19/04/2024
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ | Τρίτη 6 Δεκεμβρίου 2022 - 20:16

Ωραίος ο Ατρόμητος κόντρα στη Νότιγχαμ Φόρεστ

Φιλική επικράτηση των Περιστεριωτών με 3-2

Σημαντική νίκη γοήτρου πήρε την Τρίτη (6/12) ο Ατρόμητος, επικρατώντας με 3-2 της Νότιγχαμ Φόρεστ σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στις εγκαταστάσεις του Ρέντη.

Ο Κρις Κόλμαν έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους διαθέσιμους παίκτες του και θα πρέπει να έμεινε ικανοποιημένος από την εικόνα τους κόντρα σε μια ομάδα που αγωνίζεται στην Πρέμιερ Λιγκ.

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Κιάρτανσον δοκίμασε τα αντανακλαστικά του Χέντερσον, για να προηγηθεί η ομάδα του Στιβ Κούπερ στο 5' μετά από κόρνερ που εκτέλεσε ο Σκάρπα και κόντρα σε σώματα παικτών των «κυανόλευκων».

Στο 12' ο Κούεν με δυνατό σουτ ισοφάρισε και στο 21' ο Γέιτς πέτυχε το 1-2 ύστερα από μια αδράνεια στην άμυνα των Περιστεριωτών.

Στο 25' ήταν για λίγο άστοχη η κεφαλιά του Μουνίθ, με το 2-2 να σημειώνει ο Τζοβάρας στο 73' με διαγώνιο σουτ, ενώ από δική του ασίστ ο Κωτσόπουλος στο 86' νίκησε στο τετ α τετ τον Χέντερσον, για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κρις Κόλμαν): Γιαννιώτης, Κιβρακίδης (58' Πομόνης), Χατζηισαΐας (78' Κωτσόπουλος), Μαυρομμάτης, Ντε Μποκ (60' Αθανασίου), Γκονζάλες (75' Έρλινγκμαρκ), Μουνίθ (58' Φριντζόνσον), Κούεν (70' Οικονομίδης), Ροτάριου (60' Κλωναρίδης), Κιάρτανσον (60' Τζαβίδας), Ρομπάιγ (70' Τζοβάρας).

ΝΟΤΙΓΧΑΜ ΦΟΡΕΣΤ (Στιβ Κούπερ): Χέντερσον, Οριέ, Γουόραλ, Κουκ, Λόντι, Κόλμπακ, Γέιτς, Σκάρπα, Λίνγκαρντ, Ντένις, Αβονίγι.

Στο β' ημίχρονο έπαιξαν και οι: Έμπε Σο, ΜακΚένα, Μπολί, Τόφολο, Μπαντέ, Μανγκαλά, Ο' Μπράιαν, Γκιμπς-Γουάιτ, Σάριτζ, Αβονίγι.