20/04/2024
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ | Δευτέρα 8 Αυγούστου 2022 - 18:07

Kόλμαν: «Πρέπει να παραμένουμε προσηλωμένοι στο δικό μας ρυθμό...»

Ικανοποιημένος μόνο από το α' ημίχρονο ο τεχνικός του Ατρομήτου στο φιλικό με τον Ιωνικό

Στο 2-2 με τον Ιωνικό έμεινε ο Ατρόμητος στο φιλικό ματς της Κυριακής (7/8) και ο Κρις Κόλμαν έμεινε ευχαριστημένος από την εμφάνιση των παικτών του μόνο στο α' ημίχρονο.

Ο Ουαλός τεχνικός, σε δηλώσεις του μετά τον αγώνα, είπε ότι στο δεύτερο μέρος οι ποδοσφαιριστές του μπήκαν στο ρυθμό του αντιπάλου και αυτό ήταν κάτι που δεν του άρεσε.

«Το πρώτο ημίχρονο ήταν καλό. Παίξαμε πολύ καλά, παίξαμε με τον τρόπο που θέλουμε να παίζουμε. Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, μπήκαμε στο μοτίβο που ήθελε να περάσει ο αντίπαλος και αυτό ήταν απογοητευτικό. Δεν έπρεπε να το κάνουμε αυτό, έπρεπε να μείνουμε προσηλωμένοι στον τρόπο που θέλουμε εμείς να παίζουμε.

Ο στόχος για μας είναι απλός. Πρέπει σε κάθε παιχνίδι να είμαστε ανταγωνιστικοί. Και αυτό πρέπει να συμβαίνει σε κάθε παιχνίδι. Όχι μόνο σε 10 ή 15 παιχνίδια, αλλά σε όλα. Πρέπει να παραμένουμε προσηλωμένοι στο δικό μας ρυθμό. Πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι σε αυτό που θέλουμε να κάνουμε και πώς θέλουμε να παίξουμε κι όχι να εμπλεκόμαστε σε αυτό που θέλει να κάνει ο αντίπαλος», ανέφερε ο Κόλμαν.

Σε ό,τι αφορά τις αποβολές των Χατζηισαΐα και Ρομαό, σχολίασε: «Πραγματικά, ποιο ήταν το νόημα των αποβολών, διαιτητή; Πραγματικά, ποιο είναι το νόημα; Και οι δύο προπονητές συμφωνήσαμε να αντικαταστήσουμε τους δύο παίκτες γιατί θέλουμε να παίξουμε 11 εναντίον 11. Απορώ. Ποιο είναι το νόημα;».