29/03/2024
Europa League | Παρασκευή 19 Μαρτίου 2021 - 00:09

Mεγάλη νίλα έπαθε η Τότεναμ...

Τεράστια πρόκριση για την Ντιναμό Ζάγκρεμπ με 3-0 στην παράταση * Τα αποτελέσματα των ρεβάνς για τους «16» του Γιουρόπα Λιγκ

Σε εφιάλτη εξελίχθηκε για την Τότεναμ το δεύτερο ματς με την Ντιναμό Ζάγκρεμπ την Πέμπτη (18/3), γνωρίζοντας οδυνηρή ήττα με 3-0 στην παράταση και ταυτόχρονα τον αποκλεισμό στους «16» του Γιουρόπα Λιγκ.

Στο «Μαξιμίρ» ο Μίσλαβ Όρσιτς ήταν ο δήμιος της ομάδας του Ζοζέ Μουρίνιο, πετυχαίνοντας χατ τρικ με τα γκολ που σημείωσε στο 62', το 83' και το 106', σε μια τεράστια πρόκριση για τους Κροάτες.

Από εκεί και πέρα, στους «8» με δεύτερη νίκη πέρασαν Ρόμα (1-2 τη Σαχτάρ Ντόνετσκ), Άγιαξ (0-2 τη Γιουνγκ Μπόις) και Βιγιαρεάλ (2-0 την Ντιναμό Κιέβου), η Γρανάδα πήρε το «εισιτήριο» για τους προημιτελικούς παρά την ήττα με 2-1 από τη Μόλντε (είχε νικήσει με 2-0 στο πρώτο παιχνίδι), ενώ η Σλάβια Πράγας κέρδισε εκτός έδρας τη Ρέιντζερς με 2-0 και προκρίθηκε σε συνδυασμό με το 1-1 του πρώτου αγώνα.