29/03/2024
Αγγλία | Σάββατο 10 Απριλίου 2021 - 00:13

Ξέρανε τη Φούλαμ στο 92’ η Γουλβς

Με γκολ του Τραορέ στις καθυστερήσεις, οι «λύκοι» έφυγαν με το διπλό από το «Κρέιβεν Κότατζ»

Στις νίκες επέστρεψε έπειτα από αρκετό καιρό η Γουλβς, η οποία νίκησε με 1-0 στις καθυστερήσεις τη Φούλαμ το βράδυ της Παρασκευής (9/4), στο «Κρέιβεν Κότατζ», για την 31η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και κατάφεραν να «δραπετεύσουν» από το Λονδίνο χάρη σε γκολ του Τραορέ στο 90’+2.

Έπειτα από αυτό το αποτέλεσμα, η ομάδα του Νούνο Εσπιρίτο Σάντο έφτασε τους 38 βαθμούς και ανέβηκε στην 12η θέση, ενώ την ίδια ώρα οι «κότατζερς» έμειναν στην 18η θέση με 26 πόντους και στο -3 από τη σωτηρία. Μάλιστα, η 17η Νιουκάστλ έχει και δύο ματς λιγότερα.