2
-
1
19:06

94': Τέλος του αγώνα.

19:03

90': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

18:59

88': ΔΟΚΑΡΙ η ΞΑΝΘΗ. Ο Κλέιτον βγάζει σε εξαιρετική θέση τον Καπετάνο, που σημαδεύει το κάθετο δοκάρι.

18:57

86': Κίτρινη ο Κείτά.

18:57

85': Η Ξάνθη δεν καθαρίζει το ματς, αλλά οι φιλοξενούμενοι φαίνονται πολύ κουρασμένοι.

18:52

80': Δέκα λεπτά ακόμα με την Ξάνθη να έχει επιβάλλει τον ρυθμό της και την Καλλονή να μην μπορεί να επιτεθεί.

18:46

74': Σουτ του Λουσέρο έξω από την περιοχή, σε ετοιμότητα ο Χογκ.

18:44

73': Ο Φλίσκας στη θέση του Ομπόντο.

18:44

73': Ο Στεφάνοβιτς στη θέση του Μανούσου.

18:42

70': Κίτρινη για τον Ρούντι.

18:40

Εκτελεί ο Κλέιτον πλασαριστά στον Λουσέρο, γίνεται η σέντρα, η μπάλα φτάνει στον Κλέιτον πάλι που κάνει νέα σέντρα, ο Βαλιός στην προσπάθειά του να διώξει σημαδεύει το δοκάρι και ο Γιορέντε κερδίζει επιθετικό φάουλ.

18:40

69': Καλό διαγώνιο σουτ του Λουσέρο, σε κόρνερ ο Χογκ.

18:37

66': Ο Καμαρά στη θέση του Χουάνμα.

18:35

64': Ο Κλέιτον δίνει στον Καπετάνο μέσα στην περιοχή, ο Αναστασιάδης προλαβαίνει και βάζει την κόντρα.

18:33

62': Ο Βασιλακάκης στη θέση του Παπαστεριανού.

18:30

59': Ο Γιορέντε στη θέση του Ναβάρο.

18:29

Εκτελεί ο Λεοζίνιο, η μπάλα φτάνει στον Αντέτζο που κάνει ένα απογοητευτικό σουτ, ψηλά άουτ.

18:29

58': Κοντά στην ισοφάριση η Καλλονή. Ωραίο σουτ του Μανούσου, δύσκολα σε κόρνερ ο Κυριακίδης.

18:24

53': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Ρούντι κάνει κατάχρηση της ντρίπλας μέσα στην περιοχή και σουτάρει άουτ ενώ είχε πολύ καλύτερες επιλογές.

18:23

Ο Λεοζίνιο εκτελεί το κόρνερ, γυριστή κεφαλιά του Χουάνμα στο πρώτο δοκάρι και ο Βαλιός με προβολή από κοντά μειώνει σε 2-1.

18:23

52': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΛΟΝΗ.

18:23

51': Κόρνερ για την Καλλονή.

18:16

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

18:16

46': Ο Ρούντι στη θέση του Σολτάνι.

18:14

18:01

45+1': Τέλος ημιχρόνου.

17:59

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

17:52

39': Κίτρινη ο Αντέτζο.

17:50

36': Νέα καλή στιγμή για την Ξάνθη. Ο Σολτάνι σουτάρει έξω από την περιοχή με όλη του την άνεση, πάνω από τα δοκάρια.

17:49

9(6) - 0(0) οι τελικές μέχρι τώρα.

17:47

33': Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Ταχύτατη αντεπίθεση για τους Ακρίτες που με τρεις μπαλιές βγαίνουν φάτσα με τον Χογκ, ο οποίος πραγματοποιεί νέα εξαιρετική επέμβαση, αυτή τη φορά σε τετ α τετ του Λουσέρο.

17:43

30': Κίτρινη στον Σολτάνι.

17:41

28': Κόρνερ για την Καλλονή. Εκτελεί ο Λεοζίνιο, διώχνει ο Παπαστεριανός.

