25/04/2024
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ | Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021 - 23:17

Γιαννίκης: «Ήταν όλοι συγκεντρωμένοι, είχαν πάθος και έβγαλαν το πλάνο...»

Στα «κλειδιά» της νίκης επί της ΑΕΚ αναφέρθηκε ο τεχνικός του ΠΑΣ Γιάννινα

Προκάλεσε αίσθηση η σπουδαία νίκη του ΠΑΣ Γιάννινα επί της ΑΕΚ μέσα στο ΟΑΚΑ, με τον Αργύρη Γιαννίκη να απονέμει τα εύσημα στους παίκτες του.

Ο τεχνικός των Ηπειρωτών, μιλώντας στη Νοva, είπε ότι το τρίποντο προέκυψε μέσα από τη συγκέντρωση, το πάθος και την πιστή τήρηση του πλάνου.

«Πιστεύω ότι ήμασταν συγκεντρωμένοι πάρα πολύ, οι παίκτες έβγαλαν το πλάνο πάρα πολύ καλά. Συγχαρητήρια για την απόδοση. Προηγηθήκαμε και μετά είχαμε στο β’ ημίχρονο 1-2 φάσεις που ήμασταν τυχεροί. Το χρειάζεται αυτό ο μικρός όταν παίζει με μια μεγάλη ομάδα. Αλλά στις αντεπιθέσεις είχαμε και πιο μπροστά κάποιες ευκαιρίες να βάλουμε ένα δεύτερο γκολ. Τελικά μία απ’ αυτές την αξιοποιήσαμε και κερδίσαμε δίκαια.

Έχουμε πολύ καιρό που έχουμε ισορροπήσει την απόδοση μεταξύ α’ και β’ μέρους. Δεν είναι αυτό το θέμα μας, το θέμα μας ήταν η λεπτομέρεια, το ατομικό λάθος. Σήμερα ήταν όλοι συγκεντρωμένοι, είχαν πάθος και έβγαλαν το πλάνο. Πιστεύω ότι δείξαμε ότι μπορούμε να κερδίσουμε μεγάλες ομάδες», δήλωσε ο Γιαννίκης.