1
-
1
19:07

90+5': Τέλος του αγώνα.

19:06

90+4': Σουτ του Καλτσά έξω από την περιοχή, αποκρούει ο Λόρια.

19:04

90+2': Σέντρα του Πιπίνη, κεφαλιά άουτ του Γιορέντε.

19:03

90+1': Κίτρινη ο Κεϊτά.

19:02

90': Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

18:57

85': Απίστευτη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Στάθης κάνει το γύρισμα από δεξιά, ο Χογκ είναι εξουδετερωμένος, αλλά ο Αντελέγιε σημαδεύει άουτ σε κενή εστία.

18:56

85': Ο Μεϊτέ στη θέση του Λαμπρόπουλου.

18:54

82': Σουτ του Αναστασιάδη από το ύψος της περιοχής, μπλοκάρει ο Λόρια.

18:53

81': Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για τον Τριποτσέρη. Σωστή κι αυτή η απόφαση του Δελφάκη.

18:50

78': Κόρνερ για τον ΟΦΗ. Εκτελεί ο Μερεμπασβίλι, κεφαλιά του Αντελέγιε άουτ.

18:44

Άμεση απάντηση για τους Κρητικούς. Ο Μιλιάζες εκτελεί το φάουλ, η μονομαχία στον αέρα στρώνει την μπάλα στον Μακρή που από το ύψος του πέναλτι με δυνατή καλοζυγισμένη ψηλοκρεμαστή κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και ισοφαρίζει.

18:44

72΄: ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ.

18:44

72': Ο Ροβίθης στη θέση του Μπανούση.

18:42

Ο Χουάνμα εκτελεί στο κέντρο της εστίας, ο Λόρια έχει πέσει στην αριστερή του γωνία και η Καλλονή ανοίγει το σκορ.

18:42

69': ΓΚΟΛ η ΚΑΛΛΟΝΗ.

18:41

68': Κίτρινη ο Τριποτσέρης.

18:40

68': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΚΑΛΛΟΝΗ. Ο Χουάνμα τσιμπάει την μπάλα μέσα στην περιοχή, ο Τριποτσέρης κάνει χέρι και ο Δελφάκης δείχνει σωστά τη βούλα.

18:37

66': Ο Πιπινης στη θέση του Τσαμπούρη.

18:35

63': Ο Μπαρέρα στη θέση του Βαλιού.

18:34

63': Κίτρινη ο Μιλιάζες.

18:32

61': Πρόβλημα αντιμετωπίζουν Βαλιός και Τσαμπούρης, που ζητούν αλλαγή.

18:31

59': Κίτρινη ο Μπανούσης.

18:29

57': Μετά από εκτέλεση φάουλ του Μιλιάζες, Μπανούσης και Τριποτσέρης μένουν αμαρκάριστοι αλλά μπερδεύονται μεταξύ τους και χάνεται η ευκαιρία για τον ΟΦΗ.

18:25

53': Ο Άρτολα στη θέση του Μονιάκη. Αναγκαστική η αλλαγή.

18:22

50': Κόρνερ για την Καλλονή. Επιθετικό φάουλ στον Λόρια.

18:19

47': Καλή στιγμή για την Καλλονή με τον Τσαμπούρη να σουτάρει υπό πίεση άουτ μέσα από την περιοχή και από πλάγια θέση.

18:16

46': Ο Ναβάρο στη θέση του Καμαρά, που ένιωσε κάποιες ενοχλήσεις.

18:16

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

18:16

Επιστρέφουν σιγά σιγά στο χορτάρι οι παίκτες των δύο ομάδων.

18:02

45+1': Τέλος ημιχρόνου.

18:01

45': Κίτρινη ο Χουάνμα.

17:56

41': Κόρνερ για τον ΟΦΗ. Εκτελεί ο Μιλιάζες, άουτ η κεφαλιά του Αντελέγιε.

17:53

38': Κίτρινη ο Καλτσάς.

17:49

33': Ο Μακρής δοκιμάζει το πόδι του από μακριά, ψηλά άουτ.

17:43

27': Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον ΟΦΗ. Πάνω από την εστία η προσπάθεια του Μερεμπασβίλι.

17:42

26': Κίτρινη ο Γιορέντε.

17:39

23': Κόρνερ για τον ΟΦΗ. Καθαρίζει ο Χογκ.

17:36

21': Σέντρα σουτ του Μιλιάζες, διώχνει με γροθιές ο Χογκ.

17:31

16': Κόρνερ για την Καλλονή. Διώχνουν οι αμυντικοί του ΟΦΗ.

17:30

14': Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Πετρόπουλος βγαίνει τετ α τετ και πλασάρει, αποκρούει ο Χογκ, που κάνει και δεύτερη επέμβαση στο πλασέ του Μερεμπασβίλι που πήρε την απόκρουση.

17:28

13': Κίρινη για τον Μερεμπασβίλι.

17:23

8': Καλή στιγμή για την Καλλονή. Ο Καλτσάς κάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής, μπλοκάρει ο Λόρια.

17:18

3': Ο Τσαμπούρης εκτελεί απευθείας ένα φάουλ έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Λόρια.

17:16

1': Ξεκίνησε το ματς.

17:14

17:05

Στην 15η θέση με 13 βαθμούς ο ΟΦΗ, στην 7η με 20 η Καλλονή.

17:01

Καλησπέρα σε ένα τέταρτο ξεκινάει το ματς ΟΦΗ-Καλλονή για την 15η αγωνιστική.

ΟΦΗ
Λόρια, Τριποτσέρης, Αντελέγιε, Μπανούσης, Μονιάκης, Πετρόπουλος, Λαμπρόπουλος, Μερεμπασβίλι, Στάθης, Μακρής, Μιλιάζες.
Αναπ: Αγριμάκης, Δαμιανάκης, Ροβίθης, Φερνάντεθ, Μεϊτέ, Μπολάκης, Μαραθιανός.
ΚΑΛΛΟΝΗ
Χογκ, Αναστασιάδης, Βαλιός, Αντέτζο, Γιορένε, Κεϊτά, Καλτσάς, Τσαμπούρης, Στεβάνοβιτς, Καμαρά, Χουάνμα.
Αναπ: Αλέξιτς, Ναβάρο, Λεοζίνιο, Μανούσος, Πιπίνης, Μίνγκας, Μίνγκας, Μπαρέρα.
Διαιτητής είναι ο Δελφάκης (Αρκαδίας) με βοηθούς τους Γρεβένη (Χαλκιδικής) και Πετρόπουλο (Αρκαδίας). 4ος ο Βάτσιος (Δυτ. Αττικής).