Ευχαριστούμε πολύ που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια.

16:51

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι, ο Ολυμπιακός περνάει από την Κέρκυρα με 4-0.

16:51

90'+3: Μεγάλη ευκαιρία για τον Ντομίνγκεζ, ο οποίος από κοντά πλασάρει με το μυτάκι και στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ.

16:48

16:46

Στο έδαφος ο Μαζουακού, ο οποίος μετά από λίγο σηκώνεται.

16:43

Ο Ντομίνγκεζ αρχίζει την προσπάθεια εκτός περιοχής, περνάει τους Βενέτη και Κόντο και στη συνέχεια πλασάρει με ψυχραιμία και νικάει τον Σέτκους.

16:42

85': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

16:40

83': Ο Φορτούνης βγάζει σέντρα, ο Σιόβας παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

16:37

81': Ο Μπενίτες κάνει ωραίο κοντρόλ, φέρνει την μπάλα μπροστά του αλλά από πλάγια αριστερά τελειώνει απογοητευτικά τη φάση.

16:35

Δεν έχει κανένα ενδιαφέρον το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά. Οι παίκτες το γνωρίζουν, έχουν αποδεχτεί την κατάσταση και δεν προτίθενται να παλέψουν πολύ δεδομένου ότι υπάρχει και εμβόλιμη αγωνιστική.

16:33

76': Σουτ από μακριά από τον Ντομίνγκεζ, πολλά μέτρα άουτ η μπάλα.

16:33

76': Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα με τον Ομπράντοβιτς να δίνει στον Μπόρχα κι εκείνον έχοντας χώρο να ανοίγει το κοντρόλ του και να δίνει τη δυνατότητα στον Ρομπέρτο να βγει, να τον κλείσει και να αποκρούσει το πλασέ του.

16:31

74': Βγαίνει ο Χαβίτο και μπαίνει ο Μπόρχα.

16:29

72': Εντελώς αμαρκάριστος και λίγο έξω από την μικρή περιοχή ο Μπενίτες παίρνει την κεφαλιά, αλλά αστοχεί.

16:26

69': Ευκαιρία για την Κέρκυρα με τον Ομπράντοβιτς να πλασάρει από πλάγια και τον Ρομπέρτο να εκτινάσσεται και να παραχωρεί κόρνερ.

16:24

67': Βγαίνουν οι Καρντόσο και Μαρκόφσκι, μπαίνουν Ομπράντοβιτς και Γεωργακόπουλος.

16:24

Μικροτραυματισμός για τον Γκόμες, διακοπή στο παιχνίδι.

16:22

65': Ο Μαρκόφσκι παίρνει την κεφαλιά, δεν βάζει δύναμη στην μπάλα κι έτσι ο Ρομπέρτο μπλοκάρει.

16:20

63': Βγαίνει ο Μποτία για τον Ολυμπιακό και μπαίνει ο Σιόβας.

16:17

59': Ο Ντομίνγκεζ φεύγει αμαρκάριστος, προλαβαίνει να πλασάρει τον Σέτκους, αλλά η λόμπα του φεύγει άουτ.

16:16

Ο Φορτούνης κάνει ωραία πάσα, κανείς δεν ακολουθεί την κίνηση του Ελαμπντελαουί και ο τελευταίος με πλασέ εντός περιοχής νικάει τον Σέτκους.

16:16

58': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

16:12

54': Ο Φορτούνης από αριστερά γυρίζει στο δεύτερο δοκάρι και ο Φουστέρ από κοντά αστοχεί.

16:11

53': Ο Μπουχαλάκης εκτελεί κόρνερ έξω από την περιοχή, ο Μιλιβόγεβιτς κάνει σουτ στην κίνηση και στέλνει την μπάλα άουτ.

16:08

Ο Ντομίνγκεζ στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνία του Σέτκους, ο οποίος πέφτει από την άλλη.

16:07

50': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

16:06

49': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ολυμπιακό!

16:03

46': Δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό, Ντομίνγκεζ και Φορτούνης μπαίνουν, Κασάμι και Ντοσεβί βγαίνουν.

16:03

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

16:01

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:46

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

15:46

45'+1: Κίτρινη στον Ανδρεόπουλο.

