20/04/2024
ΒΟΛΟΣ ΠΑΕ | Κυριακή 7 Αυγούστου 2022 - 22:54

Εύστοχος και νικητής ο Βόλος

Οι «κυανέρυθροι» επικράτησαν με 2-0 του ΠΑΣ Γιάννινα και περιμένουν τον ΟΦΗ στον τελικό του τουρνουά που διοργανώνουν

Ο οικοδεσπότης Βόλος πήρε το δεύτερο εισιτήριο για τον τελικό του τουρνουά, που ξεκίνησε την Κυριακή (7/8) στο Πανθεσσαλικό Στάδιο.

Οι «κυανέρυθροι» νίκησαν με 2-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα και το βράδυ της Τρίτης (9/8, 21.00) θα παίξουν με τον ΟΦΗ, ενώ στις 18.45 θα έχει προηγηθεί η αναμέτρηση των Ηπειρωτών με τον Αστέρα Τρίπολης.

Οι «κυανόλευκοι» έχασαν σημαντική ευκαιρία στο 16', με τον Κύρκο να πλασάρει εξ επαφής μετά το γύρισμα του Ροσέρο και τον Κλέιμαν να πραγματοποιεί σπουδαία απόκρουση.

Στο 32' ο Πάολο Φερνάντες πέτυχε το 1-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ, με τον ΠΑΣ να προσπαθεί να φτάσει στην ισοφάριση, αλλά στο 60' ο Κλέιμαν έδιωξε σε κόρνερ την καρφωτή κεφαλιά του Μπαγκαλιάνη.

Στο 63' οι Βολιώτες είχαν δοκάρι με κοντινή κεφαλιά του Άλχο ύστερα από σέντρα του Λούνα, ενώ τρία λεπτά αργότερα Πάολο Φερνάντες και Φαν Βέερτ συνεργάστηκαν και τελικός αποδέκτης της μπάλας ήταν ο Βίκτορ Φερνάντεθ, που με κοντινή προβολή διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΒΟΛΟΣ (Οσβάλντ Τανσό): Κλέιμαν, Άλχο, Λούνα, Εσκοβάλ, Σιέλης, Τσοκάνης, Ματίγια, Μπαριέντος, Βίκτορ Φερνάντεθ, Πάολο Φερνάντες, Φαν Βέερτ.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Θανάσης Στάικος): Πριόρ στο τέρμα, Σόρια, Πήλιος, Παντελάκης, Εραμούσπε, Καραχάλιος, Ριένστρα, Τζίμας, Ροσέρο, Κύρκος, Παμλίδης.

Στο β' ημίχρονο έπαιξαν και οι: Σούλης, Τσάβος, Ποζνάνσκι, Μπαγκαλιάνης, Κιάκος, Αλ. Λώλης, Τσίρης, Λιάσος, Μπιλμπάο, Μορέιρα, Ρίζος, N. Λώλης.

Πηγή ΦΩΤΟ: super-fm