2
-
0
19:06

Μεγάλη νίκη για τη Νίκη Βόλου, που έμεινε ζωντανή στο παιχνίδι της παραμονής. Δεύτερη σερί ήττα για την Καλλονή.

19:06

95': Τέλος του αγώνα.

19:01

90': Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

18:55

85': Κίτρινη ο Τζιώρας.

18:54

84': Γέμισμα του Μίνγκα, η κεφαλιά του Αντέτζο πέρασε άουτ.

18:49

80': Ο Τζιώρας στη θέση του Σκούρτη.

18:48

78': Ο Μίνγκας στη θέση του Χουάνμα.

18:48

Λάθος του Βαλιού, ο Μάρτινς φτάνει στο ύψος της περιοχής και δίνει στον Σκούρτη που με πλασέ μέσα από την περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για δεύτερη φορά. 2-0 η Νίκη.

18:47

77': ΓΚΟΛ η ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ.

18:40

70': Ευκαιρία για την Καλλονή. Ο Καμαρά μπαίνει επικίνδυνα στην περιοχή από αριστερά και κάνει το γύρισμα, ο Ταΐρης βγαίνει και μπλοκάρει.

18:40

70': Ο Κυζιρίδης στη θέση του Νικλητσιώτη.

18:39

69': Καλό σουτ του Καμαρά, λίγο άουτ.

18:37

68': Ο Κύπρου στη θέση του Μανούσου.

18:32

62': Κόρνερ για την Καλλονή. Ο Ναβάρο εκτελεί, διώχνουν οι αμυντικοί.

18:29

59': Ο Ναβάρο στη θέση του Λεοζίνιο.

18:26

55': Ο Στεφάνοβιτς προσπαθεί να απειλήσει με ένα μακρινό σουτ, πολλά μέτρα άουτ.

18:17

Σέντρα από δεξιά, ο Χογκ δείχνει να ελέγχει, αλλά χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια του και ο Σκούρτης από κοντά ανοίγει το σκορ.

18:16

46': ΓΚΟΛ για τη ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ.

18:15

46': Ο Αργύρης στη θέση του Τσουκάνη.

18:15

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

18:01

45': Τέλος ημιχρόνου.

18:01

45': Σουτ του Χουάνμα έξω από την περιοχή, άουτ.

17:55

40': Πάνω από τα δοκάρια η εκτέλεση του Λεοζίνιο.

17:54

39': Κίτρινη για τον Καρασαλίδη και φάουλ σε καλή θέση για την Καλλονή.

17:45

30': Μετά από ένα εξαιρετικό 25λεπτο με εκατέρωθεν ευκαιρίες ο ρυθμός έχει πέσει και οι ομάδες είναι πιο προσεκτικές.

17:37

23': Νέα καλή στιγμή για τη Νίκη με τον Νικλητσιώτη να σουτάρει άουτ από το ύψος της περιοχής.

17:34

19': Η κεφαλιά του Μάρτινς μετά το κόρνερ καταλήγει στα χέρια του Χογκ.

17:33

19': Ευκαιρία για τη Νίκη. Ωραίο σουτ του Σκούρτη, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Χογκ.

17:31

17': Ανεκμετάλλευτο κόρνερ για τη Νίκη Βόλου.

17:28

13': Κόρνερ για τη Νίκη. Άουτ η κεφαλιά του Καρασαλίδη.

17:27

12': Πρώτη τελική για τη Νίκη Βόλου. Άστοχο το σουτ του Μουζακίτη έξω από την περιοχή.

17:24

10': Σουυ του Λεοζίνιο από το ύψος της περιοχής, μπλοκάρει ο Ζαΐρης.

17:22

8': Ατομική ενέργεια του Μανούσου, άουτ η προσπάθειά του.

17:22

7': Τρομερή ευκαιρία για την Καλλονή, που πιέζει. Γύρισμα του Χουάνμα από δεξιά, ο Λεοζίνιο καταφέρνει να αστοχήσει μέσα από τη μικρή περιοχή.

17:21

6': Ευκαιρία για την Καλλονή. Αντιστράφηκαν οι ρόλοι και μετά από σέντρα του Μανούσου η κεφαλιά του Καμαρά πέρασε λίγο άουτ.

17:19

5': Κόρνερ για τη Νίκη Βόλου. Εκτελεί ο Νικλητσιώτης, φεύγει από την άλλη πλευρά η μπάλα.

17:19

4': Πρώτη καλή στιγμή στο ματς. Ο Καμαρά σεντράρει από δεξιά, το σουτ του Μανούσου με τη μία φεύγει πολλά μέτρα άουτ.

17:15

1': Ξεκίνησε το ματς.

17:12

Την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο κάνουν οι δύο ομάδες.

17:08

Τελευταία με 4 βαθμούς η Νίκη, στους 19 η εντυπωσιακή Καλλονή.

17:01

Σε ένα τέταρτο ξεκινάει το ματς Νίκη Βόλου-Καλλονή για την 13η αγωνιστική.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
Ταϊρης, Μαρινάκης, Τσουκάνης, Μαχλελής, Καρασαλίδης, Ίβενς, Μουζακίτης, Νικλητσιώτης, Κοτσαρίδης, Μάρτινς, Σκούρτης.
Αναπ: Δημιζάς, Παπουτσογιαννόπουλος, Αναστόπουλος, Κυζιρίδης, Μετσέ, Αργύρης, Τζιώρας.
ΚΑΛΛΟΝΗ
Χογκ, Αναστασιάδης, Βαλιός, Αντέγιο, Γιορέντε, Στεφάνοβιτς, Κειτά, Λεοζίνιο, Μανούσος, Καμαρά, Χουάνμα.
Αναπ: Άλεξιτς, Κύπρου, Ναβάρο, Καλτσάς, Χωριανόπουλος, Μίνγκας, Τσαμπούρης.
Διαιτητής είναι ο Αρετόπουλος (Τρικάλων) με βοηθούς τους Μερκενίδη (Μακεδονίας) και Πασχάλη (Ηπείρου).4ος ο Κατσικογιάννης (Ηπείρου)