2
-
0
21:25

Άξιζε τη νίκη ο Ολυμπιακός με τον Μήτρογλου να βάζει δύο γκολ, απέναντι στον αξιόμαχο Πανιώνιο, που δυσκόλεψε τους πειραιώτες.

21:20

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Ολυμπιακός - Πανιώνιος 2-0.

21:19

90'+2: Ανάποδο ψαλίδι από Μπουμάλ από θέση μέσα αριστερά, άουτ.

21:18

Σέντρα από τον Ντοσεβί, ο Μήτρογλου στοπάρει, αδειάζει τον Πάνο και από κοντά με πλασέ κάνει το 2-0.

21:17

90'+1: ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

21:17

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

21:13

87': Ολοκληρώνει τις αλλαγές και ο Ολυμπιακός. Ο Φορτούνης στη θέση του Κασάμι.

21:11

84': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Σμυρλής στη θέση του Μασούρα.

21:10

83': Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Ο Μασούρας πιάνει ωραίο σουτ από τα αριστερά και μέσα στην περιοχή, η μπάλα φεύγει ένα μέτρο από το αριστερό δοκάρι του Ρομπερτο.

21:09

82': Καλή φάση για τον Ολυμπιακό. Δυνατό σουτ Μήτρογλου με φάλτσα από θέση έξω αριστερά, με εκτίναξη διώχνει ο Παπαδόπουλος.

21:06

80': Εξαιρετική προσπάθεια του Ντοσεβί από τα δεξιά, μπαίνει στην περιοχή, κάνει το σουτ από πλάγια θέση και υπό πίεση, άουτ.

21:04

Πιέζει ο Ολυμπιακός για να "καθαρίσει" το ματς, αλλά ο Πανιώνιος αντιστέκεται και όσο είναι το σκορ στο 1-0 μένει μέσα στο... κόλπο.

21:02

75': Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Μπούζας αντί του Σιώπη.

21:01

74': Από τα δεξιά με τον Ντομίνγκεζ, απομακρύνεται η μπάλα.

21:01

74': Ακόμα ένα κόρνερ για τον Ολυμπιακό... Κεφαλιά Σιόβα, κόντρα και νέο κόρνερ.

20:58

72': Κόρνερ για το Ολυμπιακό, Ντομίνγκεζ στην εκτέλεση από τα αριστερά, με γροθιές ο Παπαδόπουλος...

20:57

71': Οφσάιντ ο Γιάννου, που σούταρε δυνατά και απέκρουσε ο Ρομπέρτο... Σωστή απόφαση.

20:56

70': Σέντρα Πάνου από τα δεξιά της περιοχής του Ολυμπιακού, άουτ.

20:55

69': Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Δέκατο τον αριθμό... Εκτελεί ο Ντομίνγκεζ από τα δεξιά, Εντινγκά την κεφαλιά, στο δεύτερο δοκάρι προσπαθεί μόνος, αλλά δεν θα βρει την μπάλα ο Μήτρογλου και άουτ.

20:53

67': Σέντρα Σιώπη από τα δεξιά, κεφαλιά υπό πίεση Γιάννου, η μπάλα άυοτ.

20:52

66': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Ντομίνγκεζ από τα δεξιά, κεφαλιά του Εντινγκά, άουτ.

20:50

64': Δυνατό σουτ Κασάμι από θέση έξω αριστερά, διώχνει ο Παπαδόπουλος.

20:48

62': Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντοσεβί στη θέση του Αφελάι.

20:48

62': Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ιμπαγάσα στη θέση του Αργυρόπουλου. Όρθιος ο κόσμος του Ολυμπιακού τραγουδά το όνομα του Αριέλ.

20:45

Ο πάγκος του Πανιωνίου δίνει εντολή στον Ιμπαγάσα να μπει στο ματς, οι οπαδοί του Ολυμπιακού το βλέπουν και χειροκροτούν.

20:40

54': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί από τα αριστερά απευθείας ο Ντομίνγκεζ, διώχνει με τις γροθιές ο Παπαδόπουλος.

20:40

53': Ωραία κίνηση Πάνου από τα αριστερά, δεν έχει πρόβλημα ο Ρομπέρτο.

20:36

49': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, περνά ανεκμετάλλευτο.