19/04/2024
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ | Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2023 - 22:29

Βέλιτς: «Οξύμωρο να βάζεις δύο γκολ στην Τούμπα και να μην παίρνεις κάτι»

Δύναμη για τη συνέχεια ήταν η εμφάνιση του Λεβαδειακού όπως υποστήριξε ο Βόσνιος τεχνικός

Ο Λεβαδειακός διεκδίκησε μέχρι τέλους την ισοπαλία στην Τούμπα ενάντια στον ΠΑΟΚ τη Δευτέρα (30/1) ωστόσο ηττήθηκε με 3-2 στο παιχνίδι για την 20ή αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1.

Μετά το ματς ο τεχνικός των Βοιωτών, Γιάσμινκο Βέλιτς μιλώντας στην κάμερα της Nova υποστήριξε ότι είναι οξύμωρο να πετυχαίνει η ομάδα του δύο γκολ στην Τούμπα και να μην παίρνει το θετικό αποτέλεσμα.

Παράλληλα, ο Βόσνιος προπονητής ανέφερε πως αυτή η εμφάνιση δίνει δύναμη στον σύλλογο για τη δύσκολη συνέχεια, ενώ για το ματς τόνισε πως αυτό που έλειψε ήταν η καλή τελική ενέργεια.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Βέλιτς:

Για το γεγονός πως ο Λεβαδειακός πέτυχε δύο γκολ χωρίς να πάρει βαθμό στην Τούμπα:

«Οξύμωρο το γεγονός πως πετύχαμε δύο γκολ και δεν πήραμε τίποτα. Ήταν ένα ανταγωνιστικό παιχνίδι. Διεκδικήσαμε το παιχνίδι, κάτι που το θέλαμε. Βάλαμε δύο γκολ στην Τούμπα, αλλά δεν αποφύγαμε εύκολα λάθη που κάναμε και δεχτήκαμε τα γκολ του ΠΑΟΚ. Έγινε η προσπάθεια, ωραίο ματς, κόντρα σε έναν μεγάλο αντίπαλο. Πρέπει να αποδεχτούμε το αποτέλεσμα και να κοιτάξουμε το επόμενο παιχνίδι.

Δύναμη για εμάς είναι η εμφάνισή μας. Ήταν αξιοπρεπής. Φάγαμε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο χωρίς να κινδυνεύσουμε. Ήμασταν καλοί στην κυκλοφορία της μπάλας, μας έλειψε η καλή τελική ενέργεια. Δεχτήκαμε γκολ που μας στοίχισε στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου. Είχαμε δύο περιπτώσεις να βρούμε κι άλλο γκολ, αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο».