25/04/2024
Αγγλία | Σάββατο 13 Αυγούστου 2022 - 21:49

Μαύρα χάλια η Γιουνάιτεντ, «έφαγε» τέσσερα γκολ στα πρώτα 35 λεπτά από την Μπρέντφορντ!

Συντριβή με 4-0 για τους «κόκκινους διαβόλους» και δεύτερη ήττα σε ισάριθμες αγωνιστικές της Πρέμιερ Λιγκ

Τραγική ήταν η εικόνα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ το Σάββατο (13/8) στο εκτός έδρας ματς με την Μπρέντφορντ, γνωρίζοντας τη συντριβή με 4-0 για τη 2η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» διπλασίασαν τις ήττες τους μετά από αυτή της πρεμιέρας από την Μπράιτον μέσα στο «Ολντ Τράφορντ», δεχόμενοι και τα τέσσερα γκολ στα πρώτα 35 λεπτά!

Ο Ντα Σίλβα άνοιξε το σκορ στο 10' με σουτ και με τον Ντε Χέα να κάνει χοντρό λάθος προσπαθώντας να διώξει την μπάλα, ενώ στο 18' ο Γένσεν σημείωσε το 2-0.

Πελαγοδρομούσε η ομάδα του Έρικ Τεν Χαγκ, που χρειάζεται μεταγραφές και πολύ χρόνο για να διορθώσει τα χάλια της Γιουνάιτεντ, με τους Μι στο 30' και Εμπεουμό στο 35' να ολοκληρώνουν από νωρίς τον θρίαμβο της Μπρέντφορντ.

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Σάββατο (13/8)

Άστον Βίλα - Έβερτον 2-1 (31' Ινγκς, 85' Μπουεντία - 87' αυτ. Λούκας Ντιν)

Άρσεναλ - Λέστερ 4-2 (23', 35' Γκαμπριέλ Ζεζούς, 55' Τζάκα, 75' Μαρτινέλι - 53' αυτ. Σαλιμπά, 74' Μάντισον)

Μπράιτον Νιούκαστλ 0-0

Μάντσεστερ Σίτι - Μπόρνμουθ 4-0 (19' Γκουντογκάν, 31' Ντε Μπρόινε, 37' Φόντεν, 79' αυτ. Λέρμα)

Σαουθάμπτον - Λιντς 2-2 (72' Αρίμπο, 81' Γουόκερ-Πίτερς - 46', 60' Ροντρίγκο)

Γουλβς Φούλαμ 0-0

Μπρέντφορντ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 4-0 (10' Ντα Σίλβα, 18' Γένσεν, 30' Μι, 35' Εμπεουμό)