Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι, 2-0 νίκησε η Βέροια τον Πλατανιά.

Ο Μπανανά κόβει τον Κάμπορα και γλιτώνει την ομάδα του από τρίτο γκολ.

Προσπαθεί να ροκανίσει τον χρόνο όσο μπορεί η Βέροια.

16:39

Ο Πλατανιάς πιέζει, η Βέροια έχει χαλαρώσει και το τελευταίο ενοχλεί ιδιαίτερα τον Γκρανέρο.

16:36

80': Ο Ζιλβάν εκτελεί πολύ ωραία φάουλ περνώντας την μπάλα πάνω από το τείχος, αλλά ο Καντιμοίρης εκτινάσσεται και αποκρούει.

16:33

78': ΔΟΚΑΡΙ για τον Πλατανιά. Ο Ζαραδούκας κάνει σέντρα από αριστερά, ο Γιακουμάκης παίρνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι.

16:32

76': Ο Τετέ κάνει ωραίο φαλτσαριστό σουτ σημαδεύοντας την αριστερή γωνία του Καντιμοίρη, αλλά πέφτει και αποκρούει ο Έλληνας τερματοφύλακας.

16:31

75': Αλλαγή για τον Πλατανιά, ο Μιλούνοβιτς βγαίνει και ο Ζιλβάν μπαίνει.

16:27

72': Κίτρινη στον Ζαραδούκα.

16:24

69': Στη θέση του Βέρτζου ο Όστοϊτς για τη Βέροια, η οποία κλείνει τις αλλαγές της.

16:23

Θα αντικατασταθεί ο Βέρτζος, ο οποίος αντιμετωπίζει πρόβλημα.

16:20

65': Αλλαγή για τον Πλατανιά, στη θέση του Αποστολόπουλου ο Γιακουμάκης.

16:20

65': Αλλαγή για τη Βέροια, ο Βεργώνης αντί του Βάσκεθ.

16:19

Εύκολα μπλοκάρει ο Καντιμοίρης το γέμισμα του Μιλούνοβιτς από πλάγια αριστερά.

16:16

Ο Μπεν κάνει ένα σουτ από πολύ μακριά, ο Ολιμπά αποκρούει, αλλά ο Κάμπορα πηγαίνει πρώτος στην μπάλα και με ψύχραιμο πλασέ από κοντά σκοράρει.

16:16

60': ΓΚΟΛ για τη ΒΕΡΟΙΑ!

16:15

60': Ο Μπεν αντί του Μπαργκάν.

16:15

59': Κίτρινη στον Τετέ.

16:14

58': ΔΟΚΑΡΙ για τον Πλατανιά! Ο Τσουράκης από δεξιά βγάζει σέντρα, ο Μιλούνοβιτς παίρνει την κεφαλιά και ο Καντιμοίρης αποκρούει. Η μπάλα πηγαίνει ξανά στον Μιλούνοβιτς, ο οποίος από τη μικρή περιοχή σημαδεύει το δεξί δοκάρι.

16:12

57': Μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια, ο Κάμπορα από δεξιά βγάζει σέντρα, ο Ντουμίτρου παίρνει την καρφωτή κεφαλιά και ο Ολιμπά αποκρούει.

16:11

55': Ο Καλτσάς παίρνει την μπάλα από αριστερά, μπαίνει στην περιοχή, σουτάρει με δύναμη και στέλνει την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

16:08

53': Από πολύ μακριά ο Βέρτζος κάνει ένα αδύναμο σουτ, η μπάλα περνάει πολλά μέτρα εκτός εστίας.

16:06

50': Aλλαγή για τον Πλατανιά, o Τσουράκης αντί του Φιγκέιρα.

16:05

Στο έδαφος ο Μπαργκάν, προσωρινή διακοπή στο παιχνίδι.

16:04

Πιο δυνατά μπαίνει και στο δεύτερο ημίχρονο η Βέροια.

16:01

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

16:01

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:46

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

15:44

15:43

44': Από μακριά ο Τετέ δοκιμάζει το πόδι του, σημαδεύει το αριστερό παραθυράκι του Καντιμοίρη και αστοχεί για λίγα εκατοστά.

15:41

41': Φάουλ μεταξύ της σέντρας και της περιοχής κέρδισε ο Πλατανιάς, ο Μπανανά επέλεξε να το εκτελέσει απευθείας και η κατάληξη ήταν απογοητευτική.

15:40

40': Κίτρινη στον Βέρτζο.

15:37

Πολύ εύκολα κυκλοφορεί την μπάλα η Βέροια.

15:34

35': Ο Κάμπορα στρώνει στον Καλτσά κι εκείνος δεν πιάνει καλά το σουτ και στέλνει την μπάλα αρκετά μέτρα εκτός.

15:32

32': Ο Μπαργκάν παίρνει την μπάλα από αριστερά, συγκλίνει προς το κέντρο, αλλά το σουτ του είναι απογοητευτικό.

15:30

31': Ευκαιρία για τη Βέροια, από το φάουλ του Καλτσά ο Κάμπορα παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα ελάχιστα έξω από το δεξί δοκάρι του Ολιμπά.

15:28

29': Υπό την πίεση του Μπαργκάν ο Μπανανά παραχωρεί κόρνερ. Ωστόσο, περνάει ανεκμετάλλευτο.

15:26

26': Ο Αμαραντίδης από αριστερά γυρίζει προς το πέναλτι, ο Καλτσάς δεν κάνει το κοντρόλ που θα ήθελε, σουτάρει στη συνέχεια και στέλνει την μπάλα ψηλά.

15:23

24': Ο Τόρες δοκιμάζει από μακριά το πόδι του, αλλά η μπάλα φεύγει αρκετά μέτρα άουτ.

15:20

Τα πρώτα δείγματα αντίδρασης βγάζουν οι Χανιώτες, οι οποίοι κυκλοφορούν την μπάλα.

15:17

Στο 68% η κατοχή μπάλας για τους γηπεδούχους.

15:15

16': Η μπάλα πάει στον Ντουμίτρου, εκείνος δεν το σκέφτεται από μακριά, σουτάρει με τη μία και ο Ολιμπά βγάζει με τα ακροδάχτυλα.

15:12

Μονόλογος της Βέροιας τα πρώτα λεπτά, κάκιστος ο Πλατανιάς.

15:08

Ο Μπααργκάν εκτελεί φάουλ, η άμυνα του Πλατανιά δεν διώχνει όπως θα έπρεπε, ο Ντουμίτρου από δεξιά βγάζει σέντρα, η οποία περνάει απ' όλους, και ο Μπαλάφας από κοντά σκοράρει όντας αμαρκάριστος.

15:08

9': ΓΚΟΛ για τη ΒΕΡΟΙΑ!

15:06

6': Κακή έξοδο κάνει ο Ολιμπά, ακόμη χειρότερο το πλασέ του Ντουμίτρου, αφού δεν βάζει δύναμη στην μπάλα με αποτέλεσμα να τη σταματήσει ο Βέρτζος..

15:05

Ο Μιλούνοβιτς καθυστερεί υπερβολικά και ο Μπαλάφας τον κόβει.

15:04

4': Ο Μπαργκάν από πολύ μακριά δοκιμάζει το πόδι του, αλλά η μπάλα φεύγει πολλά μέτρα άουτ.

15:03

Δεν είναι σε καλή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος.

15:01

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι.

14:56

Την επιστροφή στις νίκες αναζητούν και οι δύο ομάδες.

14:49

Καλησπέρα σας, σε περίπου 10 λεπτά ξεκινάει η αναμέτρηση της Βέροιας με τον Πλατανιά.