3
-
1
21:22

Με γκολ στην επιστροφή του ο Μπεργκ σφράγισε τη νίκη του Παναθηναϊκού με 3-1 επί του Παναιτωλικού. Προκρίθηκε στους "16" η ομάδα του Αναστασίου, αποκλείστηκε αυτή του Χάβου.

21:22

90+3': Τέλος του αγώνα.

21:20

90+1': Κίτρινη για τον Λαγό.

21:19

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:14

86': Ο Καρέλης στη θέση του Κλωναρίδη.

21:13

Εκπληκτικό σουτ του Μπεργκ έξω από την περιοχή, στα δίχτυα του Στεφανάκου. Αποθέωση για τον Σουηδό που χρειάστηκε ελάχιστα λεπτά από την επιστροφή του για να σκοράρει.

21:12

84': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ.

21:12

82': Κίτρινη ο Γοδόι.

21:11

82': Σέντρα του Μπούι, κεφαλιά του Μπεργκ άουτ.

21:09

80': Νέα επέμβαση του Στεφανάκου, αυτή τη φορά σε σουτ του Κλωναρίδη.

21:09

80': Μεγάλη ευκαιρία ο Παναθηναϊκός. Γύρισμα του Δώνη, σουτ του Μπούι από το ύψος του πέναλτι, αποκρούει ο Στεφανάκος.

21:08

79': Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για τον Κούσα λόγω διαμαρτυρίας.

21:07

78': Κίτρινη ο Κούσας.

21:07

77': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Περνάει ανεκμετάλλευτο.

21:05

76': Ο Μπεργκ στη θέση του Πέτριτς και ο Τριανταφυλλόπουλος σε αυτή του Ρισβάνη.

21:04

75': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Εκτελεί ο Μαρτίνες, άουτ η προβολή του Μορένο.

21:01

Ετοιμάζει Μπεργκ ο Αναστασίου κι ο κόσμος ξεσηκώνεται για την επιστροφή του Σουηδού.

21:01

71': Ο Μορένο στη θέση του Κόρμπου.

20:59

70': Σέντρα του Μπούρμπου, κεφαλιά άουτ του Μπούι.

20:55

66': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Κλωναρίδης σουτάρει από καλή θέση, μπλοκάρει ο Στεφανάκος.

20:55

66': Αδύναμο σουτ του Πέτριτς έξω από την περιοχή, κανένα πρόβλημα για τον Στεφανάκο.

20:54

65': Κίτρινη για τον Μπούρμπο.

20:53

64': Κίτιρνη ο Κουτρουμάνος.

20:51

Ωραία κάθετη του Γοδόι, ο Κουτρουμάνος βγαίνει τετ α τετ, πλασάρει άψογα και μειώνει σε 2-1 για τον Παναιτωλικό. Οριακή η φάση, δεν είναι ξεκάθαρο αν φεύγει από θέση οφσάιντ ή όχι.

20:51

62': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ.

20:49

60': Ο Μαρτίνες στη θέση του Βασιλείου.

20:48

60': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Εκτελεί ο Χουχούμης, καθαρίζει ο Στεφανάκος.

20:47

Ωραία ενέργεια του Πέτριτς στη μεσαία γραμμή, δίνει στον Μπαϊράμι, αυτός φτάνει μέχρι το όριο της περιοχής και ανοίγει στον Μπούι που με ωραίο διαγώνιο αριστερό σουτ μέσα από την περιοχή νικάει τον Στεφανάκο για το 2-0.

20:47

58': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ.

20:45

56': Κίτρινη για τον Κοτσόλη.

20:44

55': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Ο Κάπελ εκτελεί, ο Βασιλείου κάνει τη γυριστή κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, αστοχεί εξ επαφής ο Εντζεγκέλε. Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό.

20:43

54': Κίτρινη στον Μπαϊράμι.

20:43

54': Ανεκμετάλλευτο το κόρνερ για τον Παναθηναϊκό.

20:42

53': Ο Πέτριτς κλέβει από τον Κούσα και βγαίνει φάτσα με τον Στεφανάκο, αλλά καθυστερεί χαρακτηριστικά και ο Κούσας διορθώνει το λάθος του.

20:39

Πολύ ωραία συνεργασία μεταξύ Κλωναρίδη και Πέτριτς, ο πρώτος βγαίνει φάτσα με τον Στεφανάκο, τον οποίο εκτελεί από το ύψος της μικρής περιοχής ανοίγοντας το σκορ.

20:39

50': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ.

20:37

49': Καλή σέντρα του Μπούρμπου, διώχνει με γροθιές ο Στεφανάκος, ο Λαγός σουτάρει με τη μία έξω από την περιοχή, πολλά μέτρα άουτ.

20:36

47': Κακό σουτ του Κόρμπου έξω από την περιοχή, ψηλά άουτ.

20:34

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

20:33

46': Ο Γοδόι στη θέση του Μύγα.