Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι, νίκη για τον Αστέρα με 2-0.

19:04

Ο Μάσα εκμεταλλεύεται το λάθος του Καρασαλίδη, παίρνει την μπάλα, μπαίνει στην περιοχή και με ψύχραιμο πλασέ νικάει τον Ταΐρη.

19:04

90'+3: ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

19:01

18:57

Βιάζεται να κάνει επιθέσεις η Νίκη και αυτό έχει ως αποτέλεσμα να μην αναπτύσσεται όπως πρέπει.

18:53

Έχει καταφέρει να μην απειλείται ο Αστέαρς στα τελευταία λεπτά.

18:50

80': Ο Νικλητσιώτης αντί του Αργύρη για τη Νίκη.

18:49

79': Ο Γκόιαν δεν παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα πάει πάνω στον Ζησόπουλο, αλλά ο τελευταίος δεν μπορεί να το εκμεταλλευτεί.

18:47

77': Ο Τσοκάνης κάνει τη σέντρα, ο Μάσα παίρνει την κεφαλιά, αλλά στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

18:42

72': Κλείνει τις αλλαγές του ο Βεργέτης, βγαίνει ο Φερνάντες και μπαίνει ο Τσοκάνης.

18:39

69': Εξαιρετική αντεπίθεση από τη Νίκη, ο Κορέτα κάνει την παράλληλη μπαλιά, ο Ροτζέριο την αφήνει και ο Μουζακίτης έχοντας όλη την εστία πλασάρει άουτ.

18:37

67': Αλλαγή για τη Νίκη, ο Μέτσε αντί του Κοτσαρίδη.

18:34

Θέλει αλλά δεν μπορεί η Νίκη ως τώρα.

18:30

60': Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα, αντί των Τιε Μπι και Μπακασέτα οι Μουνάφο και Ουσέρο.

18:27

57': Μεγάλη ευκαιρία για τη Νίκη, ο Μουζακίτης βγάζει σέντρα προς το σημείο του πέναλτι, αλλά ο Μάρτινς κάνει κοντρόλ αντί να πλασάρει και η μπάλα του φεύγει.

18:24

Πολύ υποτονικός ο ρυθμός, ο Αστέρας προσπαθεί να πάει το παιχνίδι εκεί που θέλει και η Νίκη δεν έχει την ποιότητα για να δώσει ταχύτητα.

18:20

Προσπαθεί να αναπτυχθεί η Νίκη, αλλά δυσκολεύεται αρκετά στον συγκεκριμένο τομέα.

18:16

46': Αλλαγή για τη Νίκη, ο Κορέτα αντί του Αναστασόπουλου.

18:16

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

18:15

Έχουν επιστρέψει στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:02

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

18:01

17:57

Ο Αργύρης παίρνει την κεφαλιά από τον Πάρα, η μπάλα όμως δεν απομακρύνεται και ο Μπακασέτας κάνει το σουτ με το οποίο νικάει τον Ταΐρη. Τραγικό λάθος από τον Έλληνα τερματοφύλακα, αφού η μπάλα φεύγει μέσα από τα χέρια του.

17:56

41': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

17:53

38': Ο Τζιώρας μπαίνει από δεξιά στην περιοχή, κάνει το πλασέ και ο Κοσίσκι αποκρούει. Κακή επιλογή, αφού είχε παράλληλη πάσα στον ολομόναχο Ροτζέριο.

17:52

37': Ο Μουζακίτης γυρίζει στο δεύτερο δοκάρι, την τελευταία στιγμή προλαβαίνει ο Λούι και παραχωρεί κόρνερ. Ο Μουζακίτης εκτελεί, ο Κοσίσκι αποκρούει και ο Αναστασόπουλος κάνει ένα άστοχο σουτ.

17:51

36': Κοντρολάρει με πλάτη προς το τέρμα ο Μπακασέτας, ο οποίος γυρίζει αμέσως και κάνει ένα κακό σουτ.

17:47

32': Ο Παντελιάδης δίνει στον Μάσα, εκείνος συγκλίνει προς τα μέσα, σημαδεύει την απέναντι γωνία και στέλνει την μπάλα ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Ταΐρη.

17:46

Η αμυντική λειτουργία της Νίκης έχει μπλοκάρει τον Αστέρα.

17:44

30': Κίτρινη στον Μουζακίτη.

17:43

29': Ο Καρασαλίδης κάνει ένα σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα φεύγει αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

17:41

Στο έδαφος ο Λούι που δείχνει να πονάει αρκετά.

17:39

24': Ο Φερνάντες ανοίγει δεξιά για τον Μπακασέτα, εκείνος προλαβαίνει να πλασάρει, αλλά όχι όπως θα ήθελε με αποτέλεσμα να μπλοκάρει εύκολα ο Ταΐρης.

17:37

22': Κίτρινη στον Κοτσαρίδη.

17:34

19': Πολύ άστοχο το σουτ του Φερνάντες από μακριά.

17:33

Κυκλοφορεί την μπάλα ο Αστέρας, αλλά δεν φτάνει αυτό.

17:30

Ο Πάρα αφήνει την μπάλα να περάσει, αλλά δεν υπάρχει συμπαίκτης του να το εκμεταλλευτεί.

17:27

Ανεβαίνει η Νίκη και πιέζει στα τελευταία λεπτά.

17:24

9': Μετά την εκτέλεση του κόρνερ η μπάλα φτάνει στον Λούι, αλλά το σουτ του τελευταίου είναι άστοχο.

17:23

8': Ο Τιε Μπι δοκιμάζει το πόδι του, η μπάλα περνάει από τα σώματα, αλλά κοντράρει κάπου και φεύγει ελάχιστα έξω.

17:22

Νωθρά έχουν μπει και οι δύο ομάδες.

17:18

Ελέγχει το παιχνίδι στα πρώτα λεπτά ο Αστέρας.

17:15

1': Ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο.

17:14

Έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:11

Ελάχιστος ο κόσμος και αυτή τη φορά στο Πανθεσσαλικό

17:07

Κάθε παιχνίδι είναι τελικός για τη Νίκη, η οποία καλείται να πάρει τους τρεις βαθμούς για να ξεκολλήσει από τον πάτο της βαθμολογίας.

17:01

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει η αναμέτρηση της Νίκης Βόλου με τον Αστέρα Τρίπολης.