28/03/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Κυριακή 12 Σεπτεμβρίου 2021 - 00:47

Ένα γκολ και καλό για τους Νέους του Παναθηναϊκού

Οι «πράσινοι» επικράτησαν με 1-0 του Απόλλωνα Σμύρνης * Χ για Παναιτωλικό και Αστέρα Τρίπολης (1-1)

Με δύο αναμετρήσεις της 1ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το Σάββατο (11/9) το πρωτάθλημα Κ19 της Σούπερ Λίγκας 1 και ο Παναθηναϊκός επιβλήθηκε με 1-0 του Απόλλωνα Σμύρνης στο Κορωπί.

Το μοναδικό γκολ του αγώνα σημείωσε ο Συμεωνίδης με σουτ στο 22ο λεπτό και αυτό ήταν το πρώτο φετινό τρίποντο για τους Νέους των «πράσινων», αφού είχαν χάσει με 2-1 από τον ΠΑΣ Γιάννινα στο πρώτο τους παιχνίδι.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Λίλο, Καμαρός (73' Πορφυρόπουλος), Παυλάκης, Χαχούλης, Προδρομίτης, Καλός, Κωστόπουλος (87' Λιατίφης), Συμεωνίδης, Νταμπίζας (65' Κυριόπουλος), Καλοσκάμης (73' Τόρρα), Βολάκης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Κυριτσάς, Δούμας, Τριανταφυλλίδης (76' Σπάρτι), Γκούφας, Ριτσοτάκης, Γιαννάκη, Πίκουλας (60' Αράπι), Λάτσκα, Μουστάκας, Σαραντίνης (46' Τσιχριτζής), Χατζημάρκος.

Στο άλλο ματς της ημέρας Παναιτωλικός και Αστέρας Τρίπολης αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1, με τους Αρκάδες να προηγούνται στο 9' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κωστέα, για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι με τον ίδιο τρόπο και σκόρερ τον Ταράση στο 23ο λεπτό.