25/04/2024
ΛΑΜΙΑ | Δευτέρα 25 Ιανουαρίου 2021 - 00:01

Γρηγορίου: «Μας αφήνει μια πικρή γεύση η ισοπαλία...»

Ήθελε το τρίποντο στο Αγρίνιο ο προπονητής της Λαμίας

Με τον βαθμό της ισοπαλίας έφυγε από το Αγρίνιο η Λαμία, με τον Μιχάλη Γρηγορίου να δηλώνει ότι μένει πικρή γεύση για την ομάδα του από το παιχνίδι.

Ο τεχνικός των Φθιωτών τόνισε ότι στόχος ήταν το τρίποντο, έστω και αν ο ένας πόντος δεν είναι αμελητέος κόντρα στον Παναιτωλικό.

«Αν με ρωτάγατε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου αν θα ήμουν ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα, θα σας έλεγα όχι. Αν εξαιρέσουμε τα πρώτα 7-8 λεπτά που ο Παναιτωλικός ήταν αρκετά καλύτερος από εμάς, στο υπόλοιπο διάστημα μέχρι το τέλος του ημιχρόνου ήμασταν σαφέστατα ανώτεροι. Δημιουργήσαμε πολύ καλές ευκαιρίες, η μία εκ των οποίων που κόπηκε πάνω στη γραμμή, είναι για highlight. Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν πιο ισορροπημένο το παιχνίδι. Παραδόξως το αποτέλεσμα είναι 0-0, ενώ υπήρχαν πέντε δοκάρια και αρκετές ευκαιρίες από τις δύο ομάδες.

Εμάς μας αφήνει μια πικρή γεύση το ότι αντί για τρεις πήραμε ένα βαθμό. Αυτός είναι ο στόχος αν θέλεις τη σωτηρία και είσαι τόσο χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα. Οι τρεις βαθμοί θα μας έδιναν το κάτι παραπάνω. Αλλά παρ' όλα αυτά σε μια πολύ καλή έδρα, με έναν πολύ καλό αντίπαλο ο βαθμός μας έχει μέσα στο παιχνίδι. Μας δίνει ψυχολογία για να συνεχίσουμε μέχρι τέλους την προσπάθεια που ήδη έχουμε ξεκινήσει», δήλωσε στη Νova o Γρηγορίου.