3
-
2
19:06

94': Τέλος του αγώνα.

19:04

92': Κίτρινη ο Γλύκος.

19:02

90': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

18:57

85': Πάνω κάτω το παιχνίδι, αλλά χωρίς ευκαιρίες.

18:51

79': Νέο σουτ του Γκολάσα έξω από την περιοχή, νέα δύσκολη απόκρουση του Αθανασιάδη.

18:50

78': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Εκτελείται πλασαριστά, η μπάλα φτάνει στον Γκολάσα που σουτάρει έξω από την περιοχή, δύσκολη επέμβαση για τον Αθανασιάδη.

18:45

73': Ο Οκάτσι στη θέση του Λαδάκη.

18:42

70': Κόρνερ ο ΠΑΟΚ. Ο Περέιρα εκτελεί, διώχνουν οι του Πανθρακικού.

18:38

66': Ο Ρομέου στη θέση του Ντιγκινί.

18:38

66': Ο Ποζατζίδης στη θέση του Τζαβέλλα.

18:37

Εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Περέιρα, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και σκάει μέσα από την γραμμή, ο βοηθός τρέχει στο κέντρο και ο ΠΑΟΚ ανατρέπει το αποτέλεσμα σε τρία λεπτά. Σωστή η υπόδειξη του βοηθού.

18:37

65': ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ.

18:35

63': Κόρνερ ο ΠΑΟΚ. Διώχνουν οι αμυντικοί.

18:34

Ο Σαλπιγγίδης σεντράρει και ο Παπαδόπουλος με καρφωτή κεφαλιά ισοφαρίζει από κοντά.

18:34

62': ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ.

18:33

61': Ο Περέιρα στη θέση του Σπυρόπουλου.

18:30

59': Μακρινό σουτ του Σαλπιγγίδη, λίγο άουτ.

18:29

57': Κίτρινη για τον Έμποου.

18:27

Εκπληκτικό γκολ από τον Τσουμάνη. Ο αριστερός μπακ από αριστερά τσιμπάει την μπάλα και μπαίνει στην περιοχή, κάνει ένα σουτ κεραυνό και στέλνει την μπάλα στο δεξί παραθυράκι του Γλύκου που έμεινε άγαλμα.

18:27

55': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ.

18:21

49': Ο Κάσες στη θέση του Ίγκορ.

18:21

Πρόβλημα στους προσαγωγούς ο Ίγκορ, που δεν μπορεί να συνεχίσει.

18:17

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

18:17

46': Ο Σκόνδρας στη θέση του Κίτσιου.

18:16

18:02

45+2': Λήξη ημιχρόνου.

18:01

45: Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

18:01

45': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Περνάει ανεκμετάλλευτο.

17:59

44': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Γκολάσα βρίσκει αμαρκάριστο τον Σπυρόπουλο μέσα στην περιοχή, αυτός καθυστερεί και πλασάρει άουτ.

17:56

41': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Μάρτενς, διώχνουν οι του Πανθρακικού.

17:49

35': Σέντρα του Μάρτενς, κεφαλιά του Παπαδόπουλου λίγο άουτ.

17:47

Γρήγορη αντεπίθεση για την ομάδα της Κομοτηνής και ο Ντιγκινί μετά από πάσα του Τζάνη με ωραίο δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής νικάει τον Γλύκο γράφοντας το 1-1.

17:47

32': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ.

17:46

30': Ο ΠΑΟΚ έχει τον έλεγχο, αλλά έχει χάσει την επιθετικότητα που έδειξε στο πρώτο τέταρτο.

17:38

22': Σουτ του Τζανδάρη, άουτ.

17:28

13': Περνάει ανεκμετάλλευτο.

17:27

13': Ο Μάρτενς γεμίζει στην περιοχή, ο Παπαδόπουλος την κεφαλιά, δοκάρι και Αθανασιάδης σε κόρνερ.

17:23

Ο Μάρτενς από αριστερά σεντράρει, ο Παπαδόπουλος δεν μπορεί να τελειώσει τη φάση αλλά ο Σαλπιγγίδης με κοντινό σουτ ανοίγει το σκορ.

17:22

7': ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ.

17:21

6': Νέα καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ με τον Γκολάσα να σουτάρει από το ύψος του πέναλτι, κόντρα και κόρνερ.

17:21

5': Ευκαιρία ο ΠΑΟΚ, διώχνει σε κόρνερ ο Αθανασιάδης το σουτ του Σπυρόπουλου.

17:16

2': Πρώτη καλή στιγμή στο ματς. Ο Μάρτενς σέντραρε και ο Σαλπιγγίδης με μονοκόμματο σουτ σημάδεψε πάνω από τα δοκάρια.

17:15

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι.

17:13

Στον αγωνιστικό χώροι οι δύο ομάδες.

17:09

Μόλις 6 βαθμούς έχει ο Πανθρακικός, που καίγεται για θετικό αποτέλεσμα.

17:05

Στους 22 βαθμούς ο ΠΑΟΚ που θέλει να απαντήσει στον Ολυμπιακό που κέρδισε στην Κέρκυρα και να επιστρέψει στην κορυφή.

17:01

Καλησπέρα. Σε ένα τέταρτο ξεκινάει η αναμέτρηση ΠΑΟΚ-Πανθρακικός για την 12η αγωνιστική.

Γλύκος, Σπυρόπουλος, Τζαβέλλας, Βίτορ, Κίτσιου, Τζανδάρης, Μάρτενς, Κάτσε, Σαλπιγγίδης, Γκολάσα, Παπαδόπουλος
Αναπ: Ιτάνζ, Κωνσταντινίδης, Περέιρα, Κουλούρης, Σκόνδρας, Σαββίδης, Ποζατζίδης
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Αθανασιάδης, Μεχία, Τζάνης, Σερφά, Εμπόου, Μπαϊκαρά, Λαδάκης, Ποτουρίδης, Ίγκορ, Ντιγκινί, Τσουμάνης.
Αναπ: Πασχαλάκης, Κάσες, Οκάτσι, Ρομέου, Χρήστου, Χασομέρης, Παπαγεωργίου.
Διαιτητής είναι ο Δημήτρης Θάνος του συνδέσμου Γρεβενών. Βοηθοί του ορίστηκαν ο Σπύρος Γουργιώτης (Φθιώτιδας) και ο Γεώργιος Πασχάλης (Γρεβενών), 4ος διαιτητής ο Αριστομένης Κοτσιαύτης (Αρτας).