20/04/2024
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ | Σάββατο 13 Αυγούστου 2022 - 21:33

Φιλικά κυρίαρχος ο Αστέρας Τρίπολης

Οι Αρκάδες επιβλήθηκαν με 4-2 του Παναιτωλικού

Κεφάτος ήταν ο Αστέρας Τρίπολης στη φιλική αναμέτρηση του Σαββάτου (13/8) με τον Παναιτωλικό, κερδίζοντας με 4-2 στο «Θ. Κολοκοτρώνης».

O Tιλίκα άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό με προβολή ύστερα από σέντρα του Μπερτόγλιο, για να ισοφαρίσει ο Καρέλης με σουτ στο 21', αξιοποιώντας την μπαλιά του Λιάβα στην πλάτη της άμυνας.

Από εκεί και πέρα, κυριάρχησαν οι Αρκάδες και ο Μπαράλες πέτυχε το 2-1 στο 49' με καρφωτή κεφαλιά μετά από σέντρα του Γκαρντάβσκι, ενώ στο 53' ο Μπερτόγλιο με σουτ εκτός περιοχής σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι.

Ένα λεπτό αργότερα, όμως, ο Καστάνο με κεφαλιά δεν λάθεψε και αξιοποίησε το κόρνερ που εκτέλεσε ο Μπερτόγλιο για το 3-1, ενώ στο 71' ο Μπαράλες με τακουνάκι τροφοδότησε τον Γκαρντάβσκι, που με προβολή χρίστηκε με τη σειρά του σκόρερ.

Για τους Αγρινιώτες ο Καρέλης σημείωσε δεύτερο προσωπικό τέρμα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 85', παράβαση που καταλογίστηκε για χέρι του Τασουλή.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Ηρακλής Μεταξάς): Παπαδόπουλος (46' Τσιφτσής), Καρμόνα (64' Γκαρθία), Ατιένθα (64' Αντζουλάς), Καστάνο (77' Χριστόπουλος), Άλβαρες (77' Τασουλής), Στάνκο (77' Ιγκλέσιας), Μουνάφο, Τιλίκα (46' Σίτο), Μπερτόγλιο (64' Σονί), Ριέρα (46' Γκαρντάβσκι), Μπενίτο (46 Μπαράλες).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιάννης Αναστασίου): Ανέστης, Λιάβας (62' Αποστολάκης), Λάρσον (62' Μλάντεν), Κορνέλιους, Χουχούμης (62' Nταγκό, 90' Μπελεβώνης), Φλόρες, Τσιγγάρας (62' Βαρόνε), Ντίας (62' Μόρσεϊ), Χατζηθεοδωρίδης (83' Αναστασόπουλος), Ντουάρτε (83' Ξενιτίδης), Καρέλης.