28/03/2024
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ | Τετάρτη 20 Οκτωβρίου 2021 - 19:14

Φιλικό Χ για Λεβαδειακό και Κηφισιά

Στο 1-1 η αναμέτρηση στην έδρα των Βοιωτών

Στο ισόπαλο 1-1 έμειναν Λεβαδειακός και Κηφισά στο μεταξύ τους φιλικό παιχνίδι την Τετάρτη (20/10) στη Λιβαδειά.

Και τα δύο γκολ ήρθαν στο β' ημίχρονο, με τον Τετέι να ανοίγει το σκορ στο 66' σε κενή εστία για τους φιλοξενούμενους ύστερα από πάσα του Κρητικού.

Η απάντηση των Βοιωτών ήταν άμεση και, αφού πρώτα στο 68' ο Μουτίνιο με μακρινό σουτ έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι, ένα λεπτό αργότερα ο Τζημόπουλος σκόραρε με δυνατή κεφαλιά μετά από φάουλ που εκτέλεσε ο Βρακάς.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Γιάννης Ταουσιάνης): Στογιάνοβιτς (61' Σαμάσα), Τσάπρας (46' Μουτίνιο), Λιάγκας, Τζημόπουλος (70' Μπαχανάκ), Βήχος (70' Παναγιώτου, Μεχία, Χάμοντ (70' Νίκας), Νίλι (79' Βλάχος), Λινάρδος (79' Κονέ), Βρακάς (70' Αραβίδης), Πολέτο (61’ Δούμτσιος).

ΚΗΦΙΣΙΑ (Nίκος Κούστας): Μιχελής, Πριόνας, Σωτηράκος, Αρτυματάς, Παυλάκης (70' Τζέλη), Ντοριβάλ (88' Σμπώκος), Οικονομίδης (48' Γκότοβος), Καλλέργης (70' Φερέιρα), Πρίτσας, Τετέι, Γιαννιτσάνης (35' Κρητικός).

Πηγή ΦΩΤΟ: starsports