16/04/2024
Πρωτάθλημα | Δευτέρα 29 Νοεμβρίου 2021 - 01:29

Παραμένει χαμηλά η Δόξα Δράμας

Οι «μαυραετοί» έχασαν με 0-2 από τον Αγροτικό Αστέρα

Την εντός έδρας ήττα με 2-0 από τον Αγροτικό Αστέρα γνώρισε την Κυριακή (28/11) η Δόξα Δράμας στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Στο 4ο λεπτό ο Κόντος με συρτό σουτ σημάδεψε το δοκάρι και χάθηκε η ευκαιρία για το 1-0, με τους φιλοξενούμενους να «χτυπούν» στο β' ημίχρονο.

Αρχικά, ο Ευθυμιάδης με πλασέ στο 51' αξιοποίησε την κάθετη πάσα του Κατσιάκη και άνοιξε το σκορ, με τον Κεχαγιά σε αντεπίθεση στο 65' να μπαίνει στην περιοχή και με σουτ να «κλειδώνει» το τρίποντο της ομάδας του Ευόσμου.

Με 6 βαθμούς οι «μαυραετοί» είναι στην 8η θέση και μετρούν μόνο μία νίκη στο πρωτάθλημα μέχρι στιγμής.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Σπύρος Φιλίππου): Κολιοφούκας, Γιαννούσης, Χατζηκούρτης (61' Ρούτσης), Θεοδοσιάδης (61' Τάσιος), Ιορδανίδης, Παπαϊωάννου, Πετρίδης, Τζιανουλίνος (68' Κυριακίδης), Κόντος, Μπαρέττας (68' Χατζηκυριάκου), Μπράουν (76' Γεωργιάδης).

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Κώστας Γαλτσίδης): Στρατηλάτης, Καλλίδης, Βοσκόπουλος (31' λ. τρ. Ψάλτης), Νικολαΐδης, Καραγιάννης, Παπακωνσταντίνου, Σαρβανίδης, Ευθυμιάδης, Κατσιάκης (85' Μαυρομιχάλης), Καθάριος, Κεχαγιάς (68' Μπουλγκουρίδης).

Πηγή ΦΩΤΟ: dramasport