28/03/2024
Πρωτάθλημα | Τετάρτη 18 Μαΐου 2022 - 20:26

Πήρε τον βαθμό στο τέλος η Ηλιούπολη

Εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με τον Αγροτικό Αστέρα

Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Ηλιούπολη και Αγροτικός Αστέρας το απόγευμα της Τετάρτης (18/5) στην έδρα της ομάδας της Νότιας Αττικής με 1-1 για τη 2η «στροφή» των μπαράζ ανόδου από τη Γ’ Εθνική στη Σούπερ Λίγκα 2.

Η ομάδα του Βαγγέλη Χαντέ βρέθηκε πίσω στο σκορ από τον Αγροτικό, ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο κυριάρχησε, πήρε τον βαθμό που ήταν και ο πρώτος της στο μίνι πρωτάθλημα, ενώ οι Θεσσαλονικείς έφτασαν στους τέσσερις.

Ο Αγροτικός Αστέρας πήρε το προβάδισμα στο 35’ με τον Χαλκιαδάκη να βγαίνει σε θέση τετ-α-τετ με τον Τσάκαλο και με υποδειγματικό πλασέ έκανε το 0-1. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι σε σπρώξιμο στον Μπάξτον. Εν τέλει τη λύση στους Αθηναίους έδωσε στο 80’ ο Σάμιος κάνοντας με ιδανικό πλασέ μέσα από την περιοχή το τελικό 1-1.

Διαιτητής: Γιαννούκας (Δωδεκανήσου), Βοηθοί: Κουρμαδιάς (Δωδεκανήσου), Παύλος (Δυτικής Αττικής), 4oς: Λαθύρης (Πειραιά).

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Βαγγέλης Χαντές): Τσάκαλος, Πολίτης (65′ Κωστόπουλος), Μπουσάι (78′ Γεωργιάδης), Κουτσογκίλας, Κρητικός, Μαλάι (65′ Σάμιος), Σταύρου (45′ Ντινιωτάκης), Γεμιστός (45′ Γάγγος), Ζέλο, Μπάξτον.

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Κώστας Γαλτσίδης): Στρατηλάτης, Νικολαΐδης (86′ Σαπουντζής), Ζουλούμης, Ζαφειρίδης, Ψάλτης, Βοσκόπουλος, Καθάριος, Σαρβανίδης, Μελισσόπουλος (86′ Καλλίδης), Ευθυμιάδης (68′ Μπουλγουρίδης), Χαλκιαδάκης.

ΠΗΓΗ ΦΩΤΟ: metrosport.gr