1
-
2
21:30

95': Τέλος του αγώνα.

21:29

94': Ο Τζανδάρης σκοράρει, αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ. Λάθος απόφαση, ήταν κανονικό γκολ.

21:27

92': Κίτρινη ο Γκολάσα.

21:26

91': Εκτελεί το κόρνερ ο Ντομίνγκεζ, η μπάλα καταλήγει στον Γλύκο.

21:26

90': Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:25

90': Ο Ποζατζίδης στη θέση του Περέιρα.

21:23

88': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Ντομίνγκεζ, καθαρίζει ο Γλύκος.

21:22

87': Κίτρινη στον Φουστέρ.

21:19

84': Δοκάρι του Ντομίνγκεζ που όμως υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ. Λάθος του βοηθού, στην ίδια ευθεία ήταν ο Αργεντινός με τον Τζιόλη.

21:15

81': Ο Μάρτενς στη θέση του Κάτσε.

21:15

80': Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Κασάμι έξω από την περιοχή, αποκρούει ο Γλύκος.

21:11

76': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Πάλι ο Ντομίνγεζ, διώχνει ο Ρατς.

21:09

Ο Ντομίνγεζ στην εκτέλεση, κεφαλιά άουτ του Αυλωνίτη.

21:09

74': Εκτελεί ο Ντομίνγκεζ, στο τείχος και κόρνερ.

21:08

73': Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Ολυμπιακό λίγο έξω από την περιοχή.

21:04

69': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Ελαμπντελαουί, η προβολή του Φουστέρ άουτ.

21:02

67': Ο Μπενίτες στη θέση του Μήτρογλου, έκλεισε τις αλλαγές ο Μίτσελ.

20:56

60': Κίτρινη ο Τζανδάρης.

20:55

59': Ντοσεβί και Κασάμι στη θέση των Αφελάι και Μανιάτη.

20:53

Εξάρθρωση κλείδας οι πρώτες εκτιμήσεις για τον Σκόνδρα.

20:51

56': Ο Παπαδόπουλος στη θέση του Σκόνδρα. Δεξί μπακ ο Σαλπιγγίδης.

20:51

56': Σέντρα του Μαζουακού, προβολή άουτ του Ντομίνγκεζ.

20:49

54': Τραυματίας ο Σκόνδρας που δεν μπορεί να συνεχίσει. Ετοιμάζεται ο Κίτσιου.

20:46

52': Ο Ντομίνγκεζ αγγίζει το γκολ με πανέξυπνο τρόπο. Μετά από σέντρα και διώξιμο του Γλύκου με τις γροθιές, ο Αργεντινός σουτάρει από μακριά με τον Γλύκο εκτός εστίας, άουτ.

20:45

Τρομερό γκολ ο Περέιρα. Μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, ο Περέιρα με τρομερή φωτοβολίδα έξω από την περιοχή στέλνει την μπάλα στο δεξί παραθυράκι του Ρομπέρτο. 1-2 ο ΠΑΟΚ.

20:44

50': ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ.

20:43

49': Κόρνερ ο Ολυμπιακός. Εκτελεί ο Ντομίνγεζ, διώχνουν οι αμυντικοί.

20:42

48': Κίτρινη ο Σκόνδρας.

20:42

47': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Περέιρα σεντράρει από αριστερά, μονοκόμματο σουτ του Σαλπιγγίδη, μεγάλη επέμβαση του Ρομπέρτο. Στη συνέχεια τη φάσης ο Σκόνδρς ζητάει πέναλτι σε μαρκάρισμα του Μαζουακού, δεν φαίνεται να έχει δίκιο.

20:41

46': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Ο Ντομίνγκεζ εκτελεί, διώχνει ο Ρατς.

20:40

46': Ξεκίνησε το β' μέρος. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

20:38

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:29

Ένταση προκλήθηκε στη φυσούνα με τη λήξη του ημιχρόνου αλλά με την επέμβαση των ψυχραιμότερων η κατάσταση ηρέμησε.

20:23

45+3': Τέλος ημιχρόνου.

20:21

Εκπληκτικό γκολ του Φουστέρ. Ο Ντομίνγκεζ εκτελεί το κόρνερ στο ύψος της περιοχής και ο Ισπανός με φοβερό μονοκόμματο σουτ στέλνει την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του ανήμπορου να αντιδράσει Γλύκου.

20:20

45+1': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

20:20

45': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.

20:18

Εξαιρετική οργανωμένη επίθεση του ΠΑΟΚ με τον Σαλπιγγίδη να ανοίγει ωραία στον Σκόνδρα που κάνει το γύρισμα και ο Αθανασιάδης από κοντά ανοίγει το σκορ.

20:18

43': ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ.

20:15

40': Πέντε λεπτά ακόμα για το ημίχρονο με τον ΠΑΟΚ να έχει βρει την αμυντική του ισορροπία και να κρατάει εκτός περιοχής τον Ολυμπιακό.

20:07

33': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Ρατς, φεύγει από την απέναντι πλευρά η μπάλα, πλάγιο για τον Ολυμπιακό.

