23/04/2024
ΒΟΛΟΣ ΠΑΕ | Κυριακή 17 Ιανουαρίου 2021 - 22:59

Λόπεθ: «Δώσαμε την εικόνα αδύναμης αμυντικά ομάδας»

Στο κακό πρώτο ημίχρονο στάθηκε ο Ισπανός τεχνικός του Βόλου

Ο Άνχελ Λόπεθ μιλώντας στην κάμερα της Nova, εξέφρασε τη δυσαρέσκειά του για τις πολλές φάσεις που έκανε η Λαμία, στο μεταξύ τους ισόπαλο ματς με σκορ 1-1. Επίσης, ο Ισπανός τεχνικός τόνισε πως δεν έπαιξε καλά στο πρώτο ημίχρονο ο ΝΠΣ Βόλος και ότι η εικόνα της ομάδας βελτιώθηκε στο δεύτερο μέρος.

Αναλυτικά όσα είπε ο Άνχελ Λόπεθ:

«Το πιο δύσκολο στο σημερινό παιχνίδι, ήταν να προηγηθούμε. Προηγηθήκαμε, αλλά δυστυχώς στα 30 δευτερόλεπτα δεχθήκαμε την ισοφάριση και αυτό έκανε δύσκολα τα πράγματα. Παρόλο που στο κέντρο είχαμε κάποια υπεροχή, η ομάδα δεν μου άρεσε στο πρώτο ημίχρονο. Έκανα όσα θεώρησα απαραίτητα, ώστε να βγούμε στο δεύτερο, στο οποίο ήμασταν καλύτεροi.

Πρώτα από όλα δεν μου άρεσε που δώσαμε την εικόνα αδύναμης αμυντικά ομάδας. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα ο αντίπαλος να περάσει πολλές μπαλιές στην περιοχή μας. Αυτό δεν πρέπει να το επιτρέπουμε. Στη συνέχεια διορθώσαμε αρκετά πράγματα, πιέσαμε, τα δώσαμε όλα για να κερδίσουμε».