17:38

25': Αγνώριστη η Καλλονή μέχρι τώρα, πραγματοποιεί με διαφορά το χειρότερο παιχνίδι της και σε 22' δέχθηκε όσα γκολ είχε δεχθεί τις προηγούμενες δέκα αγωνιστικές.

17:35

Ο Κλέιτον σημαδεύει εύστοχα στη δεξιά γωνία, ο Χογκ πέφτει στην αριστερή και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα. 2-0 η Ξάνθη, που μοιάζει να παίζει μόνη της σε αυτό το πρώτο διάστημα.

17:35

22': ΓΚΟΛ η ΞΑΝΘΗ.

17:34

20': Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για τον Πιπίνη, που τράβηξε τον Καπετάνο μέσα στην περιοχή. Σωστή η απόφαση του Ζαχαριάδη.

17:34

20': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΞΑΝΘΗ.

17:32

19': Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Ομπόντο παίζει εξαιρετικά το 1-2 με τον Κλέιτον και κάνει το γύρισμα στο δεύτερο δοκάρι, ο αμαρκάριστος Καπετάνος πλασάρει άουτ και ενώ ο Χογκ είναι εξουδετερωμένος.

17:28

14': Κίτρινη για τον Πιπίνη.

17:27

Μετά από σέντρα του Μπαξεβανίδη, οι αμυντικοί δεν διώχνουν σωστά, ο Κλέιτον κατεβάζει μέσα στην περιοχή και στρώνει στον Σολτάνι, που με δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής νικάει τον Χογκ και ανοίγει το σκορ.

17:27

13': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ.

17:20

7': Κόρνερ για την Ξάνθη. Περνάει ανεκμετάλλευτο.

17:16

3': Νέα σωτήρια επέμβαση του Χογκ, αυτή τη φορά σε πλασέ του Λουσέρο. Η Ξάνθη έχει μπει πολύ δυνατά.

17:15

1': Έδιωξε με γροθιές ο Χογκ το κόρνερ του Κλέιτον.

17:14

1': ΔΟΚΑΡΙ η ΞΑΝΘΗ στο 20ο δευτερόλεπτο. Κάθετη του Σολτάνι στον Κλέιτον, που πλασάρει από θέση τετ α τετ, ο Χογκ αποκρούει, η μπάλα δοκάρι και κόρνερ.

17:14

1': Ξεκίνησε το ματς.

17:13

17:11

Από ήττα στο Περιστέρι προέρχεται η Ξάνθη, από ισοπαλία με τον Πλατανιά η ομάδα της Μυτιλήνης.

17:05

Η Ξάνθη έχει 12 βαθμούς, η εντυπωσιακή φέτος Καλλονή 19.

17:01

Καλησπέρα. Σε ένα τέταρτο ξεκινάει το ματς Ξάνθη-Καλλονή για την εμβόλιμη 6η αγωνιστική.

ΞΑΝΘΗ
Κυριακίδης, Μπαξεβανίδης, Γουάλας, Γούτας, Καρυπίδης, Ομπόντο, Παπαστεριανός, Σολτάνι, Λουσέρο, Κλέιτον, Καπετάνος.
Αναπ: Ζαρόπουλος, Μπέρτος, Ρούντι, Ρενάν Ολιβέιρα, Φλίσκας, Βασιλακάκης, Λισγάρας
ΚΑΛΛΟΝΗ
Χόγκ, Καλτσάς, Πιπίνης, Βαλιός, Αναστασιάδης, Αντέτζο, Λεοζίνιο, Μανούσος, Κεϊτά, Ναβάρο, Χουάνμα
Αναπ: Άλεξιτς, Μπαρέρα, Καμαρά, Γιορέντε,Τσαμπούρης, Μίνγκας, Στεφάνοβιτς.
Διαιτητής είναι ο Ζαχαριάδης (Μακεδονίας) με βοηθούς τους Καραϊσαρίδη (Πιερίας), και Γεωργιάδη (Κοζάνης). 4ος είναι ο Παππάς (Αθηνών).