20/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 24 Οκτωβρίου 2021 - 20:47

Απογοητευτική η Παναχαϊκή στο Καναλάκι

Ήττα των «κοκκινόμαυρων» με 3-1 από τον Αχέρωντα και ντεμπούτο με το… αριστερό στη Γ’ Εθνική

Σε… άγνωστα μονοπάτια βρίσκεται από τη φετινή σεζόν η Παναχαϊκή καθώς τα οικονομικά προβλήματα την έφεραν στη Γ’ Εθνική και το απόγευμα της Κυριακής (24/10) μπήκε στη μάχη του πρωταθλήματος με το εκτός έδρας παιχνίδι στο Καναλάκι κόντρα στον Αχέρωντα.

Η Παναχαϊκή προβλημάτισε με την εμφάνισή της στην κωμόπολη της Πρέβεζας και γνώρισε την ήττα με 3-1 για τον 4ο όμιλο της κατηγορίας δείχνοντας ότι θα χρειαστεί να προσαρμοστεί και στα δεδομένα της Γ’ Εθνικής…

Αγωνιστικά η ομάδα του Βαγγέλη Τζιάρρα ήταν αποτελεσματική και έφτασε σε μία ιστορική νίκη, ενώ εκείνη του Ζέλικο Κάλαϊτζιτς όπως είπαμε προβλημάτισε κυρίως με την αμυντική συμπεριφορά της.

Στο 15’ ο Πότσης πάσαρε στον Γεωργίου και εκείνος αφού πέρασε τον Σεληνιωτάκη, με σουτ έκανε το 1-0 για την ομάδα του, ενώ η Παναχαϊκή ισοφάρισε στο 33’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χαντί, το οποίο κέρδισε ο Αλεξόπουλος από αντικανονικό μαρκάρισμα του Τσούτση. Εννιά λεπτά μετά ο Κυριακής με τον Βέρμπη έπαιξαν ωραία το ένα-δυο και ο τελευταίος με διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αθανασόπουλου για το 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Αχαιοί προσπάθησαν για το 2-2, αλλά μη έχοντας το καθαρό μυαλό και έτσι στο 83’ δέχτηκαν το τρίτο τέρμα στο οποίο φέρει ευθύνη ο Αθανασόπουλος που είχε κακή αντίδραση στην κεφαλιά του Θεοδωράκη.

Διαιτητής: Καζανάς (Αιτωλοακαρνανίας), Βοηθοί: Μπάκας - Γαλανόπουλος (Αιτωλοακαρνανίας)

ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ (Βαγγέλης Τζιάρρας): Βλάχος, Κωνσταντίνου, Θεοδωράκης, Καππίας, Παπανίκου, Ζδράβος, Τσούτσης (66' Κωσταμένας), Πότσης, Γεωργίου (73' Βασιλειάδης), Βέρμπης (73' Ροβίνας), Κυριακής (57' Νταντίδης).

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Ζέλικο Κάλαϊτζιτς): Αθανασόπουλος, Πολίτης (82' Κατσής), Σμίλτος, Σελινιωτάκης, Στασινόπουλος (46' Παπαχρονόπουλος), Τεγούσης, Κωνσταντακόπουλος, Αλεξόπουλος, Μπουρλάκης (82' Στεργίδης), Χαντί, Κυβελίδης (62' Καρακλάιτς).

Πηγή φωτό: sportime24.gr