4
-
0
23:34

Ήττα με κάτω τα χέρια για τον Ολυμπιακό, που δέχθηκε τέσσερα γκολ με παιδαριώδη λάθη στο κέντρο της άμυνάς του. Στην 3η θέση υποχώρησαν οι "ερυθρόλευκοι", που πλέον είναι τρεις βαθμούς πίσω από τη 2η Γιουβέντους.

23:34

90+2': Τέλος του αγώνα.

23:31

90': Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

23:30

0-2 με Τέβεζ η Γιουβέντους, που κλειδώνει τη νίκη κόντρα στη Μάλμε.

23:28

88': Ο Γκριζμάν σκοράρει με το κεφάλι μετά από κόρνερ, αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ.

23:26

86': Κίτρινη για τον Ραούλ Χιμένες.

23:20

80': Ευκαιρία η Ατλέτικο. Γέμισμα του Γκάμπι με στημένη μπάλα, μόνος του πηδάει και παίρνει την κεφαλιά ο Χιμένες, λίγο άουτ.

23:19

79': Μακρινό σουτ του Μιλιβόγεβιτς, πολλά μέτρα άουτ.

23:17

77': Νέα δύσκολη στιγμή για τους ερυθρολεύκους. Επικίνδυνο γύρισμα του Γκριζμάν, δεν βρέθηκε κάποιος στην πορεία της μπάλας.

23:15

74': Διαγωνισμό λαθών κάνουν στην άμυνα του Ολυμπιακό. Νέα ευκαιρία η Ατλέτικο. Σέντρα του Χουανφράν, κεφαλιά άουτ ο αμαρκάριστος Γκριζμάν.

23:12

72': Ο Μπουχαλάκης στη θέση του Ντομίνγκεζ.

23:09

69': Ο Γκριζμάν στη θέση του Μάντζουκιτς, που γνωρίζει την αποθέωση για το χατ τρικ.

23:08

68': Μακρινό σουτ του Κασάμι, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Μογιά.

23:06

66': Ο Ραούλ Χιμένες στη θέση του Αρντά Τουράν.

23:05

Ο Γκάμπι εκτελεί το φάουλ και γεμίζει στην καρδιά της περιοχής, ο Μάντζουκιτς πρώτος στην μπάλα και με νέα κεφαλιά κάνει το 4-0.

23:05

65': ΓΚΟΛ η ΑΤΛΕΤΙΚΟ.

23:02

Εξαιρετική μπαλιά του Αρντά Τουράν στο ύψος του πέναλτι, ο Μάντζουκιτς ανάμεσα στο κεντρικό δίδυμο του Ολυμπιακού κάνει την καρφωτή κεφαλιά και το 3-0.

23:02

62': ΓΚΟΛ η ΑΤΛΕΤΙΚΟ.

23:01

61': Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό, η πρώτη στο β' μέρος. Σέντρα του Ελαμπντελαουί, κεφαλιά άουτ του Μήτρογλου.

23:01

60': Απομακρύνει και το κόρνερ ο Μποτία, που είχε δύο καλές αντιδράσεις σε αυτές τις φάσεις.

22:59

59': Ευκαιρία η Ατλέτικο. Κάθετη στον Μάντζουκιτς, αυτός υπό την πίεση του Μποτία μέσα στην περιοχή πηγαίνει λίγο πλάγια και ο Ισπανός στόπερ διώχνει με προβολή σε κόρνερ.

22:56

56': Κίτρινη στον Φουστέρ.

22:55

54': Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ από πλάγια θέση του Κόκε με φορά προς την εστία, διώχνει ο Ρομπέρτο με τις γροθιές.

22:54

53': Κίτρινη ο Εντινγκά.

22:53

Στο άλλο ματς του ομίλου η Γιουβέντους άνοιξε το σκορ με τη Μάλμε, 0-1 στο 47' με τον Γιορέντε.

22:50

50': Καλό ανέβασμα του Ελαμπντελαουί, κακή όμως η σέντρα του άουτ.

22:46

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

22:45

46': Ο Μάριο Σουάρεζ στη θέση του Τιάγκο.

22:45

46': Φουστέρ και Κασάμι στη θέση των Μανιάτη και Αφελάι. Διπλή αλλαγή ο Μίτσελ.