3
-
0
16:50

Όταν ο Γρηγορίου έβαλε στο ματς Χαβίτο και Γκόμεζ η Κέρκυρα ανέβασε στροφές και με πρωταγωνιστή τον Κόντο που κέρδισε ένα πέναλτι και μοίρασε δύο ασίστ έφτασε στη νίκη με 3-0 σε 7 λεπτά. Ανοιχτός ο 2ος όμιλος, όλες οι ομάδες έχουν ελπίδες πρόκρισης.

16:50

90+2': Τέλος του αγώνα.

16:48

90': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:47

90': Ωραία προσωπική ενέργεια του Γκέσιου που κάνει ένα καλό σουτ έξω από την περιοχή, σε ετοιμότητα ο Κουτζαβασίλης, που μπλοκάρει.

16:45

88': Ξαφνικό μακρινό σουτ του Γκόμεζ, δύσκολη επέμβαση του Π. Παπαδόπουλου.

16:43

86': Καλή στιγμή για την Καλαμαριά. Σουτ του Νατσιόπουλου έξω από την περιοχή, άουτ.

16:41

Νέα κάθετη του Κόντου και ο Χαβίτο με νέο εύστοχο πλασέ κάνει το 3-0. Γκολ καρμπόν με το δεύτερο για τους Φαίακες.

16:41

84': ΓΚΟΛ η ΚΕΡΚΥΡΑ.

16:35

Εξαιρετική κάθετη του Κόντου στην πλάτη της άμυνας, άψογο πλασέ του Χαβίτο και η Κέρκυρα σε ένα λεπτό κάνει το 2-0 και καθαρίζει τη νίκη.

16:35

78': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ.

16:34

Ο Γκόμεζ εκτελεί εύστοχα στη δεξιά πλευρά του Π. Παπαδόπουλου που πέφτει σωστά, αλλά δεν μπορεί να αποκρούσει.

16:34

77': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ.

16:33

75': Κίτρινη ο Μπερτέν.

16:33

75': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΚΕΡΚΥΡΑ. Το κερδίζει ο Κόντος με ωραία ατομική ενέργεια από τον Μπερτέν.

16:26

69': Κίτρινη ο Π. Παπαδόπουλος.

16:25

68': Νεά καλή στιγμή για την Κέρκυρα. Ο Χαβίτο μπήκε στην περιοχή και έκανε το γύρισμα, λίγο πιο πίσω από την μπάλα ο Σάντσες που δεν πρόλαβε να την στείλει στα δίχτυα.

16:22

65': Καλή στιγμή για την Κέρκυρα. Ο Χαβίτο σέντραρε, κεφαλιά άουτ του Ρόχας από καλή θέση.

16:21

64': Κόρνερ για την Καλαμαριά. Ο Νατσιόπουλος εκτελεί, διώχνει ο Γκόμεζ στο πρώτο δοκάρι.

16:19

62': Ο Γαλανόπουλος στη θέση του Τσούτση.

16:19

61': Ο Γκόμεζ στη θέση του Κανακούδη.

16:15

58': Ο Β. Παπαδόπουλος στη θέση του Ευσταθίου.

16:14

57': Ο Ανδρεόπουλος στη θέση του Καρντόσο.

16:12

55': Κόρνερ για την Κέρκυρα. Κακή εκτέλεση από τον Κόντο, κατοχή για την Καλαμαριά.

16:08

51': Καλή στιγμή για την Κέρκυρα, η πρώτη στον αγώνα. Σέντρα του Κανακουδη, κεφαλιά ψαράκι του Κόντου, μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

16:02

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

16:02

46': Ο Χαβίτο στη θέση του Γεωργακόπουλου.