Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι, νίκη για την Κέρκυρα με 1-0.

19:03

Φαίνεται πως όλα έχουν τελειώσει.

19:01

19:01

90': Σέντρα από τον Φούντα, ο Σμυρλής παίρνει την κεφαλιά, λίγο άουτ η μπάλα.

18:58

Μπλοκαρισμένος δείχνει ο Πανιώνιος που θέλει και δεν μπορεί.

18:55

85': Στη θέση του Ναγιάρ ο Ανδρεόπουλος για την Κέρκυρα.

18:55

85': Ο Σμυρλής αντί του Οικονόμου για τον Πανιώνιο.

18:52

83': Απίστευτη ευκαιρία για τον Πανιώνιο, το σουτ του Φούντα σταματάει στα σώματα όπως και αυτό του Παντιδου από κοντά.

18:49

80': Καλό σουτ από τον Φούντα, η μπάλα περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

18:46

77': Πολύ ωραία ενέργεια από τον Μπουμάλ, ο οποίος γυρνάει και σουτάρει με τη μία αναγκάζοντας τον Σέτκους να πέσει στη δεξιά γωνιά και να αποκρούσει.

18:45

76': Ο Ιμπαγάσα αντί του Σιώπη για τον Πανιώνιο.

18:41

72': Ο Μπουμάλ εκτελεί φάουλ, η μπάλα περνάει το τείχος αλλά πηγαίνει πάνω στον Σέτκους.

18:40

71': Ο Μαραγκός αντί του Μαρκόφσκι μετά τα νέα δεδομένα που έχουν μπει για την Κέρκυρα.

18:39

70': Αποβάλλεται ο Καρντόσο με δεύτερο κίτρινη.

18:37

Συνεχώς υπό πίεση η Κέρκυρα στο δεύτερο ημίχρονο.

18:33

63': Στη θέση του Χαβίτο ο Ζορμπάς για την Κέρκυρα.

18:30

Στο έδαφος ο Κολοβός, πετάει την μπάλα εκτός ο Καρντόσο.

18:28

Έχει αλλάξει η εικόνα της αναμέτρησης, ο Πανιώνιος κυκλοφορεί την μπάλα και η Κέρκυρα περιμένει.

18:24

54': Άλλο ένα κόρνερ, αυτή τη φορά εκτελεσμένο από τον Μπουμάλ, περνάει χωρίς αντίκρισμα για τους φιλοξενούμενους.

18:21

51': Ο Κόντος από πλάγια αριστερά μπαίνει στην περιοχή, σουτάρει διαγώνια με δύναμη και με υπερένταση ο Παπαδόπουλος διώχνει.

18:20

50': Κάνει ένα σουτ από μακριά ο Φούντας, εύκολα μπλοκάρει ο Σέτκους.

18:19

49': Ο Γιάννου κάνει μία παράλληλη μπαλιά, αλλά ο Γκόμες προλαβαίνει και διώχνει.

18:16

46': Δεν μπορεί να διώξει ο Πάνος και το εκμεταλλεύεται ο Κόντος, ο οποίος παίρνει την μπάλα, μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει ψηλά.

18:16

46': Αλλαγή για τον Πανιώνιο με τον Μπουμάλ αντί του Μπούζα.

18:15

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

18:14

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:01

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

17:59

45': Τραγική απευθείας εκτέλεση από τον Κολοβό, ενώ ήταν σε πολύ καλό σημείο το φάουλ.

17:58

Νεύρα και αψιμαχίες ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων.

17:57

44': Κίτρινη στον Καρντόσο.

17:54

41': Κίτρινη στον Κόντο για θέατρο.

17:54

41': Ο Χαβίτο μπαίνει στην περιοχή, δεν μπορούν να τον κόψουν Μητρόπουλος και Παντίδος, αλλά ο Παπαδόπουλος αποκρούει το σουτ του.

17:52

39': Κίτρινη στον Χατζηισαΐα.

17:50

Προσπαθεί στα τελευταία πέντε λεπτά να ανεβεί ο Πανιώνιος.

17:48

34': Τρία κόρνερ στη σειρά για τον Πανιώνιο. Δεν εκμεταλλεύτηκε κανένα εξ αυτών.

17:45

Νέα κακή αντίδραση από την άμυνα του Πανιωνίου, δεν μπορεί να διώξει ο Χατζηισαΐας, αλλά αυτό δεν κοστίζει, καθώς ο Μαρκόφσκι που σκοράρει είναι σε θέση οφσάιντ.

17:43

Αρκετά τα λάθη από τους παίκτες των δύο ομάδων.

17:39

Έχει δυναμώσει η βροχή στην Κέρκυρα.

17:36

Πολλά τα προβλήματα του Πανιωνίου στα πρώτα λεπτά, στο 62% η κατοχή για την Κέρκυρα.

17:32

18': Μεγάλη ευκαιρία από την εκτέλεσή του, ο Παπαδόπουλος κάνει τραγική έξοδο, ο Βενέτης παίρνει την κεφαλιά και ο Πάνος διώχνει στη γραμμή.

17:31

17': Πελαγοδρομεί η άμυνα του Πανιωνίου, παραχωρεί κόρνερ ο Χατζηισαΐας.

17:28

Ο Παντίδος κόβει τον Χαβίτο, αλλά η μπάλα πηγαίνει προς τον Κόντο κι εκείνος από θέση πλάγια αριστερά εντός της περιοχής κάνει διαγώνιο σουτ και νικάει τον Παπαδόπουλο.

17:27

14΄: ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

17:26

Διαμαρτύρονται οι γηπεδούχοι για το φάουλ του Μητρόπουλου στον Χαβίτο, γλιτώνει την κάρτα ο πρώτος.

17:24

Δυσκολεύεται να κρατήσει την μπάλα στα πρώτα λεπτά ο Πανιώνιος.

17:21

Έχει μπει καλύτερα η Κέρκυρα ως τώρα.

17:17

Υπάρχουν αλλαγές και για τις δύο ομάδες σε σχέση με το πώς παρατάχθηκαν λίγες μέρες πριν. Το διάστημα που μεσολάβησε, άλλωστε, ήταν μικρό.

17:14

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι.

17:13

17:05

Καλησπέρα σας, σε περίπου 10 λεπτά ξεκινάει το παιχνίδι ανάμεσα στην Κέρκυρα και τον Πανιώνιο.