29/03/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Κυριακή 19 Δεκεμβρίου 2021 - 01:00

Πήραν ισοπαλία στην έδρα του ΠΑΟΚ οι Νέοι του Αστέρα Τρίπολης

Στο 2-2 οι Αρκάδες με τους «ασπρόμαυρους» * Νίκες για Ολυμπιακό και Άρη

Tη θετική της παρουσία στο πρωτάθλημα Νέων της Σούπερ Λίγκας 1 συνέχισε το Σάββατο (18/12) η Κ19 του Αστέρα Τρίπολης, φεύγοντας με το ισόπαλο 2-2 από την έδρα του ΠΑΟΚ για τη 15η αγωνιστική.

Ο Ρούμιαντσεβ άνοιξε το σκορ στο 27' για τον «Δικέφαλο του Βορρά», για να ισοφαρίσει στο 60ό λεπτό ο Μιχόπουλος.

Τρία λεπτά αργότερα ο Κωττάς πέτυχε το 2-1, αλλά ξανά ο Μιχόπουλος στο 82' διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα και οι Αρκάδες με 25 βαθμούς μοιράζονται τη 2η θέση με τον Άρη, ο οποίος νίκησε τον Ιωνικό με 1-0 κι ενώ ο πρωτοπόρος Παναθηναϊκός των 28 πόντων θα υποδεχθεί την Κυριακή (19/12) τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Στις εγκαταστάσεις του Ρέντη ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε της Λαμίας με 3-0 χάρη σε γκολ των Κουτσίδη στο 15', Κουτσογούλα στο 46' και Κυρσανίδη στο 90', ενώ Παναιτωλικός και Ατρόμητος έμειναν στο 2-2.