24/04/2024
ΛΑΜΙΑ | Σάββατο 6 Αυγούστου 2022 - 21:59

Πιο αποτελεσματική η Λαμία...

Φιλική νίκη με 2-0 κόντρα στον Λεβαδειακό * Από ένα δοκάρι είχαν οι δύο ομάδες

Λαμία και Λεβαδειακός διασταύρωσαν... φιλικά τα ξίφη τους το Σάββατο (6/8) στο «Αθ. Διάκος» και η ομάδα του Τζιανλούκα Φέστα νίκησε με 2-0.

Μόλις στο 2ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι απείλησαν για το 0-1, με τον Βρακά να πιάνει καλό σουτ εκτός περιοχής και τον Σαράνοφ να διώχνει σε κόρνερ με υπερένταση, με τους Φθιώτες ν' ανοίγουν το σκορ στο 14' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ντε Βινσέντι, παράβαση που καταλογίστηκε για ανατροπή του Γιακουμάκη από τον Χάμοντ.

Ο Ντε Βινσέντι παραλίγο να σκοράρει και στο 33', σημαδεύοντας το οριζόντιο δοκάρι με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ στο 50' ο Μάρκοβιτς έκανε σπουδαία απόκρουση σε σουτ του Τσιλούλη από θέση μέσα δεξιά.

Οι Βοιωτοί απάντησαν στα δοκάρια με το σουτ του Χάμοντ στο 57', για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Τσούκαλος στο 66' με ωραίο σουτ.

ΛΑΜΙΑ (Τζιανλούκα Φέστα): Σαράνοφ, Σιμόν, Γκοράνοφ, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Μπεχαράνο, Σλίβκα, Ντε Βινσέντι, Ρομάνιτς, Τσιλούλης, Γιακουμάκης.

Στο β' ημίχρονο έπαιξαν και οι: Γκαραβέλης, Τσούκαλος, Κοντονίκος, Μπάμπης, Προβυδάκης, Τζανδάρης.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Γιάννης Ταουσιάνης): Μάρκοβιτς, Ντεντάκης (69' Κωνσταντινίδης), Παναγιώτου (46' Λιάγκας), Μπάχανακ (69' Συμελίδης), Βινίσιους (82' Τζημόπουλος), Μεχία, Χάμοντ (82' Μπελμόντ), Νίκας (69' Βουτσάς), Μουτίνιο (69' Λούα Λούα), Βρακάς, Δούμτσιος (74' Τσιριγώτης).