Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

22:20

Ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση, επιστροφή στις νίκες για την ΑΕΛ.

22:20

90'+2: Αδύναμο το σουτ του Πινδώνη, εύκολα ο Πατσιογεώργος.

22:18

22:18

90': Σουτάρει από μακριά ο Τσιλιγκίρης, αποκρούει ο Πατσιογεώργος.

22:13

86': Ο Τζούνιορ από μακριά δοκίμασε το πόδι του, εύκολα μπλόκαρε ο Πατσιογεώργος.

22:12

Διπλό στο Μονακό ζητούν οι οπαδοί της ΑΕΛ, εννοώντας νίκη μέσα στον Βόλο, όπου θα φιλοξενηθεί η ομάδα τους από τον Ολυμπιακό την επόμενη αγωνιστική.

22:11

Εντελώς άναρχο το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά.

22:08

81': Άστοχο και άψυχο το σουτ του Μανίκα από μακριά.

22:08

81': Κλείνει τις αλλαγές του ο Παναγόπουλος, ο Τζούνιορ αντί του Περίκο.

22:06

80': Ο Σταματής αντί του Γιαννούλη.

22:05

78': Βγαίνει ο σκόρερ Στεφανίδης και μπαίνει Μπιλά.

22:04

Ο Νεμπεγλέρας κάνει ένα γέμισμα στην περιοχή, κάκιστη η αντίδραση της άμυνας του Πιερικού και ο Στεφανίδης το εκμεταλλεύεται. Κοντρολάρει με την άνεσή του και τελειώνει υποδειγματικά τη φάση.

22:04

77': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

22:02

75': Παραχωρεί κόρνερ ο Μανίκας, ο οποίος απομακρύνει και μετά την εκτέλεση.

21:59

72': Ανάποδο ψαλίδι πιάνει ο Πινδώνης, αλλά η μπάλα φεύγει πολύ άουτ.

21:58

71': Ο Μουλόπουλος προλαβαίνει την ύστατη στιγμή τον Αλεξίου, ο οποίος καθυστερεί να πλασάρει, και στη αμέσως επόμενη φάση ο Αποστολίδης κάνει σωτήρια έξοδο.

21:57

70': Ο Νικολίτσης αντί του Ντόση, ο οποίος δεν μπορεί να συνεχίσει.

21:55

68': Ο Αλεξίου αντί του Ελιομάρ.

21:51

Πέφτει ο Πατσιογεώργος στην άλλη γωνία, η εκτέλεση του πέναλτι είναι πολύ καλή από τον Στεφανίδη.

21:50

64': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

21:50

63': Αποβάλλεται ο Κοντσίδης, αφού ο Στεφανίδης ήταν σε προφανή θέση για γκολ.

21:49

63': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΛ!

21:49

62': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ!Ο Βερδού από αριστερά κάνει το γύρισμα, ο Τσιλιγκίρης δεν μπορεί να πάρει την κεφαλιά, η μπάλα φτάνει στον Πινδώνη κι εκείνος από καλή θέση δεν βρίσκει στόχο.

21:47

60': Ο Περίκο μπαίνει στην περιοχή, κάνει το γύρισμα, δεν μπορεί ο Στεφανίδης και ο Πινδώνης στη συνέχεια δεν πιάνει το σουτ όπως θα ήθελε.

21:47

Δεν μπορεί να κρατήσει καθόλου την μπάλα ο Πιερικός.

21:43

57': Κίτρινη στον Μανίκα.

21:42

55': Ο Βερδού αντί του Μπλέντι

21:40

53': Ο Πινδώνης από πολύ μακριά δοκιμάζει το πόδι του, αλλά η μπάλα πηγαίνει στο κέντρο της εστίας του Πατσιογεώργου, ο οποίος μπλοκάρει εύκολα.

21:39

Η ΑΕΛ ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.

21:35

49': Ο Πινδώνης σκοράρει, αλλά η σημαία του βοηθού είναι σηκωμένη. Σωστή η υπόδειξη.

