1
16:53

Τελικό αποτέλεσμα... Ζάκυνθος - Λαμία 0-1.

16:52

90'+3: Και εδώ χάνει ευκαιρία για δεύτερο γκολ... Ο Νεόφυτος αφήνει υπέροχα στον Αντωνόπουλο, αυτός πλασάρει απο το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά αστοχεί.

16:51

Άλλα δύο λεπτά, η Λαμία κρατά το 0-1.

16:49

90': Κάρτα στον Μπλάζιτς για καθυστέρηση.

16:49

90': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:47

88': Κλείνει τις αλλαγές της η Λαμία. Στην θέση του Γιενγκά ο Αντωνόπουλος.

16:46

Τώρα σηκώθηκε ο άσος της Λαμίας.

16:46

Μικρή διακοπή, ο Λεάντρο στο έδαφος.

16:43

84': Τρομερή προσπάθεια του Βαρέλα από δεξιά που περνά δύο αντιπαλους του, σουτάρει από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή, ο Μπλάζιτς του λέει όχι.

16:42

Ο Ευθυμιάδης εκτελεί, ο Μπλάζιτς μπλοκάρει... Υπάρχει και οφ σάιντ.

16:42

83': Κάρτα στον Φατιόν και φάουλ σε καλή θέση για την Ζάκυνθο.

16:38

Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάεπτο, πάντα στο 0-1 η Λαμία με το γκολ του Γκούρμα από το 32'.

16:38

79': Ένα σουτ του Νεόφυτου μέσα από την περιοχή σταματά σε σώματα αμυντικών της Ζακύνθου...

16:36

77': Αλλαγή και για την Ζάκυνθο. Στην θέση του Κρισμάρεβιτς ο Κρολ.

16:35

76': Αλλαγή για την Λαμία. Στο ματς ο Χαϊκάλης, εκτός ο Βασιλόγιαννης.

16:34

75': Ο Γιενγκά κάνει υπέροχη προσπαθεια στον άξονα, κουβαλά την μπάλα, σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ωστόσο οι αμυντικοί της Ζακύνθου βάζουν τις κόντρες και σταματούν τον κίνδυνο.

16:29

71': Ένα συρτό μακρινό σουτ του Οικονόμου δεν ανησυχεί τον Μπλάζιτς που μπλοκάρει σταθερά.

16:29

Εκτελεί ο Βαρέλα, ο Γκούρμα βγάζει με το κεφάλι.

16:28

Κόρνερ είναι υπέρ των γηπεδούχων...

16:27

68': Ευκαιρία για την Ζάκυνθο! Μετά από εκτέλεση φάουλ και κεφαλιά τουΚρισμάρεβιτς, ο Μπλάζιτς με εντυπωσιακή επέμβαση κρατά το 0-1.

16:26

68': Στην θέση του Παπαδημητρίου ο Χατζησάββας για την Ζάκυνθο.

16:23

Πάντα σε παθητικό ρόλο η Λαμία στην επανάληψη, η Ζάκυνθος είναι αυτή που πιέζει αλλά δεν απειλεί.

16:23

Ο Βαρέλα στην εκτέλεση και πάλι ο Λεάντρο καθαρίζει με το κεφάλι.

16:22

63': Νέο κόρνερ για την Ζάκυνθο.

16:21

Διεκδίκηση της μπάλας Κρισμάρεβιτς με Βασιλόγιαννη, φωνάζουν για πέναλτι οι γηπεδούχοι, επιθετικό φάουλ καταλογίζει ο Σταθόπουλος.

16:20

Εκτελέστηκε, απομακρύνει ο Λεάντρο.

16:19

60': Κόρνερ για την Ζάκυνθο.

16:19

60': Πρώτη αλλαγή και για την Ζάκυνθο. Ο Αποστόλου στο ματς, εκτός ο Πέττας.

16:17

59': Αλλαγή για την Λαμία. Εκτός ο Μουμίν, μέσα ο Νεόφυτος.

16:16

57': Ο Οικονόμου εκτελεί, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

16:15

57': Φάουλ σε καλή θέση για την Ζάκυνθο.

16:12

53': Σέντρα Ευθυμιάδη από αριστερά, ο Βαρέλα δεν μπορεί να πάρει καλά την κεφαλιά και να απειλήσει τον Μπλάζιτς.

16:10

Πρώτο πεντάλεπτο, νευρικό παιχνίδι, με την Ζάκυνθο να ψάχνει βιαστικά μια γρήγορη ισοφάριση.

16:07

Μετά από μια μικρή διακοπή για τραυματισμό του Καλλιβωκά το ματς ξεκινά εκ νέου.

16:06

Δυνατά έχει μπει η Ζάκυνθος...

16:04

46': Ξεκίνησε το β' μέρος, δίχως αλλαγές.

16:04

Όλα έτοιμα για την έναρξη της επανάληψης, οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.

15:49

Τέλος πρώτου ημιχρόνου... Ζάκυνθος - Λαμία 0-1 με το γκολ του Γκούρμα.

15:48

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

15:48

45': Ο Οικονόμου σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά αστοχεί.

15:44

42': Συρτό σουτ του Ευθυμιάδη, ο Παπαδημητρίου δεν μπορεί να βάλει την προβολή και η μπάλα περνά αρκετά μέτρα άουτ.

15:42

Σηκώθηκε, το ματς συνεχίζεται... Στο 39' φτάσαμε.

15:41

Ο μέσος της Λαμίας έπεσε στο έδαφος μετά από μια... κοκορομαχία που είχε με τον Οικονόμου.

15:41

Στο έδαφος ο Φατιόν, μικρή διακοπή.

15:39

Εκτελέστηκε χωρίς αποτέλεσμα.

15:38

Εκτελεί ο Βαρέλα, σε νέο κόρνερ ο Μπλάζιτς.

15:38

35': Κόρνερ για την Ζάκυνθο μετά από απειλητικό μπάσιμο του Βαρέλα από αριστερά.

15:36

Στο γκολ της Λαμίας υπήρξαν φωνές των γηπεδούχων για οφ σάιντ. Το γκολ είναι καθαρό πάντως, αφού ούτε οφ σάιντ υπάρχει (καλύπτεται ο σκόρερ Γκούρμα), ενώ και η μπάλα έχει περάσει την γραμμή πριν διώξει ο Ξενοδόχοφ.

15:35

33': Καλή στιγμή για την Ζάκυνθο με ένα συρτό σουτ του Κρισμάρεβιτς, η μπάλα άουτ.

15:34

Ο Βασιλόγιαννης μπαίνει από δεξιά, κάνει υπέροχη προσπάθεια και σκάβει στον Γκούρμα ο οποίος με κεφαλιά νικά τον Ξενοδόχοφ για το 0-1.