Ευχαριστούμε που ήμασταν μαζί μας, καλό βράδυ.

23:38

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι με την Μπάγερν να παίρνει μία άνετη νίκη.

23:37

90'+2: Άστοχο το σουτ του Κεϊτά.

23:35

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:32

88': Βγαίνει και ο Λαμ για την Μάγερν, στη θέση του ο Χόιμπιεργκ.

23:30

85': Από μακριά ο Σακίρι δοκιμάζει το πόδι του, άουτ η μπάλα.

23:28

83': Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρόμα, φοβερές επεμβάσεις ο Νόιερ! Πρώτα αποκρούει πλασέ του Ζερβινιό κλείνοντας ωραία τη γωνία του και στη συνέχεια πολύ δυνατό σουτ του Ναϊνγκολάν.

23:25

81': Ο Ρόντε μπαίνει αντί του Αλάμπα, ο οποίος έφυγε με μικροπρόβλημα τραυματισμού.

23:22

78': Λίγο έξω από τα δοκάρια του Σκορούπσκι περνάει το φάουλ του Αλάμπα.

23:19

74': Ο Ζερβινιό αντί του Ιτούρμπε για τη Ρόμα.

23:16

72': Αλλαγή για την Μπάγερν με τον Αλόνσο να βγαίνει και τον Σακίρι να μπαίνει.

23:16

71': Ο Ραφίνια γυρνάει προς την περιοχή, ο Αλάμπα τη στρώνει στον Ριμπερί, αλλά το σουτ του τελευταίου φεύγει ψηλά.

23:15

Ετοιμάζεται και ο Ζερβινιό.

23:14

Η Ρόμα δεν μπορεί να αντιδράσει. Δεν βγαίνει σχεδόν τίποτα στους παίκτες της.

23:10

66': Η κάθετη του Αλάμπα για τον Λαμ περνάει, αλλά εκείνος από πλάγια εντός της περιοχής δεν βρίσκει στόχο.

23:09

Ο Λεβαντόφσκι βγαίνει στο πλάι, βγάζει τη σέντρα στην καρδιά της άμυνας και ο Γκέτσε από κοντά με προβολή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Τόσο ο Τοροσίδης όσο και ο Μανωλάς έπρεπε να έχουν αντιδράσει καλύτερα.

23:08

64': ΓΚΟΛ για την ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ!

23:03

Από το κόρνερ του Αλάμπα η μπάλα πάει στο δεύτερο δοκάρι, αλλά ο Μπενατιά δεν μπορεί να πλασάρει όπως θα ήθελε.

23:02

58': Ο Πιάνιτς για τη Ρόμα μπαίνει αντί του Φλορέντσι που αποχωρεί τραυματίας.

23:01

Δεν μπορεί να κρατήσει καθόλου την μπάλα στην κατοχή της η Ρόμα.

22:57

52': Πολύ καλό σουτ από τον Αλάμπα, ο οποίος είχε τον χρόνο, σημάδεψε και έστειλε την μπάλα ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σκορούπσκι.

22:55

Υποτονικά έχουν μπει οι δύο ομάδες και στο δεύτερο ημίχρονο. Γενικά το παιχνίδι δεν έχει τον ρυθμό που θα περίμενε κανείς.

22:50

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

22:49

22:32

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

22:31

45': Ένα το λεπτό της καθυστέρησης.

22:29

43': Ο Ναϊνγκολάν κερδίζει κόρνερ για τη Ρόμα. Κακή η εκτέλεση, εύκολα διώχνουν οι Βαυαροί.

22:27

Δεν είναι καλή η Ρόμα στο πρώτο ημίχρονο.

22:24

Όλα ξεκίνησαν από τον Αλάμπα, ο οποίος έκανε εξαιρετική κούρσα από τα αριστερά και γύρισε την μπάλα υποδειγματικά στο σημείο του πέναλτι. Ο Ριμπερί έκανε την κάθετη κίνηση και με ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

22:24

38': ΓΚΟΛ για την ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ!

22:23

37': Και πάλι με τον Αλάμπα προσπαθεί να απειλήσει η Μπάγερν, ο Σκορούπσκι μπλοκάρει εύκολα το μακρινό σουτ του Αυστριακού.

22:19

33': Από μακριά ο Αλάμπα αναλαμβάνει την εκτέλεση φάουλ, κάνει κάτι ανάμεσα σε σέντρα και σουτ και η μπάλα περνάει ελάχιστα εκτός.

22:15

Τώρα είναι ο Μανωλάς που κρατάει το πόδι του. Όλα δείχνουν ότι δεν είναι κάτι το σοβαρό.

22:13

Ζεσταίνεται ο Πιάνιτς γιατί βρίσκεται στο έδαφος ο Φλορέντσι.

22:11

25': Διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους που ζητούν πέναλτι σε μαρκάρισμα του Νόιερ στον Ναϊνγκολάν. Δικαιώνεται ο Τούρκος διαιτητής, έπεσε εύκολα ο παίκτης της Ρόμα.

22:09

23': Εύκολα μπολοκάρει ο Σκορούπσκι το σουτ του Λαμ.

22:04

Καλή στιγμή για την Μπάγερν με τον Τοροσίδη να κάνει σωτήριο τάκλιν πριν σουτάρει ο Μπερνάτ.

22:03

Και ο Ότο Ρεχάγκελ στις εξέδρες.

22:01

Παρατηρήσεις δέχεται ο Μπενατιά, γλιτώνει την κίτρινη.

21:58

Να κυκλοφορήσουν την μπάλα προσπαθούν και οι δύο ομάδες στα πρώτα λεπτά.

21:54

Στα πόδια των παικτών της Μπάγερν είναι η μπάλα τα πρώτα λεπτά.

21:49

Το κίνητρο για τη Ρόμα είναι αναμφίβολα μεγάλο μετά το 1-7 του πρώτου ματς.

21:47

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι.

21:34

Στην ενδεκάδα και οι τρεις Έλληνες για τη Ρόμα.

21:28

Καλησπέρα σας, σε περίπου ένα τέταρτο ξεκινάει το παιχνίδι της Μπάγερν Μονάχου με τη Ρόμα.

Νόιερ, Ραφίνια, Μπόατενγκ, Μπενατιά, Χουάν Μπερνάτ, Τσάμπι Αλόνσο, Λαμ, Αλάμπα, Ριμπερί, Γκέτσε, Λεβαντόφσκι
Αναπ: Τζίνγκερλε, Ντάντε, Σακίρι, Ρόντε, Μίλερ, Χόιμπιεργκ
ΡΟΜΑ
Σκορούπσκι, Τοροσίδης, Γιανγκά-Μπιβά, Μανωλάς, Χολέμπας, Κεϊτά, Ντε Ρόσι, Ναϊνγκολάν, Φλορέντσι, Ιτούρμπε, Ντέστρο
Αναπ: Ντε Σάνκτις, Άσλεϊ Κόουλ, Λιάιτς, Τότι, Πιάνιτς, Ζερβινιό, Σόμα