28/03/2024
Ισπανία | Τετάρτη 27 Οκτωβρίου 2021 - 00:23

Γλίτωσε την ήττα την ύστατη στιγμή η Βιγιαρεάλ

Έχανε με 1-3 από την Κάντιθ, για να ισοφαρίσει στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων (3-3)

Δεν μπορεί να σηκώσει κεφάλι στη φετινή Πριμέρα Ντιβιθιόν η Βιγιαρεάλ, για να αναδειχθεί ισόπαλη 3-3 με την Κάντιθ το βράδυ της Τρίτης (26/10) και στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής.

Μάλιστα, οι κυπελλούχοι Ευρώπης απέφυγαν την ήττα στο 90'+5 με το γκολ του Ντανγιούμα κι ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί με 3-1 χάρη σε χατ τρικ του Λοζάνο.

Έτσι, το «κίτρινο υποβρύχιο» με 12 βαθμούς και ματς λιγότερο είναι στη 12η θέση, με Εσπανιόλ και Αθλέτικ Μπιλμπάο να μοιράζονται βαθμούς στο τελικό 1-1 και με την Αλαβές να επικρατεί της Έλτσε με 1-0 στα άλλα ματς της βραδιάς.

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής

Τρίτη (26/10)

Αλαβές - Έλτσε 1-0 (47' Εντιαγέ)

Εσπανιόλ - Αθλέτικ Μπιλμπάο 1-1 (33' πέν. Ντε Τομάς - 52' Ινιάκι Γουίλιαμς)

Βιγιαρεάλ - Κάντιθ 3-3 (43' Τόρες, 80' Ντια, 90'+5 Ντανγιούμα - 14', 45' +1, 52' Λοζάνο)