15:45

15:43

44': Ο Μιλιβόγεβιτς παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

15:41

42': Η άμυνα του Ολυμπιακού δεν διώχνει την μπάλα, η οποία φτάνει στο δεύτερο δοκάρι και ο Κρητικός δοκιμάζει ένα σουτ στην κίνηση, το οποίο φεύγει πολύ άουτ.

15:39

40': Ο Κασάμι παίρνει την μπάλα από δεξιά, συγκλίνει προς τα μέσα, σουτάρει με το αριστερό και στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

15:37

Μπαίνουμε στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου και ο Ολυμπιακός για πρώτη φορά δίνει χώρο στην Κέρκυρα, η οποία όμως κυκλοφορεί την μπάλα μόνο στο δικό της μισό.

15:33

34': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Φουστέρ να πλασάρει στην κίνηση από το σημείο του πέναλτι και τον Σέτκους να αποκρούει.

15:31

Τον απόλυτο έλεγχο έχει ο Ολυμπιακός ως τώρα.

15:29

30': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό το οποίο κερδίζει ο Μπουχαλάκης. Περνάει ανεκμετάλλευτο.

15:26

27': Πολύ ωραία ενέργεια από τον Ντοσεβί που πέρασε όποιον βρήκε. Στη συνέχεια σούταρε από πολύ πλάγια και ο Σέτκους απέκρουσε.

15:24

25': Ο Μπενίτες από αριστερά εκτός περιοχής σουτάρει με το δεξί προς την απέναντι γωνία και η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ.

15:23

23': Ο Κασάμι σουτάρει από αριστερά εκτός περιοχής και ο Σέτκους πέφτει στην αριστερή του γωνιά και παραχωρεί κόρνερ.

15:21

22': Ο Μπενίτες από αριστερά εντός της περιοχής κάνει ένα σουτ, η μπάλα κοντράρει και ο Σέτκους αποκρούει.

15:19

Ο Μπενίτες από πλάγια αριστερά μπαίνει στην περιοχή, γυρίζει την κατάλληλη στιγμή προς τον Φουστέρ και ο Ισπανός με πλασέ από τη μικρή περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

15:18

19': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

15:15

16': Από πλάγια ο Γκόμες προσπαθεί να νικήσει τον Ρομπέρτο, αλλά ο Ισπανός έχει κλείσει τη γωνιά του και δεν δυσκολεύεται.

15:14

Για πρώτη φορά στο παιχνίδι η Κέρκυρα κρατάει την μπάλα.

15:12

Στο έδαφος ο Ανδρεόπουλος, ο οποίος δέχτηκε την μπάλα στο πρόσωπο.

15:09

10': Ο Μιλιβόγιεβιτς εκτελεί φάουλ λίγο έξω από την περιοχή απευθείας, ο Σετκούς μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

15:06

7': Ο Κασάμι από τα όρια της περιοχής και δεξιά σουτάρει σημαδεύοντας την απέναντι γωνία, αλλά ο Σέτκους πέφτει και αποκρούει.

15:06

Με ενδιαφέρον αναμένεται η εικόνα που θα παρουσιάσει ο Ολυμπιακός δεδομένων των πολλών νέων προσώπων στο αρχικό του σχήμα.

15:03

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του αδικοχαμένου οπαδού του Ερυθρού Αστέρα, Μάρκο Ίβκοβιτς, τήρησαν οι οπαδοί του Ολυμπιακού.

15:01

1': Ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο.

14:57

Μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:53

Το δικό τος σόου δίνουν οι μαζορέτες της Κέρκυρας λίγο πριν την έναρξη.

14:45

Λίγες ημέρες πριν το μεγάλο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ οι "ερυθρόλευκοι" δοκιμάζονται στην Κέρκυρα και η νίκη είναι μονόδρομος προκειμένου να πάνε στη μονομαχία κορυφής με καλή ψυχολογία.

14:37

Καλησπέρα σας, σε περίπου 25 λεπτά ξεκινάει η αγωνιστική δράση για σήμερα στη Σούπερ Λίγκα με το παιχνίδι της Κέρκυρας κόντρα στον Ολυμπιακό.