20/04/2024
Γερμανία | Παρασκευή 16 Σεπτεμβρίου 2022 - 23:58

Σοκ στο φινάλε για τη Χέρτα

Με γκολ στην τελευταία φάση η Μάιντς πήρε την ισοπαλία (1-1) κόντρα στους Βερολινέζους

Με την αναμέτρηση ανάμεσα στη Μάιντς και τη Χέρτα άνοιξε το βράδυ της Παρασκευής (16/9) η αυλαία της 7ης αγωνιστικής της Μπουντεσλίγκα, σε ένα ματς με αγωνία ως το φινάλε.

Και αυτό διότι η Μάιντς με γκολ ακριβώς στο φινάλε του αγώνα πήρε την ισοπαλία με 1-1 και στέρησε από τη Χέρτα τη δυνατότητα να φτάσει σε ένα δεύτερο συνεχόμενο τρίποντο μακριά από το Βερολίνο, ενώ η ίδια γλίτωσε αντίστοιχα δεύτερη σερί εντός έδρας ήττα.

Με την ισοπαλία, η Μάιντς έφτασε τους 11 πόντους και είναι 6η χάνοντας την ευκαιρία με νίκη να βρεθεί στη 2η θέση, ενώ στον αντίποδα η Χέρτα πήγε στους 6 βαθμούς ούσα 12η μαζί με Σάλκε, Άουγκσμπουργκ, αλλά φυσικά με παιχνίδι περισσότερο.

Η Χέρτα άνοιξε το σκορ με τη συμπλήρωση του ημιώρου με γκολ του Τουσάρ, ενώ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων η Μάιντς ισοφάρισε στο τελικό 1-1 με γκολ του Κατσί.