Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

23:39

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι, στο 1-1 έμεινε το ντέρμπι.

23:39

90'+4: Εκτός ο Κόβασιτς μέσα ο Εμβιλά για τη Μίλαν.

23:38

90'+3: Ευκαιρία για τη Μίλαν, το σουτ του Πόλι κοντράρει και φεύγει ελάχιστα άουτ.

23:35

23:33

89': Βγαίνει ο Οσβάλντο, μπαίνει ο Ικάρντι για την Ίντερ.

23:31

87': Κόρνερ για τη Μίλαν και νέο κόρνερ μετά την εκτέλεση του πρώτου. Εύκολα μπλοκάρει ο Χαντάνοβιτς.

23:27

Φοβούνται να ρισκάρουν οι δύο ομάδες.

23:24

80': ΔΟΚΑΡΙ για την Ίντερ. Εξαιρετικό τελείωμα με γυριστό από τον Ικάρντι, η μπάλα δεν του κάνει τη χάρη καθώς χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι και φεύγει άουτ.

23:21

78': Ωραία κίνηση του Χόντα από δεξιά, συγκλίνει, σουτάρει με το αριστερό αλλά δεν βάζει δύναμη κι έτσι ο Χαντάνοβιτς μπλοκάρει εύκολα.

23:20

75': Πόλι αντί Μουντάρι για τη Μίλαν.

23:20

75': ΔΟΚΑΡΙ για τη Μίλαν! Ο Ελ Σααραουί βγαίνει μόνος του με τον Χαντάνοβιτς, σουτάρει με δύναμη και σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι.

23:17

73': Βγαίνει ο Τόρες και μπαίνει ο Χόντα για τη Μίλαν.

23:17

73': Βγαίνει ο Όμπι και μπαίνει ο Ερνάντες για την Ίντερ.

23:14

69': Πολύ κακή εκτέλεση φάουλ από τον Μενέζ, στην εξέδρα η μπάλα.

23:13

68': Κίτρινη για τον Χουάν Ζεζούς.

23:12

Ανεβασμένοι και οι οπαδοί των φιλοξενούμενων που ακούγονται περισσότερο.

23:09

Ελέγχει το παιχνίδι η Ίντερ μετά το γκολ.

23:06

Δεν διώχνει ο Σαπάτα όπως θα ήθελε, ο Όμπι κοντρολάρει, σουτάρει από τη γραμμή της περιοχής και νικάει τον Ντιέγκο Λόπεθ.

23:05

63': ΓΚΟΛ για την ΙΝΤΕΡ!

23:02

Υποτονικός ο ρυθμός της αναμέτρησης.

22:58

54': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Ίντερ. Ο Ντιέγκο Λόπεθ αποκρούει σουτ του Κουζμάνοβιτς, η άμυνα της Μίλαν δεν διώχνει, αλλά το σουτ του Ικάρντι είναι απογοητευτικό.

22:57

53': Από πλάγια ο Μποναβεντούρα κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει και φεύγει ελάχιστα άουτ.

22:53

49': Έξυπνα κερδίζει κόρνερ ο Μποναβεντούρα. Εκτελείται με πάσα, διώχνει ο Ικάρντι τη σέντρα του Μενέζ.

22:50

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

22:49

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

22:32

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

22:31

22:30

45': Κόρνερ για την Ίντερ κερδίζει ο Ντοντό. Πολύ κακή η εκτέλεση του Κόβασιτς.

22:26

Δεν έχει φάσεις το παιχνίδι γιατί αυτό που κάνουν και οι δύο ομάδες είναι να κλείνουν τους χώρους όσο καλύτερα μπορούν.

22:23

Τώρα είναι η σειρά της Ίντερ να κυκλοφορήσει για λίγο την μπάλα. Όλοι οι παίκτες της Μίλαν στο δικό τους μισό.

22:20

Η Ίντερ μπορεί να χάνει αλλά εξακολουθεί να περιμένει τη Μίλαν.

22:17

32': Κίτρινη στον Όμπι.

22:16

31': Κόρνερ για την Ίντερ. Ο Όμπι αναλαμβάνει την εκτέλεσή του, αλλά απομακρύνει εύκολα η άμυνα της Μίλαν.

22:13

28': Κίτρινη στον Μεξές.

22:09

Οι "ροσονέρι" αναπτύσσονται πολύ ωραία, ο Εσιέν ανοίγει αριστερά στον Ελ Σααραουί, εκείνος κάνει τη σέντρα και ο Μενέζ με πλασέ στην κίνηση στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνιά του Χαντάνοβιτς.

22:08

23': ΓΚΟΛ για τη ΜΙΛΑΝ!

22:07

Να πιέσουν ψηλά οι παίκτες του θέλει ο Ιντζάγκι.

22:03

18': Ο Μενέζ εκτελεί απευθείας φάουλ από πολύ μακριά, η μπάλα φεύγει πολλά μέτρα άουτ.

21:59

Στο έδαφος ο Ντοντό.

21:57

12': Από μακριά ο Γκουαρίν σουτάρει με το αριστερό, ο Ντιέγκο Λόπεθ πέφτει και μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

21:53

8': Μεγάλη ευκαιρία για την Ίντερ. Ο Μουντάρι κάνει το λάθος και δίνει την μπάλα στον Ικάρντι, εκείνος μπαίνει στην περιοχή, αλλά δεν πλασάρει όπως θα ήθελε με αποτέλεσμα να βγάλει ο Ντιέγκο Λόπεθ με τα πόδια.

21:50

Πολύ καλό ρυθμό έχει το ματς στα πρώτα λεπτά.

21:46

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι.

21:43

Εντυπωσιακή ατμόσφαιρα έχουν δημιουργήσει οι οπαδοί, ενώ μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

21:32

Από την άλλη πλευρά, ντεμπούτο ως προπονητής σε τέτοιο ντέρμπι για τον Ιντσάγκι.

21:26

Ιδιαίτερο παιχνίδι και για τον Ρομπέρτο Μαντσίνι, καθώς είναι το πρώτο του παιχνίδι μετά την επιστροφή του στους "νερατζούρι".

21:20

Καλησπέρα σας, σε περίπου 25 λεπτά ξεκινάει το μεγάλο ντέρμπι του Μιλάνου ανάμεσα στις Μίλαν και Ίντερ.