1
-
0
17:02

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για τον Εθνικό Σερρών, απέναντι στον Απόλλωνα Καλαμαριάς, που είχε καλή παρουσία, αλλά του έλειπε η ουσία.

16:53

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Εθνικός Γαζώρου - Απόλλων Καλαμαριάς 1-0.

16:51

90': Γυριστό σουτ Βαγγελόπουλο, μπλόκαρε ο Κραβαρίτης.

16:46

86': Τελευταία αλλαγή και για τον Μάκη Κατσαβάκη για λογαριασμό του Εθνικού Σερρών. Ο Παναγιωτίδης αντί του Μαρίνου.

16:43

82': Κίτρινη στον Ολίσε.

16:43

82': Κίτρινη στον Τσουβαλτσίδης.

16:40

81': Καλή στιγμή για την Καλαμαριά. Ο Νατσιόπουλος εκτελεί φάουλ, καλοτραβηγμένο, η μπάλα πάαει προς το δεξί "παραθυράκι", αλλά ο Κραβαρίτης εντυπωσιακά διώχνει σε κόρνερ.

16:39

80': Κίτρινη στον Κωφοκότσιο.

16:38

78': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Παναγιώτη Διλμπέρης για λογαριασμό του Απόλλωνα Καλαμαριάς. Ο Καπετάνος αντί Β. Παπαδόπουλου.

16:35

Σέντρα Μαρίνου από τα αριστερά, δεν απομακρύνουν την μπάλα οι αμυντικοί του Απόλλωνα Καλαμαριάς, που φτάνει στον Ναστέφσκι, ο οποίος με κοντινό σουτ από θέση μέσα αριστερά ανοίγει το σκορ, 1-0 ο Εθνικός Σερρών.

16:35

75': ΓΚΟΛ για τον ΕΘΝΙΚΟ ΣΕΡΡΩΝ!

16:33

74': Δεύτερη αλλαγή για τον Εθνικό Σερρών. Ο Ναστέφσκι στη θέση Πάλλα.

16:25

65': Φάουλ Νατσιόπουλου από τα δεξιά, κεφαλιά Ολίσε πάνω από τα δοκάρια.

16:21

61': Σουτ Τσιλούλη μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Βρονταράς.

16:18

58': Κίτρινη στον Ακασού.

16:13

53': Σουτ Αναστασίου έξω από τη μεγάλη περιοχή του Εθνικού Σερρών, η μπάλα λίγο έξω από το δεξί δοκάρι.

16:11

51': Ο Β. Παπαδόπουλος σούταρε από το ύψος της μικρής περιοχής και ο Κραβαρίτης κράτησε το μηδέν διώχνοντας σε κόρνερ...

16:10

50': Ο Τσιλούλης πλασάρει από πλεονεκτική θέση, αφού εκμεταλλεύεται αδράνεια της άμυνας της Καλαμαριάς, ελάχιστα άουτ η μπάλα...

16:04

46': Δεύτερη αλλαγή για την Καλαμαριά. Ο Αναστασίου στη θέση του Τσούτση.