3
-
2
16:52

Νίκη επί του Παναθηναϊκού για την ΑΕΚ με 3-2 που έδειξε πως ανήκει στη Σούπερ Λίγκα. Αμφότερες οι ομάδες είχαν καλά διαστήμα, αλλά η Ένωση ήταν πιο αποτελεσματική.

16:51

90+1': Τέλος της αναμέτρησης.

16:49

89': Σουτ του Μπαϊράμι στην αγκαλιά του Ανέστη.

16:47

87': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Απομακρύνουν οι του Παναθηναϊκού.

16:45

85': Καλό σουτ του Μπερίσα, λίγο άουτ.

16:39

80': Σουτ του Φαγιέ πάνω από τα δοκάρια.

16:37

78': Κόρνερ για τον ΠΑΟ. Εκτελεί ο Νίνης, διώχνουν οι αμυντικοί.

16:36

77': Καλό σουτ του Ντακόλ, αποκρούει ο Στιλ.

16:36

75': Ο Μπεργκ σκόραρε μετά από εκτέλεση φάουλ, αλλά υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.

16:32

73': Φαγιέ και Γροντής στη θέση των Πεταυράκη και Κορδέρο.

16:29

70': Ο Μπρέσεβιτς στη θέση του Μπαρμπόσα.

16:26

67': Ο Ρόβας και ο Σαρρής στη θέση των Ανάκογλου και Λαμπρόπουλου.

16:25

Ο Μπακάκης σεντράρει από δεξιά, ο Ζόριτς με το κεφάλι βρίσκει τον Ντακόλ κι αυτός με κεφαλιά ψαράκι κάνει το 3-2 από κοντά.

16:24

65': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ.

16:22

63': Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟ. Πάλι ο Νίνης, σουτ του Κουτρουμπή, μπλοκάρει ο Ανέστης.

16:22

62': Κόρνερ με τον Νίνη, η μπάλα φτάνει στον Νάνο που σουτάρει έξω από την περιοχή, δύσκολη επέμβαση του Ανέστη.

16:19

59': ΔΟΚΑΡΙ ο Παναθηναϊκός. Ο Μπαϊράμι μέσα στην περιοχή κάνει το δυνατό σουτ, στο κάθετο δοκάρι του Ανέστη.

16:18

58': Ντούνης και Ζόριτς στη θέση των Αραβίδη και Πλατέλλα.

16:17

57': Απομακρύνουν οι της ΑΕΚ το κόρνερ του Νίνη.

16:17

57': Ευκαιρία για τον ΠΑΟ. Ο Νάνο βρίσκει τον Μπεργκ μέσα στην περιοχή, αυτός γυρίζει και σουτάρει, σε κόρνερ ο Ανέστης.

16:15

Ο Σπυρόπουλος σέντραρε από δεξιά και ο Μπερίσα με ωραία προβολή προλαβαίνει τον Ανέστη ισοφαρίζοντας σε 2-2.

16:14

54': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ.

16:12

Με 4-4-2 στο β' μέρος ο Παναθηναϊκός, με ρόμβο στη μεσαία γραμμή.

16:12

52': Ο Νίνης εκτελεί, διώχνουν οι της ΑΕΚ.

16:11

51': Κόρνερ για τον ΠΑΟ. Εκτελεί ο Νάνο, νέο κόρνερ από την άλλη πλευρά.

16:10

50': Σουτ του Νίνη, λίγο άουτ.

16:08

Η 11άδα του ΠΑΟ στο β' μέρος. Στιλ, Σπυρόπουλος, Κουτρουμπής, Μέντες, Νάνο, Δώνης, Νίνης, Μπαϊράμι, Μπεργκ, Μπερίσα και Σταματάκης.

16:07

Σέντρα από δεξιά, ο Μπεργκ κάνει την κεφαλιά ασίστ και ο Δώνης από κοντά πλασάρει εύστοχα μειώνοντας σε 2-1.

16:07

47': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ.

16:06

Εντελώς διαφορετική 11άδα από Αναστασίου, χωρίς αλλαγή η ΑΕΚ.

16:05

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

16:03

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:50

Ισορροπημένο το παιχνίδι στο πρώτο μισό του ημιχρόνου, ανέβηκε και κυριάρχησε στη συνέχεια η ΑΕΚ, που πέτυχε δύο γκολ και θα μπορούσε να έχει σημειώσει κι άλλο. Μία μόλις καλή φάση ο Παναθηναϊκός, που δείχνει μπερδεμένος με το 3-5-2, το οποίο δοκιμάζει ο Αναστασίου.

15:49

45+2': Τέλος ημιχρόνου.

15:48

45+1': Ωραία προσωπική ενέργεια του Μπαρμπόσα, που ντριπλάρει δύο αντιπάλους και μπαίνει στην περιοχή, αδύναμο το πλασέ του, στην αγκαλιά του Κοτσόλη.

15:47

45': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντακόλ από καλή θέση, σε ετοιμότητα ο Κοτσόλης.

15:46

44': Ο Μάνταλος δεν μπορεί να συνεχίσει, στη θέση του ο Ντακόλ.

15:42

40': Μικρή διακοπή για τραυματισμό του Μάνταλου, που μεταφέρεται με το αμαξίδιο εκτός αγωνιστικού χώρου.

15:40

38': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Εξαιρετική ενέργεια του Μπαρμπόσα που με κάθετη βγάζει τον Πλατέλλα τετ α τετ, αυτός σκάβει ωραία πάνω από τον Κοτσόλη, αλλά ο Τριανταφυλλόπουλος διώχνει πάνω από τη γραμμή.