21:34

Ζητούν πέναλτι οι γηπεδούχοι, σωστά αφήνει το παιχνίδι να συνεχιστεί ο διαιτητής.

21:32

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

21:32

Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο.

21:17

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

21:16

45'+1: Κίτρινη στον Λαμπάκη.

21:15

45': Ένα το λεπτό της καθυστέρησης.

21:13

43': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Κοντοδήμος δίνει στον Μπλέντι, εκείνος σουτάρει από πλάγια εντός περιοχής, αλλά δεν σημαδεύει γωνία και διευκολύνει τον Πατσιογεώργο.

21:11

42': Ο Μυστακίδης παίρνει την μπάλα από τη γραμμή της σέντρας, κάνει ωραία προσωπική ενέργεια, περνάει δύο παίκτες, αλλά το μακρινό σουτ του φεύγει πολύ άουτ.

21:08

39': O Νεμπεγλέρας εκτελεί φάουλ από πλάγια δεξιά, ο Πινδώνης παίρνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα φεύγει αρκετά έξω από το δεξί δοκάρι του Πατσιογεώργου.

21:05

35': Ο Γιαννούλης διαμαρτύρεται για την υπόδειξη του βοηθού. Οριακή η φάση, ίσως έχει δίκιο και αυτή τη φορά.

21:03

34': Προσωπική ενέργεια από τον Έλιομαρ, αλλά η σέντρα του πηγαίνει πάνω στον Αποστολίδη.

21:01

Στο έδαφος ο Έλιομαρ μετά τη σύγκρουση με τον Σαρακατσάνο.

20:59

29': Κόρνερ κερδίζει η ΑΕΛ, αλλά στην εξέλιξη της φάσης καταλογίζεται επιθετικό φάουλ στον Πινδώνη.

20:57

28': Κανένας λόγος ανησυχίας για τον Αποστολίδη από το σουτ του Νόικιτς.

20:55

Έχουν ανέβει στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι.

20:51

22': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Περίκο με ωραία σκαφτή πάσα περνάει την μπάλα στην πλάτη της άμυνας του Πιερικού, ο Τσιλιγκίρης κάνει την κίνηση, αλλά με την προβολή του δεν μπορεί να αλλάξει την πορεία της.

20:50

Παιχνίδι από το κέντρο και κάθετες πάσες ζητάει ο Παναγόπουλος βλέποντας τον τρόπο με τον οποίο προσπαθούν ως τώρα να αναπτυχθούν οι παίκτες του.

20:50

Από τα πλάγια παίζει κυρίως η ΑΕΛ.

20:46

17': Πολύ δραστήριος ο Γιαννούλης, ο οποίος κερδίζει κόρνερ. Εύκολα απομακρύνει ο Κοντοδήμος.

20:45

15': Ωραία σέντρα από τον Μουλόπουλο, ο Στεφανίδης πηδάει ψηλότερα όλων, αλλά η κεφαλιά του είναι αδύναμη και άστοχη.

20:42

Με βαθιές μπαλιές προσπαθούν να αναπτυχθούν οι δύο ομάδες και γι' αυτό είναι εύκολο να υποπέσουν σε λάθη.

20:41

11': Άστοχο το σουτ του Μυστακίδη, ύστερα από τη σέντρα του Γιαννούλη.

20:39

9': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Γιαννούλης, λανθασμένη η απόφαση του βοηθού.

20:37

8': Ο Πινδώνης παίρνει την μπάλα από πλάγια εκτός περιοχής, δεν το πολυσκέφτεται και σουτάρει ψηλά.

20:35

6': Κάτι σαν σουτ κάνει ο Τσιάρας από πολύ μακριά, η μπάλα φεύγει ψηλά.

20:32

Υπάρχει αλλαγή της τελευταίας στιγμής στη σύνθεση του Πιερικού, αφού ο Έλιομαρ έχει πάρει τη θέση του Μπουζούκη.

20:30

1': Ξεκίνησε η αναμέτρηση.