλλαγές του Εργοτέλη.

16:33

76': Κίτρινη κάρτα και για τον Μπαμ Μπαμ.

16:31

74': Κίτρινη κάρτα για τον Γκόμες.

16:25

68': Πήρε και κίτρινη κάρτα ο Καϊκούτ.

16:24

Ο Χαβίτο εκτέλεσε κόρνερ, ο Καϊκούτ εκμεταλλεύεται τη χαρακτηριστική αδράνεια των φιλοξενούμενων στις στημένες φάσεις και με κεφαλιά πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα για το 3-1.

16:24

67': ΓΚΟΛ η Κέρκυρα!

16:23

65': Έκλεισαν οι αλλαγές της Κέρκυρας, ο Ρόχας αντί του Κόντου.

16:21

Ο Κόντος εκτέλεσε κόρνερ και ο Μαρκόφσκι με κεφαλιά βάζει σε θέση οδηγού τους Φαίακες, που κάνουν την ανατροοπή.

16:20

63': ΓΚΟΛ η Κέρκυρα!

16:19

63': Αλλαγή για τον Εργοτέλη, ο Κούτρης στη θέση του Ρέντζα.

16:19

62': Κίτρινη κάρτα στον Χαντί.

16:16

59': Μακρινό σουτ του Κόντου, ήταν αρκετά άστοχο.

16:09

Ο Καϊκούτ αξιοποίησε την πάσα του Κόντου και έφερε το ματς στα ίσα, σκοράροντας σε κενή εστία

16:09

52': ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα!

16:02

46': Δύο αλλαγές για την Κέρκυρα, Ανδρεόπουλος αντί Καρντόσο και Ζορμπάς αντί Βενέτη.

16:02

46': Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου.

15:46

45'+2: Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

15:44

45': Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

15:44

44': Ο Χαντί βγάζει τη σέντρα από αριστερά, ο Ρέντζας στο δεύτερο δοκάρι δεν πιάνει το σουτ όπως θα ήθελε και ο Σέτκους μπλοκάρει.

15:40

Είχε περισσότερες τελικές προσπάθειες ο Εργοτέλης, ο οποίος έψαχνε περισσότερο το γκολ.

15:37

Ο Γιουσούφ βγάζει τη σέντρα από αριστερά, ο Φιντελέφ με κεφαλιά τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Σέτκους και στη συνέχεια με προβολή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

15:36

38': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

15:35

36': Κίτρινη στον Μαραγκό.

15:34

35': Ο Μπαμ Μπαμ κάνει ένα σουτ αλλά ούτε αυτό βρίσκει στόχο.

15:34

33': Απογειώνεται ο Καβουσάκης και διώχνει δυνατό σουτ του Καϊκούτ.

15:33

32': Σέντρα του Γκόμες από δεξιά, γυριστό του Μαρκόφσκι, μπλοκάρει ο Καβουσάκης.

15:28

Χαβίτο και Κόντος έχουν αλλάξει πλευρές.

15:24

24': Η μπάλα φτάνει στον Κόντο, εκείνος σουτάρει αλλά τη στέλνει πολύ ψηλά.

15:22

22': Κίτρινη στον Φίντελεφ.

15:18

19': Ο Καζναφέρης σουτάρει εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα εκτός εστίας.

15:15

16': Ευκαιρία για τον Εργοτέλη, οι παίκτες του οποίου άλλαξαν ωραία την μπάλα. Ο Χαντί έδωσε στον Ρέντζα, εκείνος καθυστέρησε να πλασάρει και ο Σέτκους μπόρεσε να αντιδράσει σωστά.

15:12

13': Από βαθιά μπαλιά του Ντιόγκο ο Μαρκόφσκι δίνει στον Κόντο και ο Καβουσάκης αποκρούει το σουτ του τελευταίου.

15:11

12': Αναγκαστική αλλαγή, στη θέση του Χαλκιαδάκη ο Μπαμ Μπαμ.

15:09

Μικροπρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Χαλκιαδάκης.

15:06

6': Ντιόγκο και Μαραγκός δεν απομακρύνουν και στην εξέλιξη της φάσης ο Γιουσούφ κάνει άλλο ένα σουτ, το οποίο δεν βρίσκει στόχο.

15:04

4': Ο Γιουσούφ δοκιμάζει ξανά το πόδι του, αλλά το σουτ του είναι άστοχο.

15:03

3': Ο Γιουσούφ κάνει ένα πλασέ μετά το κακό διώξιμο του Σέτκους, αλλά κοντράρει.

15:01

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι.

14:58

Έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:48

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει το παιχνίδι της Κέρκυρας με τον Εργοτέλη.