24/04/2024
ΟΦΗ | Σάββατο 24 Ιουλίου 2021 - 20:45

Έχασε ο ΟΦΗ, τραυματίας στο ντεμπούτο του ο Τοράλ

Η Βέστερλο πήρε τη φιλική νίκη με 1-0

Tην ήττα με 1-0 από τη Βέστερλο γνώρισε το Σάββατο (24/7) σε φιλικό παιχνίδι ο ΟΦΗ επί ολλανδικού εδάφους.

Οι Ηρακλειώτες ήταν κακοί στο α' ημίχρονο κι ενώ προέκυψε πρόβλημα τραυματισμού για τον Τοράλ, που στο ανεπίσημο ντεμπούτο του ένιωσε ενοχλήσεις στον τετρακέφαλο κι αντικαταστάθηκε στο 25' από τον Νοικοκυράκη.

Στο β' ημίχρονο οι «ασπρόμαυροι» βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το γκολ του Σούμα στο 51', για να βελτιώσουν την απόδοσή τους οι παίκτες του Νίκου Νιόπλια και στο 73' ο Καστάνιος απείλησε για το 1-1 σουτάροντας από πλάγια θέση και υποχρεώνοντας σε δύσκολη επέμβαση τον Βαν Λάνγκερντονγκ.

Θα πρέπει να σημειωθεί ότι ο ΟΦΗ τελείωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μεγιάδο με απευθείας κόκκινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα στον Μαμπέα.

Η αρχική ενδεκάδα: Επασί, Ουές, Βούρος, Γιαννούλης, Λυμπεράκης, Τοράλ (25' Νοικοκυράκης), Νέιρα, Μπαλογιάννης Καμάου, Γρίβας, Φαν Ντάινεν.

Στο β' ημίχρονο έπαιξαν οι: Σωτηρίου, Μαρινάκης, Κοροβέσης, Πασαλίδης, Σελίμοβιτς, Μεγιάδο, Ντε Γκούζμαν, Στάρτζεον, Νοικοκυράκης, Γκονζάλες, Καστάνιος.