15:37

Ο Πλατέλλας από δεξιά συγκλίνει προς τον άξονα και με ωραία αριστερό φαλτσαριστό πλασέ έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του Κοτσόλη που έμεινε άγαλμα. Πολύ ωραίο γκολ από τον Πλατέλλα και 2-0 η Ένωση.

15:37

35': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ.

15:35

33': ΔΟΚΑΡΙ ο Παναθηναϊκός. Ο Χουχούμης εκτέλεσε το κόρνερ, οι αμυντικοί δεν έδιωξαν σωστά, η μπάλα έφτασε στον Ρισβάνη που με ένα δυνατό σουτ τράνταξε τα οριζόντιο δοκάρι του Ανέστη.

15:34

32': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό.

15:30

Η ΑΕΚ αναπτύχθηκε ωραία από αριστερά, ο Μπαρμπόσα έκανε το γέμισμα στο πρώτο δοκάρι και εκεί πετάχτηκε ο Αραβίδης που με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κοτσόλη. Στην πρώτη της ουσιαστικά ευκαιρία σκοράρει η Ένωση.

15:30

28': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ.

15:23

22': Πρώτη καλή φάση στο ματς. Ο Χουχούμης από αριστερά βρίσκει αμαρκάριστο τον Κλωναρίδη στο ύψος του πέναλτι, αδύναμο το πλασέ του, μπλοκάρει ο Ανέστης.

15:22

Μοιρασμένη η κατοχή μέχρι τώρα, δεν έχει επιβάλλει το ρυθμό της κάποια ομάδα.

15:21

20': Καλή ενέργεια και σέντρα του Μπούρμπου από δεξιά, διώχνει ο Λαμπρόπουλος.

15:16

15': Υποψία φάσης για τον Παναθηναϊκό. Ο Χουχούμης από αριστερά έκανε το γύρισμα, κακό το πλασέ του Πέτριτς φεύγει πλάγιο άουτ.

15:11

10': Παιχνίδι κέντρου μέχρι τώρα, χωρίς κάποια αξιόλογη φάση.

15:06

Για την ΑΕΚ, Κολοβέτσιος και Λαμπρόπουλος στο κέντρο της άμυνας, Πεταυράκης και Μπακάκης στα μπακ, Κορδέρο και Ανάκογλου αμυντικά χαφ, ενώ οι Μάνταλος, Πλατέλλας και Μπαρμπόσα πίσω από τον Αραβίδη.

15:05

Τριανταφυλλόπουλος, Σίλντενφελντ και Ρισβάνης στην άμυνα, Μπούρμπος και Χουχούμης στις πτέρυγες, Μπούι, Λαγός στη μεσαία γραμμή με τον Ντίνα πίσω από Πέτριτς και Κλωναρίδη.

15:04

Με 4-3-3 η ΑΕΚ, 3-5-2 έχει επιλέξει ο Αναστασίου.

15:02

1': Ξεκίνησε το ματς.

15:02

Η ΑΕΚ στη σέντρα.

15:01

Κορδέρο και Λαγός οι δύο αρχηγοί. Όλα έτοιμα για σέντρα.

14:59

Κιτρινόμαυρη εμφάνιση για την ΑΕΚ, λευκή για τον Παναθηναϊκό.

14:59

Στον αγωνιστικό χώρο μπαίνουν οι 11άδες των δύο ομάδων.

14:54

Θέση στα επίσημα του ΟΑΚΑ μόλις πήρε και ο Γιάννης Αλαφούζος, ο οποίος θα παρακολουθήσει το παιχνίδι δίπλα στους Μελισσανίδη και Μπάγεβιτς.

14:48

Αποσύρονται στα αποδυτήρια και οι παίκτες του Παναθηναϊκού σιγά σιγά.

14:47

Στα επίσημα του ΟΑΚΑ βρίσκονται και οι Δημήτρης Μελισσανίδης, Ντούσαν Μπάγεβιτς.

14:47

Χρόνο συμμετοχής αναμένεται να πάρει και ο Σωτήρης Νίνης για τον Παναθηναϊκό για πρώτη φορά μετά την επιστροφή του.

14:46

Στα αποδυτήρια αποσύρονται οι παίκτες της ΑΕΚ.

14:39

Τελευταία φορά που οι δύο ομάδες είχαν τεθεί αντιμέτωπες ήταν τον Μάρτιο του 2013 όταν ο Παναθηναϊκός είχε επικρατήσει 2-0 για το πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας.

14:35

Οι δύο ομάδες βρίσκονται ήδη στον αγωνιστικό χώρο για το ζέσταμά τους.

14:30

Καλησπέρα από το ΟΑΚΑ. Είμαι ο Χρήστος Παπαντωνόπουλος και το a-sports.gr θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό τη φιλική αναμέτρηση ΑΕΚ-Παναθηναϊκός.

Ανέστης, Μπακάκης, Κολοβέτσιος, Λαμπρόπουλος, Πεταυράκης, Κορδέρο, Ανάκογλου, Πλατέλλα, Μάνταλος, Μπαρμπόσα, Αραβίδης.
Κοτσόλης, Χουχούμης, Ρισβάνης, Σίλντενφελντ, Τριανταφυλλόπουλος, Κλωναρίδης, Λαγός, Μπούι, Ντίνας, Μπούρμπος, Πέτριτς.
Διαιτητής είναι ο Παπανδριόπουλος με βοηθούς τους Καλαϊτζίδη και Παπαχαραλάμπους.