0
-
1
23:24

Ο Ολυμπιακός ανέβασε την απόδοσή του στην επανάληψη, χάρη στη διάθεση των Φετφατζίδη και Μήτρογλου και έφτασε σε μια δίκαιη νίκη.

23:24

Τέλος του αγώνα.

23:20

Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τρία θα είναι τα έξτρα λεπτά.

23:18

88': Τελευταία αλλαγή για την Καλλονή. Ο Μπουρούς μπαίνει αντί του Λεοζίνιο.

23:14

84': Ο Σιδεράκης πέφτει στη γωνία του και μπλοκάρει ένα αδύναμο σουτ του Φετφατζίδη.

23:13

83': Διπλή αλλαγή για την Καλλονή. Γάλας αντί Καζάκη και Γιουκαρής αντί Γκαρσία.

23:11

81': «Κλείνει» τις αλλαγές του ο Ολυμπιακός. Φουστέρ αντί Ντομίνγκεζ.

23:09

79': Κίτρινη κάρτα στον Φέισα.

23:03

74': Ο Χολέμπας εκτελεί φάουλ και ο αμαρκάριστος Μήτρογλου με κεφαλιά μέσα από τη μικρή περιοχή στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ.

23:02

72': Κίτρινη κάρτα στον Ποντάνι.

23:01

72': «Κεραυνός» του Μήτρογλου από τον άξονα, αποκρούει με γροθιές ο Σιδεράκης.

22:54

64': «Απαντά» στις ευκαιρίες ο Ολυμπιακός. Ο Σιδεράκης πραγματοποιεί διπλή επέμβαση σε τακουνάκι του Μήτρογλου και πλασέ του Κάμπελ από πλάγια θέση.

22:53

63': Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή, με τον Λεοζίνιο να φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, αλλά να στέλνει την μπάλα άουτ στην προσπάθειά του να «κρεμάσει» τον Ρομπέρτο.

22:51

Από κόρνερ του Ντομίνγκεζ, ο Μανιάτης έπιασε από το ύψος του πέναλτι ένα σουτ στην κίνηση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

22:50

61': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

22:49

59': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μήτρογλου μπαίνει αντί του Σαβιόλα.

22:40

50': Κίτρινη κάρτα στον Γκαρσία.

22:35

Ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο.

22:34

Με αλλαγή ξεκινάει το δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός. Ο Φετφατζίδης παίρνει τη θέση του Βάις.

22:19

Ο Ολυμπιακός έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά δεν δημιούργησε κάποια σημαντική ευκαιρία. Η Καλλονή παίζει «σφιχτά» και μέχρι στιγμής στέκεται καλά στον αγωνιστικό χώρο.

22:19

Τέλος πρώτου μέρους.

22:15

Περνάει ανεκμετάλλευτο...

22:15

43': Πρώτο κόρνερ για την Καλλονή σε σουτ του Μανούσου, που κόντραρε στον Σιόβα και έφυγε ψηλά πάνω από την εστία του Ρομπέρτο.

22:12

Συμπληρώνονται τα πρώτα 40 λεπτά, με τον Ολυμπιακό να έχει τον έλεγχο, αλλά να μην μπορεί να διασπάσει την καλά οργανωμένη άμυνα της Καλλονής και να μην εκμεταλλεύεται τα πολλά κόρνερ (8 μέχρι στιγμής) που έχει κερδίσει.

21:56

24': Σέντρα του Μετζανί, ακίνδυνο βολ πλανέ του Σιόβα, η μπάλα στην αγκαλιά του Σιδεράκη.

21:54

22': Ο Κάμπελ μπήκε από πλάγια δεξιά στην περιοχή, αλλά δεν έπιασε καλά το εναέριο σουτ και ο Σιδεράκης μπλόκαρε.

21:44

11': Πρώτο καλό σουτ για τον Ολυμπιακό, από τον Ντομίνγκεζ, ο Λεάντρο μπαίνει στην πορεία της μπάλας και με το κεφάλι τη στέλνει κόρνερ.

21:37

5': Κίτρινη κάρτα στον Αναστασιάδη