3
-
1
20:04

Δίκαιη νίκη για τον Εργοτέλη, όντας αποτελεσματικός και ουσιαστικός στο παιχνίδι του.

20:04

90'+4: Τέλος της αναμέτρησης

20:01

90': Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος

19:58

89': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπαντιμπανγκά, διώχνει σε κόρνερ ο Γιωργαλλίδης

19:56

87': Τελευταία αλλαγή για τον Εργοτέλη, ο Πελέ αντικαθίσταται από τον Κοζορώνη

19:54

85': Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη, ο Μπουχαλάκης νικήθηκε στο τετ α τετ από τον Γιωργαλλίδη

19:48

79': Πήρε και κίτρινη κάρτα ο Ρομάνο, γιατί άργησε να βγει από τον αγωνιστικό χώρο

19:47

79': Ο Μπουχαλάκης στη θέση του Ρομάνο για τη δεύτερη αλλαγή του Εργοτέλη

19:44

75': Ο Ράφαελ έκανε το λάθος, ο Μπαντιμπανγκά πλάσαρε από καλή θέση, η μπάλα θα φύγει ελάχιστα άουτ

19:39

70': Ο Αναστασάκος αντικαθιστά τον Διαμαντάκο, πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη

19:36

67': Κίτρινη κάρτα για τον Φαΐσκα

19:35

66': Ο Στόλερ στη θέση του Αγκιλέρα, στην τελευταία αλλαγή του Πλατανιά

19:35

Ο Τόρες είναι ο σκόρερ με κεφαλιά, κερδίζοντας όλη την άμυνα του Εργοτέλη

19:35

66': Μειώνει ο Πλατανιάς σε 3-1

19:27

57': Σουτ του Τόρες, θα μπλοκάρει εύκολα ο Αθανασίου

19:26

56': Κίτρινη κάρτα για τον Χαντί

19:23

53': Δεύτερη αλλαγή για τον Πλατανιά, ο Πόποβιτς στη θέση του Κατάι

19:19

49': Σέντρα του Τζανακάκη από τα δεξιά, η κεφαλιά του Χαντί θα φύγει άουτ

19:16

46': Ο Τόρες έχει πάρει την θέση του Γουνδουλάκη

19:16

Ο Μπαντιμπανγκά μπήκε ανενόχλητος στη μεγάλη περιοχή από τα δεξιά, για να δώσει έτοιμο γκολ στον Ρομάνο, που απλά έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα

19:16

46': 3-0 για τον Εργοτέλη!

19:15

46': Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

19:01

Υπερβολικό το 2-0 υπέρ του Εργοτέλη, μέχρι και το 36' η εικόνα του αγώνα δεν προδίκαζε όσα ακολούθησαν με τα δύο τέρματα των γηπεδούχων.

18:59

45': Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καμία καθυστέρηση

18:54

Εκπληκτικό σουτ από τον Πελέ έξω από την περιοχή, δεν κατάφερε να αντιδράσει ο Γιωργαλλίδης και προβάδισμα νίκης για τον Εργοτέλη

18:54

40': 2-0 για τον Εργοτέλη!

18:49

Ο Διαμαντάκος με πλασέ από πλάγια θέση μετά από πάσα του Χαντί θα ανοίξει το σκορ

18:49

36': ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη!

18:48

35': Πρώτη κίτρινη κάρτα στον αγώνα, θα τη δει ο Κατάι για διαμαρτυρία

18:40

27': Πρώτη καλή φάση του αγώνα, δυνατό σουτ του Κατάι έδιωξε σε κόρνερ ο Αθανασίου

18:31

18': Δεν... κουνιέται φύλλο στο Παγκρήτιο, πολύ μέτριο το θέαμα που παρουσιάζουν οι δύο ομάδες

18:21

8': Τίποτα το αξιόλογο στα πρώτα λεπτά του αγώνα, αναγνωριστικό παιχνίδι από τις δύο ομάδες

18:14

1': Έναρξη της αναμέτρησης

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Αθανασίου, Τζανακάκης, Πίτσος, Σαρρής, Μεχία, Καρντόσο, Πελέ, Χαντί, Ρομάνο, Διαμαντάκος, Μπαντιμπανγκά
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Γιωργαλλίδης, Ζουμπουλάκης, Ράφαελ, Φερνάντες, Φαΐσκα, Αγκιλέρα, Τετέ, Μπέλιτς, Κατάι, Γουνδουλάκης, Ναζλίδης
Διαιτητής: Λαμπρόπουλος (Ηλείας), Βοηθοί: Θανασακούδης (Μακεδονίας), Δημόπουλος (Μακεδονίας)