Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι, νίκη για τον ΟΦΗ με 1-0.

21:28

Ο Μιλιάζες στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνία του Τσέρνι, ο οποίος πέφτει στην αριστερή.

21:28

90'+7: ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ

21:27

90'+6: Κίτρινη στον Τσέρνι.

21:26

90'+6: ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΟΦΗ! Έξαλλες οι διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων.

21:26

90'+5: Κίτρινη στον Μερεμπασβίλι.

21:24

90'+4: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Σέντρα από δεξιά από τον Στάθη, ο Τζορτζ πηδάει ψηλότερα όλων, πιάνει την καρφωτή κεφαλιά και ο Τσέρνι με εντυπωσιακή εκτίναξη παραχωρεί κόρνερ.

21:23

90'+3: Ωραία προσπάθεια από τον Τζανακάκη, νέο κόρνερ κερδίζει ο Εργοτέλης. Εύκολα απομακρύνει η άμυνα του ΟΦΗ.

21:22

90'+2: Εκτός ο Γιουσούφ για τον Εργοτέλη, μπαίνει ο Καζναφέρης.

21:21

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:19

89': Κίτρινη στον Κουτσιανικούλη.

21:19

89': Νέο κόρνερ για τον Εργοτέλη, το οποίο κερδίζει ο Παμλίδης.

21:17

87': Ο Μπογκντάνοφ κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ, το οποίο περνάει ανεκμετάλλευτο.

21:16

85': Ο Ραζάκ βγαίνει και ο Απόνο μπαίνει για τον ΟΦΗ.

21:14

Έχει πέσει πολύ άτσαλα ο Ραζάκ και βρίσκεται στο έδαφος. Υπάρχει προσωρινή διακοπή στο παιχνίδι.

21:12

82': Ο Κουτσιανικούλης φέρνει ωραία την μπάλα στο δεξί πόδι, σουτάρει αλλά δεν βάζει σωστά το σώμα του και η μπάλα φεύγει ψηλά.

21:11

80': Ο Κουτσιανικούλης κάνει σουτ, το οποίο κοντράρει στα σώματα, παίρνει ξανά την μπάλα και το νέο του σου είναι αδύναμο. Μπλοκάρει εύκολα ο Τσέρνι.

21:09

79': Κίτρινη στον Παμλίδη.

21:07

77': Βγαίνει ο Κοζορώνης και μπαίνει ο Μπογκντάνοφ για τον Εργοτέλη.

21:06

76': Ο Χαντί μπαίνει μέσα στην περιοχή από αριστερά, κάνει και το σουτ και στέλνει την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

21:02

72': Αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Κουτσιανικούλης αντί του Μονιάκη.

21:02

71': Ο Μιλιάζες εκτελεί φάουλ απευθείας από δεξιά, αλλά η μπάλα φεύγει αρκετά μέτρα άουτ.

20:58

67': Ο Τζανακάκης βγάζει δυνατή σέντρα από τα δεξιά, ο Λόρια χάνει την μπάλα, αλλά δεν υπάρχει παίκτης του Εργοτέλη για να το εκμεταλλευτεί.

20:54

64': Αλλαγή για τον Εργοτέλη, ο Παλμίδης αντί του Νόσκοβιτς.

20:53

63': Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ από τον Μερεμπασβίλι, ελάχιστα έξω από το αριστερό δοκάρι του Τσέρνι η μπάλα.

20:52

61': Κίτρινη στον Μέγι.

20:51

Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι γηπεδούχοι σε τράβηγμα στον Πετρόπουλο, αλλά δεν υπάρχει κάτι.

20:49

59': Ο Γιουσούφ κάνει ένα αδύναμο σουτ από μακριά, η μπάλα σκάει μπροστά στον Λόρια αλλά εκείνος δεν έχει πρόβλημα να μπλοκάρει.

20:48

57': Ο Πετρόπουλος αντί του Αρτόλα για τον ΟΦΗ.

20:46

55': Ο Λυκογιάννης εκτελεί φάουλ εκτός περιοχής, η μπάλα περνάει δίπλα από το δοκάρι του Λόρια.

20:44

53': Σουτ από πολύ μακριά από τον Μιλιάζες, το οποίο είναι απελπιστικά άστοχο.

20:42

Έχει ξεκινήσει σαφώς καλύτερα το δεύτερο ημίχρονο.

20:39

48': Κίτρινη στον Λυκογιάννη.

20:38

48': Ο Κοζορώνης εκτελεί απευθείας φάουλ και η μπάλα περνάει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Λόρια.

20:36

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

20:33

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:18

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

20:16

45'+1: Η σέντρα του Μονιάκη περνάει απ' όλους και ο Μερεμπασβίλι από πολύ πλάγια στο δεύτερο δοκάρι κάνει ένα σουτ. Αποκρούει ο Τσέρνι, ο οποίος είχε κλείσει τη γωνιά του.

20:16

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων

20:15

45': Ένα ακόμη μακρινό σουτ από τον Μερεμπασβίλι και αυτό φεύγει πολλά μέτρα άουτ.

20:14

Αργός ο ρυθμός, πεσμένος ο ΟΦΗ στα τελευταία λεπτά.

20:10

40': Ο Κοζορώνης κάνει καλή προσπάθεια, δίνει την μπάλα όταν πρέπει στον Νόσκοβιτς κι εκείνος από πλάγια δεξιά τη στέλνει στην εξωτερική πλευρά των διχτυών του Λόρια.

20:08

Νέα προσωρινή διακοπή στο παιχνίδι.

20:07

Προσωπική ενέργεια από τον Μερεμπασβίλι, ο οποίος από μακριά επιλέγει να σουτάρει και στέλνει την μπάλα πολύ ψηλά.

20:03

Καλή ενέργεια από τον Χαλκιαδάκη, ο οποίος τα χαλάει στο τελείωμα. Δεν δίνει την μπάλα, δεν κάνει καλό σουτ και χάνεται η ευκαιρία.

20:01

30': Ο Κοζορώνης εκτελεί φάουλ από μακριά, ο Λόρια ελέγχει την πορεία της μπάλας και την αφήνει να περάσει άουτ.

19:59

Ο Χαλκιαδάκης κάνει την κάθετη πάσα, αλλά ο Λόρια βγαίνει γρήγορα και τελειώνει τη φάση.

19:56

26': Σουτ από μακριά από τον Χαλκιαδάκη, η μπάλα φεύγει εκτός.

19:55

25': Κίτρινη στον Μιλιάζες.

19:51

Δεν έχει χάσει λεπτό την υπεροχή του ο ΟΦΗ, αλλά οι τελικές επιλογές των παικτών του δεν είναι οι ενδεδειγμένες.

19:47

Αρκετές οι μάχες στον χώρο του κέντρου.

19:44

14': Ο Αρτόλα κάνει σουτ στην κίνηση εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα ελάχιστα έξω από το αριστερό δοκάρι του Τσέρνι.

19:43

13': Ο Χαντί αναλαμβάνει την εκτέλεση, το πάει απευθείας, αλλά ο Λόρια μπλοκάρει με ευκολία.

19:42

12': Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Εργοτέλη.

19:38

Προσωρινή διακοπή στο ματς.

19:36

Κυρίως από το δεξί άκρο προσπαθούν να χτυπήσουν οι γηπεδούχοι.

19:33

Δυναμικά έχει μπει ο ΟΦΗ.

19:31

1': Ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο.

19:28

19:20

Καλησπέρα σας, σε περίπου 10 λεπτά ξεκινάει το κρητικό ντέρμπι ανάμεσα σε ΟΦΗ και Εργοτέλη.