23/04/2024
ΟΦΗ | Σάββατο 13 Αυγούστου 2022 - 23:11

Άνετα ο ΟΦΗ την Επισκοπή

Η ομάδα του Νιόπλια νίκησε... φιλικά με 4-0

Eύκολο έργο είχε ο ΟΦΗ στη φιλική αναμέτρηση του Σαββάτου (13/8) με την Επισκοπή, κερδίζοντας με 4-0 στο «Γεντί Κουλέ».

Ο Νίκος Νιόπλιας χρησιμοποίησε τους νεοαποκτηθέντες Στέφενς και Θοράρινσον, με τον Νέιρα ν' ανοίγει το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό με σουτ εντός περιοχής ύστερα από πάσα του Τοράλ.

Στο 13' o Tσιλιανίδης αξιοποίησε την ασίστ του Ντίκο για το 2-0, με τον Τοράλ δύο λεπτά αργότερα να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι.

Ο Τσιλιανίδης στο 26ο λεπτό σκόραρε ξανά και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Φαν Ντάινεν με κοντινό πλασέ στο 63'.

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Στέφενς, Μαρινάκης, Μπαλογιάννης, Βούρος, Γιοχού, Mεγιάδο, Ντιουσέ, Toράλ, Nέιρα, Τσιλιανίδης, Ντίκο.

Στο β' ημίχρονο έπαιξαν και οι: Ουές, Αποστολάκης, Θοράρινσον, Μπουζούκης, Φαν Ντάινεν.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Ντάριλ Γουίλαρντ): Καλογεράκης (46' Ψαρράς), Κεφαλάς, Κρίκλοου (55' Τσιλεδάκης), Λάμτσε, Νίκολι (55' Σταθόπουλος), Πετράκης (44' Κώτσιος), Σαμουρκασόβι, Ουοτάρα (67' Σουλεϊμάν), Εμπουέλε (86' Μπερικάκης), Τάτσης (67' Τζατζάνας), Αμπαφού (86' Λέκα).