18/04/2024
Γαλλία | Σάββατο 17 Σεπτεμβρίου 2022 - 00:46

«Τρένο» χωρίς σταματημό η Λοριάν κέρδισε και την Οσέρ

Εκτός έδρας τρίποντο με 3-1 και κορυφή για την ομάδα της βορειοδυτικής Γαλλίας

Την… τρελή της πορεία συνέχισε στο Σαμπιονά η Λοριάν καθώς το βράδυ της Παρασκευής (16/9) και στο πρώτο παιχνίδι για την 8η αγωνιστική επικράτησε εκτός έδρας της Οσέρ με 3-1.

Η ομάδα της βορειοδυτικής Γαλλίας συνέχισε έτσι την ξέφρενη πορεία της και με το νέο τρίποντο έφτασε τους 19 βαθμούς, πιάνοντας Παρί Σεν Ζερμέν και Μαρσέιγ στην κορυφή, ενώ η Οσέρ παρέμεινε στους 7 πόντους, ισόβαθμή με την Τρουά στη 13η θέση.

Άνετη η νίκη για τη Λοριάν καθώς σκόραρε και τα τρία τέρματά της από το ημίχρονο με τον Ντα στο 15’ να κάνει το 0-1, ενώ ο Μοφί στο 36ο λεπτό πέτυχε το 0-2. Ο Λε Φι ήταν αυτός που στο 42’ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3, με την Οσέρ απλά να μειώνει στο 51’ με τον Χάιν για το τελικό 1-3.