19/04/2024
ΙΩΝΙΚΟΣ | Σάββατο 28 Αυγούστου 2021 - 20:26

Ισόπαλος στη Νέα Σμύρνη ο Ιωνικός

Φιλικό 1-1 των Νικαιωτών κόντρα στον Πανιώνιο

Με το 1-1 έφυγε το Σάββατο (28/8) ο Ιωνικός από τη Νέα Σμύρνη στο φιλικό παιχνίδι με τον Πανιώνιο.

Ο Δημήτρης Σπανός χρησιμοποίησε ουσιαστικά δύο ενδεκάδες κι έκανε τις δοκιμές του, με τους γηπεδούχους από την πλευρά τους να δείχνουν καλό πρόσωπο στο α' ημίχρονο και να ανοίγουν το σκορ στο 15', όταν ο Αναγνωστόπουλος έδιωξε δύσκολα το δυνατό σουτ του Σταμάτη, για να βρει δίχτυα με νέο σουτ ο Γροντής.

Η ισοφάριση για τους Νικαιώτες ήρθε πέντε λεπτά πριν το φινάλε και ήταν ο Μάναλης αυτός που με κεφαλιά αξιοποίησε τη σέντρα του Βαλεριάνου.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Σταματόπουλος, Λάμψιας, Ξυγκόρος, Ζούλιας, Κοντοές, Μπρέγκου, Σπαρτάλης, Δρίτσας, Σταμάτης, Γροντής, Μούντριχας.

Στο β' ημίχρονο έπαιξαν και οι: Τσέργας, Λιούμης, Διονέλλης, Κραβαρίτης, Καλομοίρης, Αργυρίου, Πάστρας, Καραβίδας, Μίχος.

ΙΩΝΙΚΟΣ (Δημήτρης Σπανός): Αναγνωστόπουλος, Μύγας, Κιάκος, Λουάν, Σάντσες, Γκοτσούλιας, Ρομαό, Καμπράλ, Λένις, Μπουένο, Τουράμ.

Στο β' ημίχρονο έπαιξαν και οι: Χουτεσιώτης, Ντελγκάδο, Βαλεριάνος, Βαφέας, Τσιριγώτης, Ντάλσιο, Πογοσιάν, Μαχαίρας, Ματσούκας, Μάναλης.