29/03/2024
ΑΕΚ Β’ | Πέμπτη 12 Μαΐου 2022 - 22:41

Κέρδισε... φιλικά η ΑΕΚ Β'

Οι «κιτρινόμαυροι» επικράτησαν με 2-1 του Παναθηναϊκού Β'

Τη νίκη με 2-1 κόντρα στον Παναθηναϊκό Β' πήρε η ΑΕΚ Β' σε φιλικό ματς που έγινε την Πέμπτη (12/5) στο Σεραφίδειο.

Ο Κοσίδης πέτυχε το 1-0 στο 18' με διαγώνιο σουτ εντός περιοχής μετά από πάσα του Σταμούλη από δεξιά, ενώ το δεύτερο γκολ των «κιτρινόμαυρων» έβαλε στο 40' με ωραίο σουτ ο Ευθύμης Χριστόπουλος.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Ρουκουνάκης άγγιξε το 3-0, καθώς με σουτ σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι, με τους «πράσινους» να μειώνουν στο 66' με πλασέ του Τσιριγώτη.

ΑΕΚ Β' (Nίκος Παναγιωτάρας): Θεοχάρης (75' Μπαλαμώτης) Σταμούλης, Κώτσιος, Κορνέζος (41' Κάτσικας) Ματζουρανάκης (60' Παρράς) Ρουκουνάκης, Γερολέμου (60' Πιτιλάκος) Πάπα (70' Ιατρούδης) Κορομηλάς, Ευθ. Χριστόπουλος, Κοσίδης (24' Γκολφίνος).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β' (Χαβιέ Βάθκεθ): Μαργκόνο (46' Χατζηγιαννάκης), Τουρκοχωρίτης, Ρόμπι (60' Νταμπίζας), Αντωνίου (60' Σαντικάι), Κούτσιας, Σερπέζης (46' Δημητρίου), Θεοχάρης (46' Ηλιάδης), Κρυπαράκος (46' Καραμπάς), Αθανασακόπουλος (46' Καρβούνης), Αλμπάνης (46' Μαρτίνης), Μπιλάλ (46' Τσιριγώτης).