20:05

30': Μακρινό σουτ του Σαλπιγγίδη, καμία ανησυχία για τον Ρομπέρτο, που μπλοκάρει.

20:03

28': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Ντομίνγκεζ, διώχνουν οι αμυντικοί.

20:02

27': Κίτρινη ο Κάτσε.

20:01

26': Ευκαιρία ο ΠΑΟΚ. Ωραία δυνατό σουτ του Τζανδάρη, δύσκολη επέμβαση του Ρομπέρτο. Αυτή ήταν η πρώτη τελικά για τους Θεσσαλονικείς.

20:01

25': Ακυρώνεται γκολ του ΠΑΟΚ με τον Περέιρα μετά από μπαλιά του Αθανασιάδη. Σωστή η υπόδειξη του α' βοηθού Φραγκιαδάκη.

19:59

25': 68%-32% η κατοχή υπέρ του Ολυμπιακού και 5 (2) – 0 (0) οι τελικές.

19:57

22': Σουτ του Αφελάι έξω από την περιοχή, άουτ και ενώ ήλεγχε ο Γλύκος.

19:56

21': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, η πρώτη στο ματς. Ωραίο και δυνατό σουτ του Μιλιβόγεβιτς μέσα από την περιοχή, εξαιρετική επέμβαση του Γλύκου.

19:52

17': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Ντομίνγκεζ, κεφαλιά του Αυλωνίτη αρκετά μέτρα άουτ.

19:49

15': Ο Ολυμπιακός έχει την πρωτοβουλία μέχρι τώρα, αλλά ο ΠΑΟΚ κλείνει σωστά τους διαδρόμους.

19:48

13': Μακρινό σουτ του Μιλοβόγεβιτς, άουτ.

19:43

8': Κίτρινη ο Ρατς.

19:43

8': Πρώτο σουτ στον αγώνα. Το κάνει από μακριά ο Φουστέρ, μπλοκάρει ο Γλύκος.

19:41

6': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Ντομίνγκεζ, καθαρίζει ο Γλύκος.

19:40

5': Χωρίς κάποια φάση μέχρι τώρα, παιχνίδι κέντρου κατά κύριο λόγο.

19:35

1': Ξεκίνησε το ματς.

19:33

Ο Αρετόπουλος καλεί τους βοηθούς στο κέντρο, καθώς εξακολουθούν να πέφτουν αντικείμενα στην περιοχή του Γλύκου.

19:31

Συστάσεις από τα μεγάφωνα ώστε να ηρεμήσουν οι οπαδοί του Ολυμπιακού. Κι άλλο καπνογόνο έπεσε δίπλα στον Γλύκο.

19:30

Να καθαρίσει η ατμόσφαιρα από τα καπνογόνα περιμένει ο Αρετόπουλος για να δώσει την έναρξη.

19:29

Όλα έτοιμα πλέον για τη σέντρα.

19:28

Έχουν ηρεμήσει τα πράγματα και οι δύο ομάδες μόλις μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο.

19:18

Οι παίκτες του ΠΑΟΚ μάλιστα θέλησαν να αποσυρθούν ως ένδειξη διαμαρτυρίας στα αποδυτήρια.

19:17

Αντικείμενο χτύπησε νωρίτερα τον Γλύκο, που χρειάστηκε ιατρική φροντίδα για να σηκωθεί και να συνεχίσει το ζέσταμά του.

19:16

Εκρηκτική η κατάσταση στο Καραϊσκάκη με καπνογόνα και φωτοβολίδες να πέφτουν στον αγωνιστικό χώρο.

19:16

Στους 25 βαθμούς ο ΠΑΟΚ, στους 23 ο Ολυμπιακός.

19:15

Καλησπέρα. Σε ένα τέταρτο ξεκινάει θεωρητικά το μεγάλο ντέρμπι Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ για την εμβόλιμη 6η αγωνιστική.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ρομπέρτο, Ελαμπντελαουί Μαζουάκου, Αυλωνίτης, Αμπιντάλ, Μανιάτης, Μιλιβόγεβιτς, Φουστέρ, Αφελάι, Μήτρογλου, Ντομίνγκεζ.
Αναπ: Μέγιερι, Μποτία, Κασάμι, Μπουχαλάκης, Φορτούνης, Μπενίτες, Ντοσεβί.
Γλύκος, Σκόνδρας, Ρατς, Τζιόλης, Βίτορ, Κάτσε, Τζανδάρης, Γκολάσα, Περέιρα, Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης
Αναπ: Ιτάνζ, Σπυρόπουλος, Μάρτενς, Σαββίδης, Παπαδόπουλος, Ποζατζίδης, Κίτσιου.
Διαιτητής είναι ο Αρετόπουλος (Τρικάλων) με βοηθούς τους Φραγκιαδάκη και (Δωδεκανήσου) Γεωργαράκο (Αθηνών). 4ος ο Κουκουλάκης (Ηρακλείου).